Wyszukiwanie zaawansowane »

Ciążowe zachcianki?

1-13 tydzień

Ciążowe zachcianki?

Postprzez Fiona » Wt paź 06, 2009 11:07 am

Miałyście (albo macie) jakieś ciążowe zachcianki? Bo mam wrażenie, że ten słynny ogórek kiszony z czekoladą to trochę przesada i stereotyp. Znam bardzo niewiele mam, które w ciąży miewały jakieś szczególne zachcianki czy w dziwny sposób łączyły jedzenie. Częściej chyba kobiety rezygnują z czegoś (np. mięsa) niż zajadają się czekoladą, przegryzając ją ogórkiem ;)
Obrazek
Fiona

Re: Ciążowe zachcianki?

Postprzez domi » Wt paź 06, 2009 5:39 pm

Ja zdecydowanie mialam ochote na kwasne.Kiszone ogorki,kapustka czy sledziki w lodowce mialy stale swoje miejsce.Ale nie wiem czy to byly zachcianki czy po prostu zawsze lubulam te rzeczy.Jednak o czyms takim jak mieszanie smakow nie bylo mowy.
domi

Postprzez mariloth » Śr paź 07, 2009 7:11 am

Ja szczególnych zachcianek nie miałam :D Na pewno nie mieszałam smaków.
Jedyne, co mogłoby wskazywać na zachcianki to jedzenie KinderBueno w dużych iloścach :lol: I będąc w ciąży polubiłam sok pomidorowy, którego wcześniej nie znosiłam. Do dziś lubię:)
mariloth

Postprzez liwa » Śr paź 07, 2009 7:33 am

Z brytyjskich badań wynika, że zachcianki ciążowe są coraz powszechniejsze i występują częściej niż w poprzednich pokoleniach:

"Trzy czwarte kobiet ankietowanych przez portal społecznościowy gurgle.com wyznało, że doświadczyło ochoty na różne dziwne rzeczy w czasie ciąży. Jeszcze 50 lat temu dotyczyło to 30 proc. pań - donosi serwis BBC. W badaniu wzięło udział 2,2 tys. kobiet.
Okazało się, że jedna trzecia pragnień była dość nietypowa, bo dotyczyła nietypowego jedzenia, a np. węgla, mydła, pasty do zębów, błota, zapałek, kredy czy zwykłego lodu.

Najpopularniejsza jest jednak czekolada. Dalej na liście znajdują się lody, cukierki, ostre jedzenie, pikle, owoce egzotyczne, dania z curry, pączki, masło orzechowe, ziemniaki i orzeszki."
liwa

Postprzez renia » Śr paź 07, 2009 2:00 pm

Ja tez nie mieszalam smakow.Jedyne na co mialam caly czas ochote to slodycze.Teraz gdybym naraz zjadla tyle slodkiego co w czasie ciazy to by mnie zemdlilo a wtedy nie mialam zadnych nudnosci ani wymiotow. Wiecej zachcianek mial maz i chyba przeszlo to na niego.
renia

Postprzez suszi » Pt paź 09, 2009 11:43 pm

ja miałam przy drugiej ciązy taką śmieszną zachciankę- codziennie musiałam wypić karton soku pomarańczowego lub zjeść dwie pomarańcze, praktycznie od poczatku ciąży(odkąd przeszy mi mdłości) do samego końca. Po porodzie jak ręką odjął, przerzuciłam się na jabłka ;)
suszi

Postprzez WiolaKrk » So paź 10, 2009 9:07 am

Hmm...tez nie mieszalam tak smakow ze cos slodkiego z ostrym :/ mialam zachcianki jak to kobietka w ciazy:)))) zajadalam sie duzzzzaaaaa iloscia slodyczy i owocow cytrusowych (wczesniej tez jadlam i owoce i slodkosci ale w znacznie mniejszych ilosciach) oczywiscie od czasu do czasu wlasnie cos innego pragnelam pochlonac- jakis sledzik czy te ogorki kiszone (mniam) :)))))
WiolaKrk

Postprzez symbiosis11 » N paź 18, 2009 4:04 pm

Ja podczas ciazy mialam ciagle jakies smaki. Ale to raz na slodkie, jak zjadlam - to zaraz na cos kwasnego. Zaopatrywalam lodowke i szafki prawie codziennie w rozmaitosci :)
:)
symbiosis11

Postprzez zabka300 » Pn paź 19, 2009 2:25 pm

Mnie w czasie ciazy ciagle chcialo mi sie pic... herbaty. Normalnie zanim bylam w ciazy, to praktycznie jej w ogole nie pilam! A tu nagle codziennie moglam pic po kilka. Na slodycze tez mi przychodzila ochota.
zabka300

Postprzez Iwisia » Śr paź 21, 2009 1:17 pm

Ja miałam takie tradycyjne zachcianki: czekoladę, lody, cukierki, ostre jedzenie, owoce egzotyczne, dania z curry, pączki i orzeszki :)

A teraz jestem drugi raz w ciąży i mam to samo! :)

Pozdrawiam.
Iwisia.
Obrazek
Iwisia

Następna strona

Powrót do I trymestr ciąży