Wyszukiwanie zaawansowane »

dieta w ciąży

1-13 tydzień

Re: dieta w ciąży

Postprzez mamutka » N paź 22, 2017 3:12 pm

wiadomo, że w ciąży bardzo ważna jest dieta. Trzeba o siebie dbać szczególnie, bo nosimy w sobie maluszka. Ja uzupełniałam dietę żelazem, a teraz czytałam że bardzo fajny jest dicofer, więc spokojnie możesz zapytać o niego swojego lekarza
mamutka

Postprzez Lili123 » N gru 03, 2017 7:30 pm

W ciąży a zwłaszcza w pierwszym trymestrze najważniejszy jest kwas foliowy. Ja oprócz brania regularnie Folika, zadbałam by moja dieta była bogata w foliany.
Lili123

Postprzez deminia » Pt gru 22, 2017 11:37 am

Myślę że w ciąży nie powinno się trzymać rygorystycznej diety co organizm potrzebuje powinien dostać.
deminia

Postprzez zuzanka30 » Śr sty 03, 2018 3:20 pm

Ja w ciąży radziłam się dietetyka i polecam i Wam takie rozwiązanie. Odsyłam też na tę stronkę https://kcalmar.com/ , bo nie dośc, że znajdziecie tam sporo cennych artykułów dotyczących żywienia, to jeszcze np. wyszukiwarkę dietetyków w całym kraju. Wpisujecie po prostu miasto, które Was interesuje i specjalizację, a system podaje Wam bazę dietetyków. Polecam skorzystać :D
zuzanka30

Postprzez mario556 » Cz sty 04, 2018 10:53 am

według mnie szkoda czasu na to

Postprzez Katrin123 » Pt sty 05, 2018 11:43 am

Ja jestem za tym, żeby w ciąży słuchać własnego organizmu :) Chyba nie ma sensu nadmiernie się kontrolować i rozmyślać - to tylko dodatkowy stres...
Katrin123

Postprzez tula » Wt sty 09, 2018 1:19 pm

dokładnie sama się zastanawiam co mogę jeść i pić w ciąży co prawda to początki ale i tak się boję że mogę czymś zaszkodzić mojemu maleństwu
tula

Postprzez lobelia » Pt kwi 27, 2018 7:21 am

Dieta powinna być zdrowa i zbilansowana. Raczej powinno się unikać surowego miesa, ryb, pleśniowych serów, mocnej kawy i herbaty. Bezwzględnie alkoholu nie można. Jeszcze mój lekarz wspomniał przy okazji doboru witami, zeby z rybami nie przesadzać, bo większość jest zanieczyszczona metalami ciężkimi. No więc ja nie jadłam ich wcale, chyba tylko w wigilię się skusiłam, ale żeby nie narażać się na niedobory DHA, które w nich występują to brałam specjalne witaminy mama dha premium.
lobelia

Postprzez loskaka » So lis 17, 2018 7:37 pm

Jeść wszystko ale w takich ilościach jakie są faktycznie potrzebne, nie popadać w jakąś paranoję i obżerać się bez opamiętania ale też nie głodzić i jedno i drugie jest niewskazane.
loskaka

Postprzez malinkka86 » Pn lis 19, 2018 9:36 am

Znalazłam w sieci co można a czego powinniśmy unikać w czasie ciąży
"Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie przekąski są "zdrowe", ale przy tym tak dobrze smakują ;) W czasie ciąży warto jednak zrezygnować lub ograniczyć niektóre "smakołyki":

➡ wysoko przetworzona żywność - np. fast foody, chipsy. Niestety te przysmaki zawierają często wiele konserwantów, ulepszaczy i niezdrowych tłuszczów.

➡ surowe jaja, mięsa, ryby, nabiał - ze względu na możliwość zakażeń układu pokarmowego, przyszłe mamy powinny unikać np. sushi z surową rybą, serów z niepasteryzowanego mleka, tataru, kogla-mogla.

➡ napoje z dużą zawartością kofeiny - np. kawa, herbata. Przyszła mama nie musi całkowicie rezygnować z kawy, warto jednak nie przekraczać maksymalnej dawki kofeiny (około 200 mg na dobę).

➡ herbaty ziołowe - nie wszystkie napary ziołowe są bezpieczne w ciąży. Przed zastosowaniem warto zapytać osobę prowadzącą ciążę.

➡ wątróbka - pomimo tego, że jest doskonałym źródłem żelaza i witamin gromadzi także toksyny. Nie jest to produkt polecany w ciąży.

➡ używki - alkohol i tytoń to produkty kategorycznie zabronione w ciąży!

https://szkolarodzeniaprenalen.pl
Mam nadzieję, że komuś pomogłam :)
malinkka86

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do I trymestr ciąży