Wyszukiwanie zaawansowane »

Ciąża jak przekazać?

Tutaj możesz podzielić się z nami swoją radością związaną z tym, że jesteś w ciąży!

Ciąża jak przekazać?

Postprzez Nathalie » N paź 04, 2015 7:52 pm

Mam pytanie - jak powiedzieliście rodzinie, że jesteście w ciąży? U nas wyszło mega niezręcznie, bo ja powiedziałam mojej mamie "będziesz babcią" a ona tylko na mnie dziwnie popatrzyła i potem skoczyła z pretensjami, że powinnam była jej coś powiedzieć o tym, że się staramy i że tak się tego nie mówi! Ogólnie jakoś część rodziny nie wiedziała, bo nie dzwoniłam po wszystkich "będzie dziecko w rodzinie" i potem mieli pretensje do nas, że nic nie mówiliśmy....
Mężczyzn możesz analizować, kobiety tylko podziwiać. | http://prestigeclinic.pl/uslugi/liposukcja-podbrodka/
Nathalie

Re: Ciąża jak przekazać?

Postprzez Gudrun » Cz paź 15, 2015 1:54 am

Ja uważam, że ciąża to Wasza sprawa i śmieszne są osoby, które się obrażają, bo im nie powiedzieliście. Nie musisz też informować kogokolwiek, że się staracie. Na Twoim miejscu bym się w ogóle nie przejmowała dorosłymi ludźmi, którzy zachowują się jak dzieci. A Twoja mama to by chyba chciała mieć nad Tobą pełną kontrolę. Wybacz, ale tak to wygląda.
Gudrun

Postprzez madremia » Pn paź 19, 2015 2:09 pm

Nie przejmuj się i ciesz się pięknym stanem! :D Poczekaj chwilę, Mamie przejdzie i będzie się też cieszyła! To pierwszy szok ;) Ja moim rodzicom powiedziałam o pierwszej ciąży podczas obiadu - myślałam, że mama się udusi, bo się zakrztusiła. To było dość niemądre z mojej strony, ale to był jedyny moment, kiedy siedzieliśmy razem - tak to ciągle mama w kuchni, tato przed telewizorem ;) Za to mężowi kupiłam parę chłopięcych maleńkich bucików; nie wiedziałam, czy będzie chłopiec czy dziewczynka, ale jak dla mężczyzny mały prezencik, no to męskie ;)
madremia

Postprzez Szakalala » Śr lis 18, 2015 3:45 pm

Też uważam, że nie powinnaś się przejmować. Mama to mama, zawsze swoje musi wygadać. Ja o swojej ciąży powiedziałam na rodzinnym obiedzie w większym gronie, a reszta rodziny się dowie od tych co byli, tzw pocztą pantoflową :D
Szakalala

Postprzez noncurta » Cz gru 03, 2015 1:07 pm

Dziwna reakcja Twojej mamy. Powinna się ucieszyć. W końcu nie musisz tłumaczyć się jej z tego czy dziecko było planowane czy też nie.
noncurta

Postprzez paulaczarnula » Cz lip 14, 2016 10:37 am

dokładnie nic sie nie martw i powodzenia!
paulaczarnula

Postprzez czekoladowamilka » Wt lip 19, 2016 6:42 am

My powiedzieliśmy też normalnie i nikt nie miał pretensji. Dziwnie Twoja mama zareagowała ale nie zaprzątaj sobie tym głowy. Później odbije jej na punkcie wnuka :) Póki co dbaj o siebie i dziecko. Na http://emaluszki.pl/ znajdziesz portal parentingowy dla przyszłych i młodych mam. Na pewno ci się przyda :) Nie stresuj się mówię ci :)
czekoladowamilka

Postprzez Weronisia » Pn sie 08, 2016 11:28 am

Faktycznie, reakcja twojej mamy nieco dziwna. U nas było tak, że przed urodzinami mojej mamy dowiedziałam się że jestem w ciąży. Tak więc na jej urodzinach powiedziałam ze zostanie babcią. Powiedziała że to najpiękniejszy prezent jaki mogła ''dostać'' ;)
Weronisia

Postprzez Eugenia » N sie 21, 2016 8:16 pm

Też uważam, że to dziwna relacja...
Ostatnio edytowano Pt wrz 02, 2016 9:57 am przez Eugenia, łącznie edytowano 1 raz
Eugenia

Postprzez michalek876 » Wt sie 23, 2016 8:08 pm

A niby po co mielibyście wszystkim trąbić że się staracie o dziecko? Ja uważam, że to jest tylko sprawa moja i żony. Jak już zajdzie to dopiero powiemy. Jak wygrałem w multi mutli przez internet też nie powiedziałem rodzicom, tylko zapłaciłem za ich podróż do Tajlandii
michalek876

Następna strona

Powrót do Radosne wieści