Niebanalny prezent dla przyszłej mamy - pomysły/ inspiracje

Agata Cygan
2015-12-17
Niebanalny prezent dla przyszłej mamy - pomysły/ inspiracje
Problem, co podarować na Gwiazdkę, urasta do rangi znacznie poważniejszego, kiedy obdarowaną ma być przyszła mama. Czy lepiej kupić coś dla niej czy może coś dla dziecka? Podrzucamy kilka inspiracji.

Na początek postawmy sprawę jasno - zdecydowanie odradzamy kupowanie prezentu dla przyszłego potomka (wśród propozycji na prezent świąteczny dla przyszłej mamy często znajduje się laktator, podgrzewacz czy sterylizator do butelek...) Po pierwsze - na takie podarunki przyjdzie czas, kiedy już dziecko się urodzi, a po drugie - dlaczego mamy obdarowywać maluszka kosztem przyszłej mamy? Czy ona sama nie zasłużyła na osobisty prezent? W tym roku - zasłużyła przecież wyjątkowo!

Dla przyszłej mamy

Ciążowe ubranie


W niektórych serwisach spotkać się można z odradzaniem kupowania przyszłej mamie ciążowych ubrań. Z uwagi na to, że utrata ukochanej figury to dla wielu kobiet trauma, workowana sukienka może przygnębić. Nie do końca zgadzamy się z takim stanowiskiem. Ubrania stricte ciążowe są piękne! Wystarczy przejrzeć ofertę internetowych sklepów. Niestety, ceny zdecydowanie mniej zachwycają, co często zmusza przyszłe mamy do rezygnacji z zakupów i zdecydowanie się na ubrania „tradycyjne" - tyle, że w większym rozmiarze. Tymczasem, nie ma porównania między ciążową bluzeczką S (tak, one naprawdę istnieją!), a bluzką w rozmiarze XL. Te pierwsze są bardzo dopasowane i pięknie podkreślają (lub równie pięknie tuszują) ciążowy brzuszek. Te drugie - poszerzają nie tylko brzuch, ale i całą figurę. Ubrania te zwykle są tak skrojone, że pomieszczą naprawdę sporych rozmiarów maluszka - materiał w miejscu przeznaczonym na brzuch jest bardziej rozciągliwy, ale jeśli boimy się, że nie trafimy z właściwym rozmiarem, zawsze możemy pomyśleć o podarowaniu bonu do sklepu z odzieżą ciążową.

Cena: 219 zł

http://pieknamama.pl/sukienka-lace.html

Kosmetyki

Krem przeciwko rozstępom? Balsam przeciwko cellulitowi? Masło ujędrniające skórę brzucha? Która kobieta chciałaby dostać taki prezent?! Każda przyszła mama. O ile podarowanie tego rodzaju kosmetyków mogłoby ujść za nietakt w każdej innej sytuacji, w tej zostanie potraktowane z należytą wdzięcznością. Zachowanie dobrej kondycji skóry w ciąży oraz zapobieganie niekorzystnym zmianom to coś, na czym zależy każdej ciężarnej. Niestety, kosmetyki pielęgnacyjne dla przyszłych mam nie należą do najtańszych. Nawet, jeśli okaże się, że kobieta sama już zadbała o taki preparat, kolejny z pewnością się nie zmarnuje. Ciąża trwa przecież 9 długich miesięcy!

Ciekawa lektura

Każda przyszła mama powinna jak najwięcej odpoczywać, dlatego dobrym pomysłem jest przypomnienie jej o tym jakąś interesującą lekturą. I nie musi to być wcale kultowy, znany z filmów o ciężarnych poradnik: „Czego się spodziewać, kiedy się spodziewasz?" Warto przejrzeć internetowe księgarnie i poszukać jakichś kobiecych, pozytywnie nastrajających pozycji - zarówno poradników, książek psychologicznych, jak i tych stricte obyczajowych. O tym, jak pozytywnie postrzegać życie, jak być bardziej zorganizowaną, jak walczyć ze stresem, jak poznać siebie. Jeśli jednak myślimy o czymś typowo „ciążowym", rzućmy okiem na te mniej standardowe pozycje, jak chociażby: „Ciężarówką przez 9 miesięcy" czy „Śmieszny brzuszek".

Cena: 15,92 zł

http://www.gandalf.com.pl/b/smieszny-brzuszek-poradnik-gwiazdy/

Kalendarz z notatnikiem

Taki organizer przyda się każdej kobiecie, a w szczególności przyszłej mamie. W sieci znaleźć możemy mnóstwo pięknych propozycji, które zachwycają już samą okładką, o zawartości i funkcjonalności nie wspominając. Można w nich zanotować dosłownie wszystko - plan dnia, listę zakupów, wydatki, rachunki, adresy, telefony czy zwykłe osobiste uwagi i pomysły. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla każdej kobiety, która w chaosie dnia codziennego zapisuje wszystko na karteczkach papieru, które niestety - uwielbiają ginąć. Taki planer zwiększa efektywność pracy i zorganizowanie oraz umożliwia znalezienie więcej ilości czasu na odpoczynek. Może to być typowy organizer dedykowany mamom, jak np.

Cena: 37 zł

http://www.brioko.pl/organizery/300-organizer-mamy.html

Jak i kalendarz stricte kobiecy. Warto poszperać za czymś wyjątkowym. Naszą uwagę zwrócił ten, oprawiony w ręcznie uszytą skórzaną okładkę ozdobioną agatem oraz wypalonym motywem liścia, obszytego naturalnym sznurkiem.

cena: 78 zł

http://pl.dawanda.com/product/92540287-kalendarz-2016-nr2

Ciążowa sesja zdjęciowa

Mimo, że - jak wszystko - ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, prawdopodobnie większość przyszłych mam przyjęłoby taki prezent z radością. Ciążowa sesja zdjęciowa to doskonały sposób na zachowanie pięknych i niepowtarzalnych chwil, kiedy maleństwo znajdowało się jeszcze pod sercem mamusi. Daje możliwość ukazania emocji rodziców w czasie oczekiwania na swojego maluszka, uwidocznienia ich przejęcia, radości, nadziei... Zarówno uczuć skierowanych do maleństwa, jak i tych wzajemnych - miłości, podziwu, wdzięczności. To wspaniała pamiątka na całe życie - zarówno dla rodziców, jak i dla ich dziecka.

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.