nasz pierwszy bobas

2010-04-22 02:19

4 mc 7 dni - wirus czy alergia ?

Rano Pyśka przywitała dzień z brudną pieluszką. Za godzinę kolejna awaryjna zmiana pieluszki i wtedy zauważyłam w kupce ślady krwi i śluzu. Raczej nie należę do osób panikujących, więc założyłam że to jakiś jednorazowy wybryk niemowlęcy i jeśli sprawa się nie powtórzy to przejdę nad nią do porządku dziennego i najwyżej zgłoszę lekarce przy następnej wizycie. Ale 3 godziny później znowu awaria pieluszkowa. I znowu wygląda to jak biegunka ze śladami krwi. No to już nie było żartów.

Biorę podręcznik obsługi bobasa i czytam: śluz i krew w kupce to najprawdopodobniej alergia na mleko .... w morde jeża!!! tylko nie alergia!!!!!!

Biorę telefon i dzwonię do przychodni. Każą przyjeżdżać. Pouczona przez E., która ma bobasa alergika, wzięłam ze sobą brudną pieluszkę dla okazania lekarzowi (zostałam za to później pochwalona przez lekarza :)

Diagnoza: albo alergia albo rotawirus albo jeszcze coś innego.

Zalecenia: wrócić do domu i obserwować, nie panikować. Zapisano nam probiotyki na poprawe pracy jelit i układu pokarmowego. Gdyby objawy się bardzo nasiliły lub trwały w tej formie co dziś dłużej niż 3 dni to jechac do szpitala na badania. Lekarz przychylił się do opini, że to raczej jakis rotawirus niż alergia, bo na alergię trochę za mało objawów, ale nic na 100%. Gdyby objawy ustąpiły, lekarstwa i tak podawać profilaktycznie przez tydzień.

A Pyśka po powrocie do domu cudownie ozdrowiała :) Więc lekarstwa podawane będą profilaktycznie :) Oby dzisiejsza przygoda okazało się tylko zwykłym dowcipem, które niemowleta czasem robią rodzicom a nie rzeczywistą chorobą .....

 

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Komentarze (2):

 1. monika
  2010-04-23

  Kiedy Antek tez tak mial, ale po jednej takiej kupce wszystko bylo oki.
  No tak bywa z dziecmi, zawsze jakies male stresy.
  Ale Pyska rosnie, ma sie super i ciesze sie ze moge o niej poczytac.
  Pozdrawiam

  monika
 2. mera
  2010-04-23

  Mała następnego dnia jeszcze dwa razy miała takie objawy, a potem już całkiem się uspokoiło wszystko. Czyli raczej to nic groźnego.

  mera

Profil

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Czwartek, 24 Wrzesień 2020
| Rejestracja