Felietony

 
marta.kabulska

Marta Kabulska

psycholog

Psycholog. Założycielka „klubu 9 miesięcy”. Autorka warsztatów „Ratunku bliźniaki”. Dzięki swoim córkom (Alicji oraz bliźniaczkom Julii i Nel) zostałam specjalistką w wykonywaniu kilku czynności na raz z jednym dzieckiem uwieszonym na szyi, dwiema u nóg; mistrzynią regenerowania organizmu w ciągu 3 godzin snu na dobę; manicurzystką dzięki obcinaniu raz w tyg. 60 małych paznokietków. Bicepsy mam prawie jak Pudzian dzięki regularnym ćwiczeniom w dźwiganiu moich księżniczek. Zwykła mama 3 super córek.

 

Chcesz być piękną - musisz cierpieć!

2012-10-08

".....aaaaaaaaaaaaa....".

- AAAAAAAAAAAA - krzyczy Alicja podczas codziennego rozczesywania włosów.
Sąsiedzi nie muszą używać budzików, bo każdego dnia o tej samej porze, przed wyjściem do szkoły na nogi stawia je donośne „AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" moich córek.

- Chcesz być piękna - musisz cierpieć.- powtarzam słowa mojej babki. Zamykam oczy i widzę moją babcię ze szczotką i czerwoną wstążką w ręku. Warkocze, koszyczki, koczki itp. codzienne dzieła miłości starszej pani.

- AAAAAAAAAA- wyrywa mnie z zamyślenia. Zerkam w oczy mojej córki, a ona dodaje:

- Tak, tak wiem, chcę być piękna - muszę cierpieć.

- Kochanie, czy wiesz, jak bardzo kobiety cierpią żeby stać się piękniejszymi? Znoszą setki zastrzyków wbijanych w ich twarze, rozcinanie skóry, a potem jej naciągnie, szwy, opuchliznę, siniaki, łamanie kości nosa, odsysanie tłuszczu z pośladków i wszczepianie go w piersi...
Chyba się zagalopowałam 

- Łamanie nosa? Oj coś chyba mnie nabierasz mamo? Kto normalny dałby sobie złamać nos?- śmieje się moja córka.

- Tak jest. Jeżeli jakaś kobieta ma krzywy i chce by był prosty to lekarz łamie jej nos żeby go nastawić. Tyle bólu żeby być piękną. - tłumaczę córce chcąc uświadomić jej, że ból odczuwany przy czesaniu włosów to pestka w porównaniu do tego, na co decydują się kobiety.

- A czym on jej ten nos łamie?

- No specjalnym młoteczkiem.-tłumaczę dalej.

- Mamo, teraz to już gadasz głupoty! Ha, ha, ha!- zaśmiewa się moja córka i pędzi do taty krzycząc:

- Tato wiesz co mama dziś wymyśliła?! Opowiada bajki o kobietach, którym młotkiem łamie się nosy i w dodatku one same tego chcą!!!

- Kochanie, co ty za niestworzone, mrożące krew w żyłach historie opowiadasz naszej córce?! - pyta mocno zdziwiony Rafał.

- Nic ... ja tylko mówiłam, że czasem trzeba dużo wycierpieć żeby być piękną. - odpowiadam ściszonym głosem wiedząc, że facet nigdy tego nie zrozumie.

« powrót do listy felietonów tego autora

Wasze komentarze:

Brak komentarzy.

Przydatne placówki

Urlop ojcowski
Staraniowy
Nasi Partnerzy: Międzynarodowa Fundacja na Rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia Przejdź na stronę IQON
Podmiot odpowiedzialny: International Science and Health Foundation, ul. Kunickiego 10, 30-134 Kraków, tel.: (12) 633 80 57, fax.: (12) 633 80 55