Strona 1 z 5

Karmienie piesi

PostNapisane: Wt cze 09, 2015 11:49 am
przez Anna89
Witam. Czy podczas karmienia macie problem z zapaleniem piersi ? Czytałam na jednym forum że spore grono kobiet karmiące w ten sposób ma właśnie taki problem. Przeczytałam co nie co na ten temat http://lovi.pl/pl/pomoc-laktacyjna/110 Co o tym sądzicie ? jak to było w Waszym przypadku ?

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: So cze 13, 2015 8:32 am
przez nudnaar
Jeśli będziesz dbała o piersi, sukcesywnie odciągała pokarm ( jeśli będzie go za dużo a dzidzia go nie wypije ) to zapalenie piersi Ci nie grozi.

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Wt cze 30, 2015 5:32 pm
przez SadyeWawa72
Stan zapalny piersi, tak jak i zastój pokarmu, nie oznaczają, że należy odstawić dziecko od piersi. Wręcz przeciwnie – częste karmienie pozwoli na szybsze pozbycie się nieprawidłowości. Dziecko powinno być przystawiane do piersi częściej niż do tej pory. Lepiej jest go nie dokarmiać mlecznymi mieszankami i nie przesadzać z podawaniem smoczka (ssanie smoczka sprawia, że dziecko jest mniej zainteresowane piersią, może się także przyczynić do nieprawidłowego nawyku ssania). Im więcej dziecko wypije – tym lepiej. Matka powinna przyjmować cały czas co najmniej 2 litry płynów dziennie, aby nie zaburzyć dodatkowo laktacji.

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Śr lip 01, 2015 6:10 pm
przez qrczaks
ja osobiście tego nie przechodziłam ale moja siostra tak

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Wt sie 11, 2015 7:25 pm
przez milla
Moja bratowa również. Najgorzej było jak pobudziła laktację. Piersi były nabrzmiałe, obolałe. Na szczęście z czasem nabrała wprawy z odciąganiem i z dnia na dzień było coraz lepiej.

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Pn sie 31, 2015 7:59 pm
przez Iga72
Ja też nie przechodziłam, ale moja znajoma tak i od tego czasu postanowiła, że więcej karmić piersią nie będzie. Jak dla mnie, jest to nieprzemyślana decyzja, takie małe dziecko potrzebuje pokarmu, a taki od matki to samo zdrowie. Wiem, że może przestraszyła się bólu i dlatego zrezygnowała, ale ja sama też miałam okres, w którym już wątpiłam, bolały mnie piersi, źle się czułam i byłam bardzo przemęczona, ale nie zrezygnowałam bo wiedziałam, że to dla dobra mojej córki. Jestem w stanie zrozumieć tylko matki, które nie mogły karmić piersią z poważnych przyczyn, pewnie dla nich też nie jest to łatwe. Czytałam artykuł http://www.parentingowo.com/blog/mama-lubi-wybor.html , w którym poruszona jest właśnie sprawa karmienia piersią, autorka wymienia jakie problemy możemy napotkać i jak sobie z nimi radzić żeby nie podejmować pochopnych decyzji odnośnie sposobu karmienia. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Pt gru 30, 2016 1:36 pm
przez Panterka
Warto odpowiednio przygotować się do karmienia piersią. Nie możemy też zbytnio się z tego powodu stresować bo to przynosi odwrotne skutki. Ciekawe informacje na swojej stronie ma szkoła Prenalen , sądzę, że warto tam zajrzeć

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Pt kwi 07, 2017 1:05 pm
przez tomek443
według mnie to jest bardzo bolesne


____________________________
Nortland

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Pt lip 28, 2017 4:53 pm
przez Guziczek
Jak już sie zdecydujesz na karmienie pamiętaj o swojej wygodzie. Każda z nas chce modnie wyglądać ale trzeba też mysleć o tym jak wygodnie bedzie karmić. takie https://modnaciaza.pl/kategoria-produkt ... karmienia/ bluzki do karmienia beda idealnym rozwiązaniem.

Re: Karmienie piesi

PostNapisane: Cz wrz 28, 2017 11:53 am
przez kiniak
:ugeek: :ugeek: