Wyszukiwanie zaawansowane »

Przyswajanie żelaza w ciąży

1-13 tydzień

Re: Przyswajanie żelaza w ciąży

Postprzez Jelonka » Śr lip 24, 2019 9:04 pm

Elena napisał(a):Ile kobiet tyle pewnie przypadków, żelazo to jedno, ale nie można też zaniedbywać kwasu foliowego, bo ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju maluszka jeszcze, zanim ten pojawi się w brzuszku. Ja brałam naturell folian z uwagi na dobrej jakości aktywne foliany w składzie. I też z czystym sumieniem polecam, bo wiele preparatów ma wysoką cenę, a tych aktywnych, potrzebnych folianów tyle co nic.

tu zgadzam się z Tobą - kiedys nie było takiej świadomości jak teraz. Dostęp do informacji jest zupełnie inny. Ja byłam w ciąży w 2001r, 2003r i 2018r. Ostatnia ciąża to istna przepaść informacyjna, świadomościowa. Kiedyś brałam kwas foliowy bo trzeba było - teraz bo wiedziałam dlaczego. Acha brałam ten co Ty
Jelonka

Postprzez Elena » Pt lip 26, 2019 7:55 am

Wiesz co... jest coś w tym co piszesz, bo jak rozmawiam z mamami z większym stażem, to zawsze właśnie podkreślają tę różnicę w świadomości w porównaniu z wcześniejszymi latami. Ja na przykład nie wiedziałam, że tak wiele osób ma problem z przyswajaniem folianów w ogóle, więc tym bardziej warto wybrać taki preparat, który ma aktywne i jest lepszy jakościowo tym samym.
Elena

Postprzez jovita » Pt lip 26, 2019 10:29 am

w ciąży nie miałam żadnych problemów z przyswajaniem żelaza, brałam mamadha premium, wyniki były w normie, z tego co mówił mój lekarz to też ważne jet branie odpowiedniej dawki kwasu foliowego, bo on też wpływa na to czy jest ten niedobór żelaza czy nie, a w moich witaminkach jest ta lepiej przywajalna forma
jovita

Postprzez Elena » Wt sie 27, 2019 10:16 am

No i właśnie dlatego wybrałam folian z naturell. Ze względu na aktywne foliany, te lepsze.
Elena

Postprzez ivcannula123 » Śr sie 28, 2019 7:15 am

iv cannula manufacturing companies in india
Denex International known as iv cannula manufacturing companies in India because we are dealing in medical disposable products like iv cannula ,three way stopcock ,medical gloves ,extension tube etc that’s why we are manufacturer of medical disposable product .Our products are made of by modern technology and for more information please click on our website .
http://www.ivcannula.com
ivcannula123

Postprzez esensja3 » Pt wrz 06, 2019 8:37 pm

ja miałam cały czas zelazo w normie ,ginekolog nie kazał mi brać dodatkowego, dlatego tylko mamadha premium brałam, żadnych problemów nie miałam z poziomem krwinek, a wiem że duzo dziewczyn kiepsko się czuje po żelazie,w nadmiarze też nie jest wskazane bo może zwiększać ryzyko cukrzycy ciązowej
esensja3

Postprzez marlena810 » Pn wrz 09, 2019 1:10 pm

Najlepiej jeść wszystkiego po trochu i to na co ma się ochotę.
marlena810

Postprzez Elena » Śr wrz 18, 2019 10:29 am

Tak, ale w ten sposób nie utrzymasz odpowiedniego poziomu folianów, bo najzwyczajniej w świecie żadną dietą ich aż tylu nie dostarczysz. ;)
Elena

Postprzez Belia » So wrz 21, 2019 12:34 am

Tak, wiadomo, że dieta ma ogromne znaczenie, ale właśnie jeśli chodzi o kwas foliowy to koniecznie trzeba go suplementować w czasie ciąży. No i warto postawić na aktywną, jak w Naturell Folian, formę tego kwasu.
Belia

Postprzez lobelia » Wt wrz 24, 2019 10:27 pm

Belia napisał(a):Tak, wiadomo, że dieta ma ogromne znaczenie, ale właśnie jeśli chodzi o kwas foliowy to koniecznie trzeba go suplementować w czasie ciąży. No i warto postawić na aktywną, jak w Naturell Folian, formę tego kwasu.

To prawda. Czytałam ostatnio o takiej mutacji genów, która uniemożliwia właściwe przyswajanie kwasu foliowego, dlatego najlepiej łykać taką w 100 aktywną formę.
lobelia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do I trymestr ciąży