Wyszukiwanie zaawansowane »

Przebijanie uszu u dziecka

Tutaj możesz pisać i komentować nie posiadając konta na naszym ciążowym forum

Przebijanie uszu u dziecka

Postprzez zabka300 » Pn wrz 21, 2009 2:31 pm

Dziewczyny jeszcze chciałabym się dowiedziec na temat przebijania uszu dzieci. Mam córke dwuletnia i chcialabym bardzo zeby uszka miala przebite. Dostala na urodziny od Babci sliczne kolczyki z bialego zlota. I czy 2 lata to za malo? Czy mam jeszcze kilka lat odczekac, czy juz mozna? Macie jakies doswiadczenia?
zabka300

Re: Przebijanie uszu u dziecka

Postprzez mariloth » Pn wrz 21, 2009 2:58 pm

Na temat przebijania uszu jest wiele teorii. Na pewno nie powinno się przebijać uszu dzieciom, które mają tendencje do infekcji, łatwo krwawią albo mają alergię na złoto czy inny surowiec, z którego wykonane są kolczyki.

Też mam dwulatkę i ma już dwie pary pięknych kolczyków od babć:) I powiem Ci szczerze zabka300 , że nie zdecydowałabym się na przekłucie jej teraz uszu. Po pierwsze znam swoje dziecko i wiem, że tłumaczenia, że nie można dotykać, ciągnąć, itp. na nic by nie pomogły - jest po prostu za mała i lubi odkrywać świat. Po drugie - bardzo stanowcze zdanie w tej kwestii ma mój mąż, który uważa, że o przebijaniu uszu powinno zdecydować dziecko - za kilka lat może po prostu nam powie "chcę mieć kolczyki" i wtedy nie będzie z tym problemu. Mam koleżanki, które już jako dorosłe kobiety przebijały uszy i pozostawić dziewczynie taki wybór na później to fajna sprawa:)

Po trzecie - jeśli jednak zdecydujesz się na kolczyki teraz - to pamiętaj, że sezon jesienno-zimowo-czapkowy nie sprzyja gojeniu. Lepiej zostawić to na wiosnę.

Pozdrawiam,
m.
mariloth

Postprzez ILONA » Wt wrz 22, 2009 10:53 am

Ja przebiłam uszka córeczce - teraz juz jest nieco starsza ale jak zdecydowalam sie na to byla podobnie jak Twoja coreczka w tym samym wieku. Nie bylo zadnego problemu z tym, zadnego zakazenia, infekcji. Mimo ze kazde malensto jest sliczne jako male dziecko to takie kolczyki "mlodej damie" dodaja mnostwo uroku- zabka300 jesli tylko nie ma zadnych przeciwskazan do przebicia uszu Twojej coreczce to wedlug mnie nie masz sie nad czym zastanawiac :)))) A kiedy podrosnie a nie bedzie chciala nosic kolczykow (w co watpie :))) to wtedy mozna kolczyki wyjac a dziurki same zarosna :))))
ILONA

Postprzez domi » Wt wrz 22, 2009 11:30 am

Na szczescie mam synka i problem z kolczykami mnie nie dotyczy.Ale jesli za kilka lat /no moze wczesniej bo roznie bywa/ urodzila by mi sie coreczka to postapilabym tak jak radzi Mariloth. Calkowicie sie z nia zgadzam.
domi

Postprzez zabka300 » Wt wrz 22, 2009 8:39 pm

Malym dzieciom podobno po przebiciu uszka nie ropieja i wszystko ladnie wspolgra. Wiele razy slyszalam ze mozna bez problemu przebijac.
zabka300

Postprzez renia » Śr wrz 23, 2009 6:36 pm

Moja coreczka bardzo chciala miec przebite uszy. Na wakacjach jej najblizsza kolezanka miala przebite i od tego sie zaczelo.Powiem szczerze,ze to byl koszmar. Po przebiciu pierwszego ucha mala blagala tylko aby wyjsc.Drugie ucho bylo przebite juz na sile. Wcale nie oznacza to ,ze bedzie tak z kazda dziewczynka .Jesli drugie moje dzieciatko to tez bedzie cora to albo przebije jej uszka jak bedzie niemowlakiem albo pozostawie to do jej decyzji ale jak bedzie miala wiecej niz 5 lat .
Mariloth ma racje ,ze pora roku nie sprzyja przebijaniu ze wzgledu na czapki,golfy i.t.d.
Jesli juz zdecydujecie sie na przebicie uszu to sprawdzcie zaklad w jakim bedzie to robione .Czy stosuja zel znieczulajacy.Jesli nie to mozna go kupic w aptece i samemu posmarowac uszy przed przebijaniem.
renia

Postprzez Yoanna » Cz wrz 24, 2009 10:29 am

Znam male dziewczynki nawet kilumiesieczne, ktore maja przebite uszy. Np. corcia mojej kolezanki ma 7 miesiecy i nosi piekne swiecace srebrne kolczyki-kuleczki:) Wyglada przecudnie jak ksiezniczka :) Z przebijaniem nie bylo problemu, po przebiciu rowniez wszystko sie dobrze zagoilo.
Yoanna

Postprzez zabka300 » So wrz 26, 2009 10:14 am

Chyba poczekam z tym przebijaniem faktycznie do wiosny...
zabka300

Postprzez symbiosis11 » Śr wrz 30, 2009 10:34 pm

Uwielbiam widok takiej malej ksiezniczki i jeszcze jak ma kolczyki
:)
symbiosis11

Postprzez suszi » Cz paź 01, 2009 8:35 am

A ja z kolei nie widzę żadnego sensownego powodu, żeby tak małe dziecko nosiło kolczyki, dlatego też pozostawiam decyzję córeczce, kiedy trochę podrośnie(teraz ma 3,5). Podobnie ze mną postąpili rodzice-, pamiętam do dziś moją decyzję o przekłuwaniu uszu( tuż po komunii;))tak więc była to decyzja świadoma- chodziłam wówczas dumna jak paw, że już jestem taka "dorosła", że mogę nosić kolczyki;))
Mój mąż też jest pod tym względem bardzo stanowczy, pamiętam jak zrobił aferę, że jej pomalowałam jeden paznokietek w sklepie czerwonym lakierem (nie miałam wyjścia, gdyż sama sprawdzałam kolor na sobie, a ona zrobiła potworną aferę, ze też chce :mrgreen: ), a co dopiero, gdybym jej uszy przebiła, chyba by nas tatuś z domu pogonil :mrgreen:
suszi

Następna strona

Powrót do Forum otwarte