Wyszukiwanie zaawansowane »

Powrót do domu po porodzie

28-40 tydzień
Poród i połóg

Powrót do domu po porodzie

Postprzez Amelin » Śr sie 06, 2014 11:07 am

Interesujący artykuł znalazłam o pierwszych 28 dniach dziecka w domu po powrocie ze szpitala: http://babyonline.pl/noworodek-w-domu-n ... ,r1p1.html . Każdemu może się przydać , niby proste informacje ale jakie cenne :)
Amelin

Re: Powrót do domu po porodzie

Postprzez ewulciowa » Wt paź 07, 2014 8:15 am

mi to się wszystkie takie informacje przydają, bo jestem po raz pierwszy w ciąży i nigdy tez nie miałam styczności z dziećmi więc wszystko chłonę ;) Póki co zaopatrzyłam się tylko w zioła na kolkę Spokojny Brzuszek i szukam łóżeczka więc jeszcze trochę przygotowań przede mną ;)
ewulciowa

Postprzez ewelina546 » Pn lis 10, 2014 5:15 pm

Najważniejsze to zachować spokój, pierwsze dni w domu będą na pewno bardzo stresujące, ale instynkt macierzyński na pewno Ci pomoże. Zaopatrz się w niezbędne rzeczy takie jak przewijak czy dobra pościel dla dzieciątka. Powinnaś wszystko znaleźć na http://www.tututu.pl/. A jak już szukasz łóżeczka pamiętaj o grubej osłonce na łóżeczko, bo rodzice czasem zapominają o tym.
ewelina546

Postprzez Guziczek » Cz gru 11, 2014 5:58 pm

Tylko czasami nie jest tak łatwo zachować ten spokój. Wiem po sobie, jak czasami sie denerwowałam bo nie wiedziałam co zrobić. Ale z czasem własnie instynkt macierzyński podpowiada co powinno się robić i jest dużo łatwiej. Pamiętaj, by mieć w domu wszystkie potrzebne rzeczy. Pieluszki, butelki, kremy, smoczki i przewijak , tutaj www.lulajbaby.com/przewijaki-c-38.html widziałam kilka fajnych. Jak to wszystko będziesz miała pod ręką to na pewno jakoś sobie poradzisz
Guziczek

Postprzez 62miko » So lip 25, 2015 4:05 pm

Ja sie boję powrotu do domu po porodzie
62miko

Postprzez lilka91 » So lip 25, 2015 7:59 pm

Ja też się boję. Najbardziej przeraża mnie kąpiel niemowlaka, nie wiem jak ja to ogarnę bez pomocy męża czy mojej mamy. Małe dzieci zawsze mnie przerażały a teraz mam mieć własne. Wiem, że będzie dobrze ale ten irracjonalny strach towarzyszy mi cały czas. Nawet w nocy się zamartwiam.
lilka91

Postprzez MartaSwitezianka » Pt wrz 04, 2015 7:22 pm

Powrót nie jest taki zły, najgorsze są jednak pierwsze noce, gdzie prawie się nie śpi tylko czuwa przy dziecku.
MartaSwitezianka

Postprzez Specyalistka » Wt wrz 29, 2015 6:23 pm

Marta doskonale Cię rozumiem, miałam tak samo, chociaż mąż to miał większą schizę, potrafił spać w pokoju dzieci przy łóżeczku.
Specyalistka

Postprzez Carmenn » So mar 19, 2016 2:57 pm

Powrót do domu po porodzie to najlepsze comoże być bo wkońcu można cieszyć się tą śliczną istotką w gronie rodzinnym. Jest cisza i spokój i możemy odetchnać. Drogie mamy wiecie może o dziecko, które ma atopowa skóra? Czy jest jakiś specjalny sposób dbania o tego typu skórę?
Carmenn

Postprzez Gudrun » Śr mar 23, 2016 6:58 pm

Carmenn napisał(a):Powrót do domu po porodzie to najlepsze comoże być bo wkońcu można cieszyć się tą śliczną istotką w gronie rodzinnym. Jest cisza i spokój i możemy odetchnać. Drogie mamy wiecie może o dziecko, które ma atopowa skóra? Czy jest jakiś specjalny sposób dbania o tego typu skórę?

Wypróbuj kąpieli dziecka w siemieniu lnianym. Ok. pół szklanki siemienia na 2- 3 litry wody, gotujesz przez ok. 20 min. Czekasz, aż ostygnie, zbierasz tę "galaretkę" z wierzchu i ok. 2-3 łyżek dodajesz do czystej wody do kąpieli. NIE UżYWASZ NIC INNEGO DO MYCIA, tylko woda z dodatkiem lnianego kisielu :) Najlepsze są naturalne metody.

Poza tym, dziewczyny, które nigdy nie miały styczności z niemowlętami- dlaczego nie skorzystacie ze szkoły rodzenia, tam uczą opieki. Ja nie zgadzam się z obecnymi opiniami, że każda ciężarna powinna do szkoły rodzenia chodzić, dla mnie to zbędna reklama, ale jeśli ktoś czuje potrzebę, bo nie ma żadnego doświadczenia z dziećmi, to niech idzie i dzięki temu chociaż w kwestii opieki osiągnie względny spokój. Ja swoich dzieci jeszcze nie mam, ale jakieś doświadczenia z dzieciakami posiadam, wiec mi to do szczęścia niepotrzebne.

Dziewczyny, od tysięcy lat kobiety rodzą dzieci i się nimi opiekują. Trzeba zaufać sobie i zdrowemu rozsądkowi, a wszystko będzie dobrze :)
Gudrun

Następna strona

Powrót do III trymestr ciąży i poród