Wyszukiwanie zaawansowane »

Ciąża po czterdziestce....

Tutaj możesz podzielić się z nami swoją radością związaną z tym, że jesteś w ciąży!

Re: Ciąża po czterdziestce....

Postprzez olcia3007 » Wt wrz 04, 2018 2:00 pm

Wydaje mi sie, ze ciąża po 40stce w dzisiejszych czasach nie jest niczym spektakularnym. Każda przyszła mama, obojętnie w jakim wieku, z pewnoscia ucieszy sie z ubrań ciażowych https://99shop.pl/c/1/odziez-ciazowa.html Pamietam sama jak byłam w ciazy to miałam taki problem w co sie ubrać, aby było wygodnie i nie krępować ruchów. Sklep 99shop na szczescie oferuje wiele wygodnych topow i sukienek dla młodych mam, wiec jest w czym wybierać.
olcia3007

Postprzez foremka22 » Wt wrz 11, 2018 3:40 pm

no tak ale skóra już nie ta, ma większą skłonność do rozciągania się i mogą się porobić rozstępy, ja bym od razu smarowała brzuch olejkiem bio oil zapobiegawczo, mi się dzięki niemu nie zrobił ani jeden
foremka22

Postprzez xena » Wt wrz 25, 2018 11:02 am

Robiłam. Byłam już po 30 roku zycia,a jednak im jest się starszym tym wieksze jest ryzyko wad płodu. I moim zdaniem warto jest zorientować się w takich problemach wcześniej ( mozna włączyć odpowiednie leczenie, wiele osob nie wie o tym, ale można leczyć dzieciaczki nawet jak są w brzuszku, przeprowadza się nawet takie operacje).

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://badanieprenatalne.com/

Na stronie jest opis poszczególnych badań jakie mozna wykonać. Są to badania z krwi jak również i badania usg.

Nawet jeśli wykonujemy takie badanie prywatnie to nie jest to taki duży koszt.
W miarę jak czytał, zakochiwałam się w nim tak, jakbym zapadała w sen: najpierw powoli, a potem nagle i całkowicie.
xena

Postprzez tomas889 » Śr wrz 26, 2018 11:03 am

niestety nie moge ci pomoc
tomas889

Postprzez monia92 » Cz wrz 27, 2018 7:56 pm

Ciąża po czterdziestce też jest bardzo dobrym pomysłem, ale należy wtedy zachować szczególną czujność. Polecam w tym celu stronę https://plodnosc.pl/dziecko/ , na której można poczytać bardzo dużo specjalnych informacji o tym fakcie oraz porad jak można się do tego przygotować i na co uważać. Gorąco polecam.
monia92

Postprzez kimadlo1 » Pt wrz 28, 2018 10:35 am

stapka18 napisał(a):Sama zaszłam w ciążę w 38 roku życia. Jestem dość zadbaną kobietą, regularnie robię badania, mój ginekolog w multimedzie nie stwierdził dla mnie przeciwwskazań kolejnej ciąży, tylko zlecił mi więcej badań, bo ryzyko jest oczywiście większe.

Mogę zapytać do którego ginekologa chodzisz w multimedzie? sama szukam dobrego specjalisty do prowadzenia ciąży
kimadlo1

Postprzez amila » Pt wrz 28, 2018 1:00 pm

Średnia życia ogólnie rzecz biorąc się wydłuża, pomimo rosnącej liczby chorób cywilizacyjnych. Mamy teraz znacznie lepszą opiekę medyczną i bardziej skuteczne leki (choć niektóre też są nafaszerowane jakimiś paskudztwami), istnieje większa świadomość prowadzenia zdrowego trybu życia i ćwiczeń. Dlatego moim zdaniem ciążą w wieku 40 lat nie jest niczym niezwykłym. Trzeba też pamiętać, że na rozwój kariery i zarabianie konkretnych pieniędzy potrzeba czasu, nie dziwię się więc, że kobiety decydują się coraz później na pierwsze dziecko. Jeśli czujesz się w dobrej kondycji, nie masz problemów ze stawami czy mięśniami ani poważniejszych chorób wynikających z wieku, to wg mnie spokojnie możesz starać się o dzidzię po 40-tce.
amila

Postprzez rosjanka2 » Pt wrz 28, 2018 1:32 pm

Też sobie muszę teraz parę produktów w aptece internetowej zamówić, głównie kwas foliowy. Zobaczymy, czy uda mi się znaleźć.
rosjanka2

Postprzez Foltest » So wrz 29, 2018 11:10 pm

GRATULACJE <3 piękna sprawa. Moja mama też rodziła po 40, też była to jej trzecia ciąża, mało tego w czasie ciąży zachorowała na bolerioze. Było to 8 lat temu i mam jest już zdrowa, a brat jest niezwykle inteligentnym, wygadanym, pełnym energii i otwartym drugoklasitą :D
Foltest

Postprzez kamiska » Śr paź 10, 2018 12:23 pm

Sporo czytałam na temat USG gdy byłam w pierwszej ciąży. Dzięki temu dowiedziałam się że najbardziej dokładne są nowoczesne badania USG 3D. Pozwalają one nie tylko określić płeć dziecka, ale przede wszystkim dają możliwość wykrycia choroby genetycznej oraz szybszej reakcji i podjęcia ewentualnego leczenia. Dodatkowo przyszli rodzice mogą zobaczyć jak wygląda dzidziuś- bo tradycyjne USG we wczesnym stadium pokazuje tylko niewyraźne plamy. Dlatego moim zdaniem lepiej udać się do specjalisty, który wykonuje USG 3D, tak jak dr Maciej Zalewski: http://www.maciejzalewski.pl/usg-3d i mieć pewność, że dzięki nowoczesnej aparaturze naszemu maleństwu nic nie grozi, niż żałować że nic się nie zrobiło. Przecież każda matka chce jak najlepiej dla swoich dzieci i bardzo się martwi, szczególnie podczas pierwszej ciąży.
kamiska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Radosne wieści