Wyszukiwanie zaawansowane »

Kiedy powiedzieć rodzinie

Tutaj możesz podzielić się z nami swoją radością związaną z tym, że jesteś w ciąży!

Kiedy powiedzieć rodzinie

Postprzez lauramaka » So lis 21, 2015 12:48 am

W którym tygodniu ciąży najlepiej poinformować najbliższych?
lauramaka

Re: Kiedy powiedzieć rodzinie

Postprzez Niunka13 » So lis 21, 2015 11:43 am

Wiesz powiem tak mężowi szybko, co do reszty to dobrze się zastanów. Bo jak wiesz nie unikniesz w tedy "dobrych rad"
dotyczących ciąży, porodu i najbliższej przyszłości. Przeczytaj sobie to http://mumandthecity.pl/potem-bedzie-tylko-gorzej/ Mamie powiedziałam bardzo szybko, ale mieszka na drugim końcu Polski i wiedziałam że nie będzie mnie się nade mną trząść jak nad jajkiem. Koleżanki, znajome domyśliły się same, gdy brzuszek był widoczny. A dobrych rad i tak nie uniknęłam. Więc decyduj sama i nie daj sobie popsuć tego pięknego czasu. Ciesz się swoim swoim stanem, a potem każdym uśmiechem swojego dziecka.
Niunka13

Postprzez sage » N lis 22, 2015 11:30 pm

Najbliższych czyli kogo masz na myśli? Męża, swoich rodziców, rodziców męża, rodzeństwo, przyjaciółkę? Męża poinformowałabym od razu. A co do bliskich to poczekałabym. Myślę, że po trzecim miesiącu jest najlepszy moment na przekazanie takiej informacji. Wcześniej nie chciałabym zapeszać. A co do męża lub partnera to warto powiedzieć od razu, żeby uczestniczył w badaniach i przygotowaniach. W końcu też miał w tym swój udział :).
sage

Postprzez demondi » N gru 13, 2015 7:31 pm

Ojcu dziecka od razu, a reszcie w 3-4 miesiacu :)
demondi

Postprzez Martusiaa » N sty 03, 2016 1:39 pm

Nie śpiesz się, najlepiej powiedz kiedy ciąża zacznie być już widoczna, żeby mieli czas na oswojenie się z tą wiadomością zanim bobas przyjdzie na świat :) Ale też nie za późno, bo jednak przyszli dziadkowie nie powinni dowiadywać się ostatni :)
Martusiaa

Postprzez Gudrun » Pn sty 04, 2016 9:36 pm

A ja uważam, że to sprawa tylko Twoja i Twojego partnera. Nie musisz nikogo z rodziny i przyjaciół o ciąży informować...
Gudrun

Postprzez Anna87 » Wt sty 12, 2016 8:18 pm

Wydaje mi się, że najbliższej rodzinie tak w 1-2 miesiącu wypada już powiedzieć by nie było zbędnego gadania, że nie powiedzieliście o ciąży.
Anna87

Postprzez Bazia213 » Cz sty 14, 2016 3:26 pm

wydaje mi się że im wcześniej tym lepiej :) zależy jak Twoja rodzina na to zareaguje
Już za niedługo mamusia i szczęśliwa księgowa Łódź
Bazia213

Postprzez Memento » So sty 16, 2016 2:20 pm

Ja jeszcze nie powiedziałam, czekam chyba do końca pierwszego trymestru, co radzicie? (w sensie mąż wie)
Memento

Postprzez Gudrun » Pn sty 18, 2016 7:26 am

Jak pisałam. Dziwi mnie, że czujecie się zobowiązane informować kogokolwiek, oprócz ojca dziecka. A jak ktoś będzie miał pretensje, że nie powiedzieliście, to moim zdaniem jest -wybaczcie- idiotą. Przecież to Wasza sprawa, nikomu się nie musicie tłumaczyć tak z ciąży, jak i z samych planów.

My powiedzieliśmy na początku 4 m-ca, dlatego, że były spotkania rodzinne (tylko najbliższa rodzina- rodzice, rodzeństwo), a ja nie miałam ochoty wymyślać, dlaczego znowu nie piję. Właściwie, to nie powiedzieliśmy, tylko odpaliliśmy płytę z badań prenatalnych i tyle :)

Podsumowując- znacie swoją rodzinę najlepiej, więc sądzę, że to kwestia indywidualna. Ale polecam pamiętać, że to nie jest Wasz obowiązek.

Pozdrawiam koleżanki ciężarówki ;)
Gudrun

Następna strona

Powrót do Radosne wieści