Wyszukiwanie zaawansowane »

Wymioty,wymioty i nudności

1-13 tydzień

Wymioty,wymioty i nudności

Postprzez malinkka86 » Wt cze 25, 2019 12:42 pm

Drogie Panie czy możecie podzielić się swoimi skutecznymi metodami na wymioty. Przyjmę każdą sugestię i pomysł.
malinkka86

Re: Wymioty,wymioty i nudności

Postprzez matyldak » Śr cze 26, 2019 6:55 am

Znalazłam to na innym portalu może coś tobie podpasuje :"Moja położna z prenalen poradziła abym podzieliła swoją dietę na co najmniej 5 posiłków w ciągu dnia. Każdy posiłek jem spokojnie, bez pośpiechu i dobrze żuję. Dbam również o nawodnienie, bardzo smakuje mi herbata z imbirem. Wspomniała również o migdałach, które mogę podgryzać w kryzysowych sytuacjach, poza migdałami chrupię również marchewkę, to mi pomaga".
matyldak

Postprzez Majka84 » Pt cze 28, 2019 9:19 am

Spradzone porady.
Majka84

Postprzez sylwia2302 » N sie 11, 2019 9:14 pm

Moje dziecko ma obecnie 7 miesięcy. Pierwszy trymestr ciąży wspominam dość niemiło... Ciągłe nudności, wymioty, do tego praca przy naprawie komputerów. Najlepszym sposobem było picie dużej ilośći wody mineralnej i jedzenie cukierków. :)
sylwia2302

Postprzez karolinasz87 » Pn sie 12, 2019 9:31 am

Mi nic nie pomagało, trzeba było przecierpieć :( jedynie odpoczynek może łagodzić objawy
karolinasz87

Lift Repair and Maintenance in Delhi

Postprzez vanitamani » Śr sie 21, 2019 6:19 am

Lift Repair and Maintenance in Delhi

AD Elevators have vast experience in engineering technology to install & maintenance the machine in residential, commercial malls and other industrial products of all kind. AD Elevators strives to consistently provide a high level of lift maintenance, tailored to each customer’s requirements, and this is what differentiates us from our competitors. With offices in Kent, Hampshire and Staffordshire, AD Elevators offers lift maintenance contracts and services across the whole of the Dellhi NCR.
lift maintenance in delhi,lift repair and maintenance in delhi, lift maintenance contract, lift maintenance companies in delhi.
Obrazek

lift maintenance in delhi
lift repair and maintenance in delhi
lift maintenance contract
lift maintenance companies in delhi

Hospital lifts
hospital elevators
stretcher lift

Lift services in delhi
School lifts
passenger lift
passenger lift manufacturers in delhi

5 year mbbs course in kazakhstan
Mbbs in kazakhstan
Govt Medical College in kazakhstan
SOUTH KAZAKHSTAN MEDICAL ACADEMY
vanitamani

Hospital Elevators | Hospital Lift Manufacturers in Delhi

Postprzez vanitamani » Śr sie 21, 2019 7:18 am

Hospital Elevators | Hospital Lift Manufacturers in Delhi
The process of transporting and transferring patients, stretchers, wheelchairs as well as beds is highly demanding and sensitive. AD Elevators are fully aware of different and special requirements that hospitals have regarding lifts, Hospital Elevators for that our stretcher and bed lifts well- equipped with emergency control features provide comfortable transfer. We at ADElevators are the prominent and leading hospital lift manufacturer in Delhi. We manufacture and supply thehospital lifts of different size, capacity, and design, i.e. from normal passenger lifts to wide sized stretcher cum passenger lifts.
Hospital lifts, hospital elevators, stretcher lift

Obrazek

lift maintenance in delhi
lift repair and maintenance in delhi
lift maintenance contract
lift maintenance companies in delhi

Hospital lifts
hospital elevators
stretcher lift

Lift services in delhi
School lifts
passenger lift
passenger lift manufacturers in delhi

5 year mbbs course in kazakhstan
Mbbs in kazakhstan
Govt Medical College in kazakhstan
SOUTH KAZAKHSTAN MEDICAL ACADEMY
vanitamani

Postprzez ivcannula123 » Śr sie 28, 2019 7:20 am

iv cannula manufacturing companies in india
Denex International known as iv cannula manufacturing companies in India because we are dealing in medical disposable products like iv cannula ,three way stopcock ,medical gloves ,extension tube etc that’s why we are manufacturer of medical disposable product .Our products are made of by modern technology and for more information please click on our website .
http://www.ivcannula.com
ivcannula123

Postprzez lidziam » Wt wrz 03, 2019 9:56 am

Moja położna namówiła mnie na spożywanie owoców mało zapachowych np. jabłko lub arbuzy, na razie pomaga :)
lidziam

Postprzez magda.k » Cz wrz 19, 2019 10:26 am

U mnie sprawdza się dieta ryżowo-bananowo-jabłkowa. Dodatkowo położna podpowiedziała abym przed wstaniem zjadła małą kanapkę. Działa :)
magda.k

Następna strona

Powrót do I trymestr ciąży