Szukając dziecka w kapuście

2009-10-02 14:17

15 października

 

Coraz częściej się łapię na tym, że tak mało o Was myślę.

Chyba bierze się stąd, że moja tęsknota została ukojona, moje ramiona nie są puste. Jednak pamiętam o Was nie tylko w tym dniu.

 Myślę zawsze gdy patrzę na niego, doceniam trud jaki włożyłam w to by go mieć. Nie zapominam o Was gdy znowu planuję ciąże. Byłabym mamą gromadki dzieci a mam małego króla. Jak to możliwe że jestem szczęśliwa, jak to możliwe że kocham swoje życie, jak to możliwe ze nadal jest we mnie tak dużo radości??

To pytania retoryczne na które nie muszę odpowiadać, bo wiem, bo mam jego.

Nikt nie zrozumie osób które poroniły jeśli nie przeżył tego sam i nigdy nikomu tego nie życzę. Nikt nie powinien wiedzieć jak jednego dnia nasze wszystkie marzenia związane z tą małą istotą spowija czerń. Nie ma w tym odcieniu nic radosnego, w minie lekarza nie ma nic kojącego, on nie ma dla nas tym razem dobrych wieści. A ja znowu patrząc na monitor u niego w gabinecie przeżywam to po raz kolejny, już trzeci.

I patrząc na monitor- my mamy Anielskie wiemy co ten obraz znaczy, nawet nie muszę patrzeć na lekarza, nawet on nic nie musi mówić. Po twarzy płyną łzy tak cholernie słone.

W ten Dzień zapalę dla Was świeczki, będę pamiętać, nigdy nie zapomnę.

A gdy Antoś znowu powie- Mamo ja chcę mieć brata, bo się ze mną nie bawicie tylko obiad gotujecie. (najlepiej nie mieć żadnych innych spraw tylko być dla niego) Wtedy znowu zamilknę i nie będę wiedziała co powiedzieć swojemu dziecku, bo za wcześnie by powiedzieć mu prawdę.

Ściskam mocno rodziców którzy stracili swoje dzieci, bez względu na etap na którym się to stało.

Kocham swoje życie, jestem szczęśliwa, jeszcze się nie poddałam.

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Komentarze (1):

  1. suszi
    2009-10-04

    Monika ! tak trzymaj ! to, ze jesteś pełna optymizmu powinno być wzorem dla innych mam, ja sama próbuję być taką optymistką, ale jakoś mi to nie wychodzi;(. W to, że jeszcze zostaniesz podwójną mamą szczerze wierzę i mocno trzymam kciuki, więc nie próżnuj tylko do dzieła ;))

    suszi

Profil

monika właściciel bloga:
monika

Mama cudownego syneczka, zakręcony pozytywnie mop manager i człowiek tryskający optymizmem. Dom, rodzina to sens życia, a praca to środek by życie było łatwiejsze i ciekawsze. Cieszę się z chwili w jakiej jestem i z tego jaka jestem.

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Środa, 24 Luty 2021
| Rejestracja