Wyszukiwanie zaawansowane »

Czy już czas robić wyprawkę?

14-27 tydzień

Czy już czas robić wyprawkę?

Postprzez sharona » Śr lut 22, 2012 10:30 pm

jestem właśnie w 20 tygodniu ciąży i tak zaczęłam się zastanawiać czy już czas na kompletowanie wyprawki... kiedy Wy zaczęłyście?
co do samych zakupów to co jest największym wydatkiem? sama nie wiem ile kaski odkładać, przerażają mnie te całe listy. Co w pierwszej kolejności kupić? będę wdzięczna za każdą radę :)
sharona

Re: Czy już czas robić wyprawkę?

Postprzez madzius » Śr lut 22, 2012 10:57 pm

ja wyprawke zaczelam kompletowac jakos tak w 4-5 miesiącu, ale liste zakupów mialam juz zrobiona jakos tak w 3 miesiacu i co mi sie przypomnialo albo gdzies wyczytałam to dopisywałam. mnie najdrozej wyszedl wózek dla córci. reszte probowałam kupowac po okazyjnych promocyjnych cenach. tak wogole to gratulacje. ja teraz staram sie o drugiego dzidziusia.
madzius

Postprzez kasik55 » Pt lut 24, 2012 12:29 am

ja właśnie jestem w 3 miesiącu ciąży i zaczęłam zastanawiać się nad wyprawką dla mojego skarba. Powiedzcie mi co wchodziło w skład waszej wyprawki i w jakich sklepach ją kompletowałyście?
kasik55

Postprzez Schutzengel » Pt lut 24, 2012 12:42 pm

Witajcie.
Ja juz sie zblizam do konca i wyprawke skompletowalam w 6 miesiacu.
Wozek i wiekszosc rzeczy mam po pierwszym dziecku (wozek, ciuszki, wanienke, komode do przewijania)
Musialam kupic nowe lozeczko, posciel, fotelik dla niemowlaka, troche dziewczecych ciuchow bo pierwszy jest syn.
Wszystko kupowalam przez internet w promocyjnych cenach. Polecam takie rozwiazanie gdy juz nie ma sie pomyslow lub rozwiazania.
Pozdrawiam wszystkie oczekujace mamusie :)

Obrazek
Schutzengel

Postprzez kitka » N lut 26, 2012 4:01 pm

Ja jestem w ósmym i to już dla mnie ostatni dzwonek. Właśnie siedzę nad listą :) Chce już w tym tygodniu wszystko załatwić :)
kitka

Postprzez sharona » N lut 26, 2012 8:53 pm

no ja listę zrobiłam sobie z pomocą mamy, nie wiem czy mam wszystko ale w każdym razie tego dużo. I tak myślę, żeby powoli już kupować, ciężko mi się zebrać i odkładać pieniądze, wolę wydawać na bieżąco. Oglądałam ubranka w sklepach i ceny mnie troszkę przerażają, po drugie te najmniejsze wyglądają jak dla lalek... Chociaż ekspedientka doradzała mi żebym nie brała najmniejszych bo dzidziuś od razu może być duży to raz, a po drugie będzie rósł szybko :) no ale sama w sumie nie wiem, łóżeczko czy wózek można już kupować, ale nawet nie wiem gdzie uderzać, Warszawa to drogie miasto dla przyszłych mam :/
sharona

Postprzez Schutzengel » N lut 26, 2012 9:46 pm

Moge polecic tak zwane lumpeksy, niekiedy znajdzie sie cos ladnego i nawet nowego, moja mama nakupila wlasnie w lumpeksach bardzo duzo ubranek na niemowlaczki i wszystko bylo nowiutkie, nie drogie a bardzo ladne. Nie wyda sie wtedy takiego majatku a bedzie sie mialo duzo ladnych rzeczy.
Pozdrawiam.

Obrazek
Schutzengel

Postprzez Maniusia » N lut 26, 2012 10:41 pm

Wyprawka zawsze spedza sen z powiek przyszłej mamie, miałam dokładnie to samo przy pierwszym dziecku. Jak czytałam te wszystkie listy w necie, to byłam przerażona, ile tego i gdzie to wszystko kupić, ale powoli zaczęłam sie oswajać i jakoś planować. Łóżeczko i wanienkę dostałam od siostry, wiec chociaz tyle odeszło. Najwięcej wydałam na wózek i fotelik do samochodu, na bezpieczeństwie dziecka nie mozna oszczędzać. Co do tych najmniejszych ciuszków, to rzeczywiście nie ma potrzeby kupować ich zbyt wiele, bo dzieciaczki szybko rosną i nie zdążysz nawet wszystkich zalożyć, o ile w ogóle sie w nie zmieści po porodzie ;)
Ja zaczęłam dość wcześnie kompletować wyprawkę, bo to spory wydatek a wiadomo jakie sa zarobki. Dlatego miałam czas, żeby rozeznać sie w cenach. Wiekszość rzeczy udało mi się kupić w jednym sklepie, na Ursusie w Warszawie, na ulicy Bodycha chyba jest taki sklep "Zebra", to chyba jeden z tańszych w stolicy, maja ładne i dobre gatunkowo ciuszki. Tam tez kupiłam kosmetyki i pościel.
Spokojnie, zdążysz ze wszystkim, masz jeszcze naprawdę dużo czasu :)
Powodzenia.
Maniusia

Postprzez kitka » N lut 26, 2012 11:41 pm

W życiu bym nie kupiła rzeczy dla dziecka w lumpeksie. Szukam jakiegoś sklepu gdzie znajdę wszystko i nie będę musiała szukać kilku innych. W środę wybieram się do Warszawy na większe zakupy :)
kitka

Postprzez agula587 » Pn lut 27, 2012 7:23 am

Ja już te najważniejsze rzeczy z listy mam. Łóżeczko, wózek 3w1, wanienkę itp. Z ubranek też już większość kupiłam więc pozostały mi raczej takie kosmetyczno-higieniczne rzeczy.
Obrazek
agula587

Następna strona

Powrót do II trymestr ciąży