Wyszukiwanie zaawansowane »

Pierwsze ruchy malucha

14-27 tydzień

Pierwsze ruchy malucha

Postprzez Brydzia » N maja 16, 2010 9:01 pm

Kiedy poczulyscie pierwsze ruchy, jakie to bylo uczucie?

Jako ze to moja druga ciaza to poczulam szybciej niz wczesniej, bo teraz kolo 16 tygodnia.
Takie lekkie slodkie musniecia w brzuchu.
Mama szalonej Jagódki - 4 latki z temperamentem
Obrazek
Brydzia

Re: Pierwsze ruchy malucha

Postprzez najcia » Cz sie 12, 2010 9:48 am

:D :D :D :D :D :D
A ja pierwsze ruchy poczułam w 18 tc, jak na pierwsza ciążę to ponoć dość wcześnie :D :D :D :D :D :D
Niesamowite uczucie, jestem przeszczęśliwa :D :D :D :D

Obrazek
najcia

Postprzez neli25 » Cz wrz 02, 2010 5:49 pm

Ja jestem w 14 tyg. i już nie moge się doczekać kiedy poczuje pierwsze ruchy Dzidzi :) Jetsem strasznie ciekawa jakie to uczucie :) Mam nadzieje,że nastapi to już niebawem !! Pozdrawiam
neli25

Postprzez lena84 » Cz wrz 23, 2010 10:41 am

Ja jestem w 16 tygodniu i rowniez nie moge sie doczekac kiedy poczuje moje maleństwo :D
lena84

Postprzez Kocurek » Wt wrz 28, 2010 12:30 pm

Ja jestem heh nieco nietypowym obiektem bo w pierwszej ciąży było to w 15tygodniu ,a teraz już w 13tygodniu.
No ale wszystko zależy od budowy ciała przyszłej mamusi. Ja jestem bardzo szczupłą osobą 40kg przy 165cm i drobna w każdym calu. No i w ciąży nie przytyłam też zbytnio ,a na początku pierwszej to i schudłam do 38kg. A rodząc syna ważyłam 46kg i nawet brzucholka zbytnio nie miałam widocznego. Teraz już 14tydzień mi leci ,a waga i cm w miejscu. Oddałabym jednak wiele ,żeby tym razem choć trochę mi kg zostało :D
Kocurek

Postprzez tygrysek83 » Śr paź 06, 2010 9:54 pm

Witam!
Ja właśnie zaczynam 19 tydzień. Trochę się martwię, bo wszędzie czytam, że już w 18 tygodniu można poczuć ruchy maleństwa, a u mnie nic. Nie czuję nic a nic. Specjalnie wieczorem kładę się, wsłuchuję w swoje ciało i brzuszek, a tu dalej nic. Na szczęście jutro już kolejna wizyta u lekarza. Mam nadzieję, że moje obawy zostaną rozwiane i znów zobaczę dzidzię na USG.
Pozdrawiam :)
Obrazek
tygrysek83

Postprzez Yoasia » N paź 10, 2010 10:53 am

Witajcie :)
Też nie mogłam się doczekać kiedy poczuję moją słodka kruszynkę. To moja pierwsza ciąża.
Pierwsze ruchy wyczułam w 20 tc. :) Słodkie muśnięcia:D... Teraz odczuwam je jeszcze mocniej i już wiem kiedy maleństwo nie śpi:) Jak opisać to uczucie??? "Motylki w brzuchu" :D
Pozdrawiam
Obrazek[/URL]
Yoasia

Postprzez tygrysek83 » Pn paź 11, 2010 4:35 pm

Oby te motylki już przyleciały :))))
Obrazek
tygrysek83

Postprzez Yoasia » Wt paź 12, 2010 2:36 pm

Przylecą, przylecą:D Mi lekarka powiedziała kiedy mogę się spodziewać pierwszych ruchów dzidzi( czyli początek października :P ) i też praktycznie zaczęłam czuć. Najbardziej ruchliwe jest gdy zjem coś słodkiego:)
Obrazek
Obrazek[/URL]
Yoasia

Postprzez tygrysek83 » Śr paź 13, 2010 12:28 pm

Ja w piątek wieczorem, jak już leżałam w łóżku, to poczułam w brzuchu takie dziwne coś. Do motylków bym tego nie porównała, raczej do jakiegoś pękającego balonika wypełnionego wodą lub powietrzem. Myślałam, że to coś z jelitami. Jednak wczoraj znów to poczułam. Mój Miś też przyłożył dłoń do mojego brzucha i poczuł takie mini kopniaczki w tych samych momentach co i ja. Dziś znowu :)) Więc chyba Antoś w końcu zaczął rozrabiać. Kruszynka moja malutka. Najbardziej jednak ucieszył mnie fakt, że Miś też to poczuł :))))
Obrazek
tygrysek83

Następna strona

Powrót do II trymestr ciąży