Wyszukiwanie zaawansowane »

Sex w ciąży

1-13 tydzień

Sex w ciąży

Postprzez robalek » So lut 19, 2011 8:48 am

A ja mam pytanko odnośnie właśnie sexu w ciąży. Jak to jest u was czy macie ochotę na sex czy raczej obawiacie się o dzidziusia? Ja zauważyłam że nie mam w ogóle ochoty na żadne igraszki i to mnie strasznie przygnębia bo widzę jak mojego męża już nosi :/ Nie wiem z czego to wynika może hormony u mnie tak działają ale panicznie boję się że zrobimy krzywdę dzidziusiowi i że poronię, zaznaczam że jest to nasza pierwsza ciąża i bardzo wyczekana. Miałam trochę dziwną budowę narządów rodnych i konieczna była operacja ale teraz już jest ok dzidzia się rozwija i chyba dlatego tak się obawiam. Powiedzcie mi proszę co mam zrobić żeby na nowo nabrać ochoty na sex i czerpać z tego przyjemność i nie obawiać się o dzidzię? Może jakieś bezpieczne w miarę pozycje?

Obrazek
robalek

Re: Sex w ciąży

Postprzez Eweczka83 » Wt lut 22, 2011 3:31 pm

Ja byłam dzisiaj u lekarza i też mnie trapiła ta sprawa. Lekarz powiedział że nie ma żadnych przeciwwskazań i można się kochać, jednak jeśli jest zagrożenie poronieniem lub jakieś komplikacje narządów rodnych to lepiej się wstrzymać od współżycia i być pod okiem lekarza oczywiście. W moim przypadku jest wszystko w porządku i bardzo mnie to cieszy i już nie mogę się doczekać powrotu męża z pracy bo popęd mam taki jak nigdy :lol: Od czasu jak się dowiedziałam że jestem w ciąży tak samo się bałam jak ty przed współżyciem , ale lekarz mnie uspokoił i polecił sex jak najbardziej ;)
Eweczka83

Postprzez robalek » Wt lut 22, 2011 5:22 pm

No właśnie ja też jestem dzisiaj już po wizycie u lekarza który powiedział że nie słyszał o tym żeby sex był szkodliwy i że nie widzi żadnych przeciwwskazań :) Ja mimo to że mnie uspokoił jakoś nie bardzo mam ochotę na sex to chyba wpływ hormonów :/ mam nadzieję że szybko się to zmieni. A dzieciaczek wspaniały widać było już rączki i nóżki i usłyszeliśmy bicie serduszka :)
robalek

Postprzez aniapodwika » Wt lut 22, 2011 6:27 pm

Hej kobietki ja już jestem w 3 trymestrze i mogę wam trochę podpowiedzieć jak to u mnie było
Na początku ciąży to nie miałam wogóle ochoty nie wiem czym to było spowodowane może obawą o bobaska, może hormonami może tym że trochę mi się przytyło. Sama do tej pory nie wiem jednak z czasem pod koniec I trymestru i w II to moja "chcica" aż mnie przerażała, czyli moja ochota nigdy do tej pory nie była taka wielka. No a teraz to brzuszek nam troszkę przeszkadza ale i tak dajemy radę :)
aniapodwika

Postprzez robalek » Wt lut 22, 2011 8:50 pm

To wspaniale :) Mam nadzieję że i ja nabiorę trochę chęci, może to jest kwestia tego pierwszego razu żeby się przekonać że rzeczywiście nic nie grozi maluszkowi i że nadal można czerpać wiele przyjemności z seksu.
robalek

Postprzez Abcurodze » Pt kwi 22, 2011 10:40 am

Pierwszy trymestr jest dla każdej przyszłej mamy najtrudniejszy. "Burza hormonów" sprawia, że czujemy się rozdrażnione, zmęczone i często nie mamy ochoty na seks. Natomiast już w drugim trymestrze wszystko może się zmienić. Seks w prawidłowo przebiegającej ciąży jest bezpieczny a nawet wskazany. Wiele kobiet swój pierwszy orgazm przeżywa właśnie podczas ciąży. Nasze narządy rozrodcze są o wiele lepiej ukrwione a doznania intensywniejsze.
Abcurodze

Postprzez kasikzaki » Cz cze 30, 2011 8:30 pm

Ja do 10tc nie miałam w ogóle ochoty na seks...ale po 10 to już co innego, powiem nawet że bardziej chciałam niż przed ciążą. Teraz jestem dopiero w 14tc wiec wszystko jeszcze przede mną :)
kasikzaki

Postprzez tatanka » So lip 02, 2011 12:31 pm

Ja mam ten sam problem, czasami nachodzi mnie ochota ale szybko mija, boję się,że zrobimy krzywdę dzidzi bo do tej pory często lubiliśmy oboje bardziej mocniejszy sex. Poza tym mimo iż mam mały biust to i tak piersi bolą przy każdym dotyku. Pieszczoty nie sprawiają mi przyjemności. Mam nadzieję, że w drugim trymestrze ta burza hormonów się unormuje ponieważ mam okropne humorki, sama sobie się dziwię. :oops:

Obrazek
tatanka

Postprzez Kinga1987 » So lip 02, 2011 4:26 pm

Hej Kochane aTak wogóle to mozna normalnie juz do tzw konca zostawac?Czy zbytnio nie?
Kinga1987

Postprzez tatanka » So lip 02, 2011 6:54 pm

bywają przypadki, że mężczyzna zapłodni jeszcze raz wcześniej zapłodnione jajeczko ale to są przypadki jeden na milion i we wczesnej ciąży, nie ma przeciwwskazań do wytrysku w partnerce, no chyba że lekarz zabroni ale o takich przypadkach jeszcze nie słyszałam i nie wiem :)
tatanka

Następna strona

Powrót do I trymestr ciąży