Wyszukiwanie zaawansowane »

Rak

Odpowiedz

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Emotikony są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Rak

Re: Rak

Post przez sharona » Pn kwi 20, 2020 2:15 pm

To prawda ze sposobem odżywiania. Dieta przy chemioterapii ma ogromne znaczenie i pozwoli skuteczniej uporać się z chorobą. Im silniejszy organizm tym lepsze efekty stosowanego leczenia. Jeśli chcecie wiedzieć jak powinna się osoba odżywiać to zobaczcie na https://gaboscm.pl/dieta-podczas-chemioterapii/ bardzo dużo porad można tam znaleźć. A jeśli osoba nie ma apetytu, męczą ją nudności sprawdzą się wtedy kroplówki witaminowe. Można takie przyjmować nawet przy problemach z trawieniem, są niezależne od układu pokarmowego i nie powodują nudności. To forma wzmacniania organizmu, nie leczenia samej choroby, co trzeba tu podkreślić.

Re: Rak

Post przez lobelia » So lut 01, 2020 7:14 pm

W leczeniu bardzo ważna jest dieta, żeby chory miał siły do walki z rakiem. Chemioterapia osłabia, pacjenci tracą apetyt i są coraz słabsi. Można wtedy spróbować podziałać z nutridrinkami. Poczytajcie tutaj: https://zywieniemaznaczenie.pl/supportan/

Re: Rak

Post przez pumkaz » Cz sty 30, 2020 1:28 pm

Niestety rak dopada nas niepodziewanie i nie mamy na niego wpływu. Na portalu https://www.zwrotnikraka.pl/ są wszelkie informacje na temat wiedzy o nowotworach w Polsce. Dowiedziałam się dzięki tej stronie wielu ciekawych informacji.

Re: Rak

Post przez demeter » Śr sty 29, 2020 12:19 pm

Oby jak najprędzej udało się stworzyć skuteczne metody leczenia.

Re: Rak

Post przez mamsza » Śr sty 29, 2020 8:11 am

Warto też wiedzieć, że wprowadza się coraz częściej w życie różne metody leczenia nowotworów. Poczytajcie sobie na przykład o nano-knife: https://zagielmed.pl/nanoknife/. Jest to nowoczesna metoda niszczenia komórek nowotworowych.

Re: Rak

Post przez Ligia » Pt gru 27, 2019 3:23 am

No właśnie szukałam takich drinków dla mojej babci, która nie była w stanie przyjmować stałych posiłków w chorobie. Farmaceutka w Dozie poleciła mi właśnie ten Supportan DRINK, oba smaki bardzo przypadły babci gustu. Ogromnie mnie to cieszy, bo widzę, że je ze smakiem :)

Re: Rak

Post przez sussie2 » Pt lis 29, 2019 1:50 pm

Bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie podczas chorowania na raka. Wiadomo, że apetytu nie ma więc najlepszą alternatywą dla jedzenia są nutridrinki. W aptekach DOZ można kupić na przykład Supportan, więcej o tym produkcie poczytacie na stronie https://zywieniemaznaczenie.pl/.

Re: Rak

Post przez monikabert90 » Pn lis 04, 2019 12:56 pm

Bardzo często do leczenia raka jest stosowana radioterapia. Warto wiedzieć, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po radioterapii. Taka skóra jest podrażniona i wysuszona, warto więc stosować specjalne kremy ochronne i nawilżające, taki jak na przykład Octenicare dostępny w aptekach.

Re: Rak

Post przez Kila27 » Pn paź 28, 2019 5:41 pm

W przypadku kobiet i raka piersi bardzo ważna jest profilaktyka. USG, biopsje a także w razie konieczności operacyjne leczenie piersi wykonują w Wilmedzie w Wilanowie. Teraz medycyna poszła bardzo do przodu, guzki wykryte na wczesnym etapie z powodzeniem w większości przypadków można usunąć.

Re: Rak

Post przez Julita00 » Pn lip 29, 2019 10:52 am

Moja babcia choruje na raka, niestety widać to po niej że walka nie jest latwa. Teraz jednak powoli dochodzi do siebie bo przebywa wsrod dobrych ludzi w domu Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu Codziennie personel organizuje tu seniorom ciekawe zajecia- muzykoterapię, bibliotekoterapię itp. Babcia czuje sie tam dobrze i powoli dochodzi do siebie

Góra

Usuń ciasteczka | Strefa czasowa: UTC + 1