Najlepsze książki dla dzieci - nowości wydawnicze

Agata Cygan
2020-06-18
Najlepsze książki dla dzieci - nowości wydawnicze
Podpowiadamy, o co warto uzupełnić biblioteczkę w dziecięcym pokoju!

"Pucio mówi dzień dobry", "Pucio mówi dobranoc", Marta Galewska-Kustra, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2020

Znacie Pucia? To na pewno macie już u siebie te dwie nowości. Bo żaden mały miłośnik (a w zasadzie jego rodzic) uroczego chłopca i jego rodzinki z pewnością nie przegapi takiej premiery. Pucio to bohater książkowej serii autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, logopedy i pedagoga dziecięcego. To właśnie jeden z powodów, dla których seria „Pucio" stanowi prawdziwy fenomen na polskim rynku literatury dziecięcej.

Książki o rezolutnym przedszkolaku łączą w sobie bowiem wartość artystyczną z nieocenionym walorem edukacyjnym, dzięki czemu uczą maluchy poprzez zabawę. Do kolekcji bajek o Puciu dołączyły właśnie dwa kolejne tomiki: "Pucio mówi dzień dobry" i "Pucio mówi dobranoc". Książeczki starają się udowodnić, że zwykłe poranne obowiązki mogą stać się pretekstem do wspaniałej zabawy. Znacie? Czytacie? Macie już w swojej biblioteczce?

„Odwagi zajączku”, Nicola Kinnear, Wydawnictwo Amber, 2020

Co niezwykłego kryje w sobie ta książka, że zdobywa małe serca na całym świecie? To bajecznie kolorowa (ale nie przesycona kolorami), radośnie wzruszająca (ale nie smutna), energetyzująca i po prostu pozytywna opowieść o małym leśnym domatorze, który najzwyczajniej w świecie boi się wyjść z domu. Każde dziecko z pewnością pokocha zajączka Logana oraz jego nieustraszoną przyjaciółkę Lunę.

Co sprawi, że mały zajączek zdoła wreszcie pokonać swoje obawy? W jaki sposób przezwycięży straszliwy lęk i stanie się dzielnym bohaterem? Ciepła, zabawna, po prostu niepowtarzalna książka o mocy przyjaźni, która daje siłę do przezwyciężenia nawet największego lęku. I naprawdę dodaje pewności siebie i odwagi, których tak bardzo nam dzisiaj potrzeba.

"Ta książka jest kotem", Silvia Borando, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2020

Możesz ją więc głaskać, drapać pod brodą i za uszami, a nawet - nadać jej imię. Co więcej, możesz być pewien, że zadowolony kociak natychmiast ci się odwdzięczy - po odwróceniu strony zobaczysz, jak cieszy się z twoich słów i pieszczot! Jeżeli twoja pociecha marzy o domowym zwierzaku, ta angażująca książeczka pozwoli mu poznać ich potrzeby i zwyczaje i - prawdopodobnie jeszcze wzmocni pragnienie posiadania czworonożnego przyjaciela!

Autorka uczy małych czytelników kociej mowy ciała, empatii wobec potrzeb zwierząt oraz umiejętności przewidywania ich zachowań. Niezwykła, interaktywna książeczka Silvii Borando to także świetne ćwiczenie dla dziecka, pomagające rozwijać zdolności manualne i zachęcające do angażowania do zabawy różnych zmysłów.

"Wielka przygoda Jeżyka", Jennie Poh, Wydawnictwo Amber, 2020

To kolejna pięknie ilustrowana, wzruszająca i ciepła, a przede wszystkim mądra i ciekawa książka dla najmłodszych, która uczy samodzielności i dodaje odwagi przed każdym nowym wyzwaniem.

Nadszedł wielki dzień! Czas, by tytułowy Jeżyk wyruszył na swoją pierwszą wielką przygodę. Tylko - czy na pewno jest na to gotowy? Mały leśny zwierzaczek udowadnia, że wiele przeciwności jest do pokonania i często wystarczy odrobina wyobraźni, by ogromne do tej pory przeszkody okazały się jedynie maleńkimi, często śmiesznymi wręcz trudnościami.

"Historia zwierzaka zza krzaka", Dorota Gellner, Wydawnictow Bajka. 2020

Historia ta wiąże się z pewnym zwierzakiem. Jej koniec jest dziwny, a początek za krzakiem. Jej środek jest między początkiem a końcem, a to, co jest w środku, jest fascynujące! - już sama zapowiedź jest naprawdę obiecująca, prawda? Jak się okazuje dziewczynka, którą autorka uczyniła bohaterką tego niezwykłego cyklu (tak, to już kolejna książeczka z tej serii!) ma niezwykłe szczęście do spotykania zaskakujących stworzonek...

Tym razem w czasie spaceru spotkała kogoś za krzakiem. Ten zwierzak miał igły i był naprawdę zagadkowy! "Kto tam się chowa? To chyba nie zwierzak, to jakaś krawcowa!" Zanim jednak wszystko się wyjaśni, będzie niezła heca: kot pokłóci się z psem, pies ze smokiem, a królewna... straci szansę na nową suknię balową. Świetny rym, rytmiczny i wpadający w ucho tekst, jak zawsze humorystyczna puenta, a przy tym przepiękne ilustracje i spora dawka zabawy.

"Za dużo marchewek", Katy Hudson, Wydawnictwo Amber, 2020

Drugie wydanie światowego bestsellera o króliczku, który - jak zresztą każdy - kocha marchewki. Do tego stopnia, że w pewnym momencie jego ogromne zapasy stają się równie ogromnym problemem. I to nie tylko dla królika, ale dla całego jego otoczenia.

To pouczająca, pięknie ilustrowana książka - wbrew pozorom - wcale nie o marchewkach, ale o przyjaźni. Udowadnia, że siła przyjaźni pomaga przetrwać trudne chwile nawet, jeśli po drodze spotykają nas niekoniecznie miłe niespodzianki. No i co ważne - że przyjaźń i dzielenie się z innymi są zdecydowanie ważniejsze niż posiadanie. Czy nie to właśnie chcemy wpoić naszym pociechom?

Serwis Ciążowy.pl ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Zamieszczone tu materiały w żadnej mierze nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Przed zastosowaniem się do treści medycznych znajdujących się w naszym serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.