Szukając dziecka w kapuście

2009-08-29 22:06

Gospodarka planowa się nie sprawdza

A wraca to do mnie jak bumerang. A bo mi się znowu zachciało planować. A nawet wtedy po latach gospodarki planowej ludzie zobaczyli że nic wielce dobrego to nie przyniosło.

Wykręć normę, kolejny dzień, zobacz do kalendarza, a który to dzisiaj dzień, oj duże szanse, trzeba się postarać, ale czy dlatego że chcesz, czy dlatego że musisz.

Żyje się według kalendarza, dni, miesięcy, cykli.

A po co, a dla tupotu małych stóp.

Dobrze, że jeszcze nie zdecydowałam się na monitoring, bo szkiełko i oko będzie jeszcze wyrokować, czy ja i moje wnętrze mamy się dobrze, czy jak kwoka zniosę to jajo czy nie.

Jak dobrze też że życie chyba jednak zaczyna się po trzydziestce i już te normy kręci się przyjemniej.

3 miesiące i nic i chyba smutno mi, tak jakoś po prostu żal.

Ja wiem, że jestem zakręcona na tym punkcie, na punkcie ciąży i wszystkiego z tym związanego, ale czy ktoś zna większa tajemnicę niż życie??

Czy jest coś bardziej tajemniczego, gdy w ułamkach sekund decyduje się wszystko- jego lub jej oczy, włosy, zrośnięte brwi, zwijanie języka w rurkę lub nie, przyrośnięte płatki uszu. I tylko nasze geny mają na to wpływ- robimy swoisty koktajl jego i moich cech i później pojawia się na świecie czyjaś miniatura.

Mówi do mnie czasem słodko- mamka- mogę kolejną bajkę, ostatnią ok.?

A później dostanę od niego, bo mówię że nie wiem, że chyba nie będzie miał rodzeństwa, no to dostaję, bo przecież on chce mieć łóżko piętrowe. Jak dobrze że są łóżka na antresoli, to go trochę przekonało.

Spędziliśmy teraz nasz drugi i ostatni urlop w wakacje, wracając do domu z Antkiem chorym na rota wirusa, masakra. Mój mały mężczyzna męczony przez najgorsze dolegliwości. Wtedy tak mało spraw ma znaczenie, tylko ta mała chwila gdy człowieczek z gorączką wtula się w Ciebie i chciałby być zdrowy.

A już nie długo, za kilka dni, nasz mały człowieczek stanie się przedszkolakiem.

Trzymajcie za jego debiut, jego początek, oby było dobrze, spokojnie i fajnie.

następny post wstecz wstecz poprzedni post

Komentarze (1):

  1. Milena
    2009-09-01

    3mamy kciuki za małego Antosia, aby w przedszkolu dzielnie wytrwał :) Na pewno będzie zadowolony, Moniko!

    Milena

Profil

monika właściciel bloga:
monika

Mama cudownego syneczka, zakręcony pozytywnie mop manager i człowiek tryskający optymizmem. Dom, rodzina to sens życia, a praca to środek by życie było łatwiejsze i ciekawsze. Cieszę się z chwili w jakiej jestem i z tego jaka jestem.

Załóż bloga!

Ostatnie posty na blogu

Środa, 24 Luty 2021
| Rejestracja