Wyszukiwanie zaawansowane »

Problem

28-40 tydzień
Poród i połóg

Problem

Postprzez karola163 » Cz gru 31, 2009 6:08 pm

Cześć .
Mam problem jestem w 30 tc.
I mam bardzo mało wód płodowych poza tym malutka jest bardzo nisko główką.
I mam złe wyniki moczu chociaż używam Furginum już od jakiegoś czasu .
Czy może mi grozić przedwczesny poród?
karola163

Re: Problem

Postprzez monia » Pt sty 01, 2010 8:34 pm

Karola jaka masz dokladnie ilosc wod plodowych? Bo na pewno na wydruku z usg lekarz napisal lub chocby powiedzial ile masz.
Jezeli ponizej 200 ml to jest to malowodzie. Ale zanim po prostu o nim napisze to chce wiedziec zeby bez sensu Cie nie stresowac.
Co do moczu- masz bakterie? Stad furaginum? Ja czesto mialam problemy z e.coli, ale na szczescie nie powoduje ona duzego problemu, gorzej gdy bakteria powoduje ostry stan zapalny.
30 tc to czas juz bezpieczny, to znaczy dziecko urodzone w tym terminie da sie bez problemu uratowac, ale wazne by znalezc przyczyny malej ilosci wod i by byc pod dobra opieka lekarza.
Czy dziecko rozwija sie prawidlowo, jak wyglada jest wielkosc w porownaniu z tygodniem ciazy?
Przepraszam za taka ilosc pytan ale dzieki tym odpowiedziom mozna cos doradzic.

Jesli nie wiesz ktore to oznaczenie wod plodowych na usg to okresla je skrot. AFI.
http://www.libramed.com.pl/wpg/NumeryAr ... 03/09.html
powyzej ciekawy artykul o malowodziu.
Pozdrawiam i pisz koniecznie,
Mama Antosia oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniołek Maluszek- 9 tc
monia

Postprzez karola163 » So sty 02, 2010 10:12 am

Mam liczne bakterie po ostatnim badaniu moczu ;/.
O ilości wód płodowych nic mi lekarka nie powiedziała prócz tego że jest ich bardzo mało...
Brałam też tabletki dopochwowe na stan zapalny...
Mała rozwija się dobrze nawet w tempie przyśpieszonym bo jak byłam na usg to długość jej kości udowej odpowiadała 31 tc a ja byłam w 29/30 ;)
Lekarka od poniedziałku dała mi skierowanie do szpitala na patologie ciąży .
Ale ja bardzo boję się tam iść żeby nie okazało się że coś jest nie tak z moim maleństwem...
karola163

Postprzez monia » So sty 02, 2010 6:57 pm

Karola w przypadku malej ilosci wod plodowych musza zaopiekowac sie Toba lepiej niz w przypadku normalnej ciazy. Jesli mala rozwija sie super to dobry znak i nie boj sie od razu najgorszego. Mala ilosc wod plodowych jest ryzykiem i na pewno lekarz kierujac Cie na oddzial zrobil dobrze.
I nie boj sie tam isc, bedziesz pod dobra opieka to jest najwazniejsze dla Ciebie i dziecka.
Trzymaj sie i daj znac co i jak.
Mama Antosia oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniołek Maluszek- 9 tc
monia

Postprzez domi » Pn sty 04, 2010 12:02 pm

Karola zdecydowanie lepiej,zebys byla pod stala opieka w szpitalu niz denerwowala sie w domu. Wazne,ze dzieciatko rozwija sie dobrze .Bakterie w ciazy lapie prawie kazda kobieta ale dobrze to wyleczyc.Staraj sie nie stresowac na wyrost i glowa do gory.
Dominika
domi

Postprzez renia » Wt sty 05, 2010 11:08 pm

Skierowanie na patologie ciazy do szpitala to nie wyrok. Sama przelezalam na patologi na podtrzymaniu i dzieki temu wszystko zakonczylo sie pomyslnie.Karola wiem co czujesz bo ja tez okropnie sie balam ale jak trzeba to trzeba.W szpitalu bedziesz miala odpowiednia opieke i badania,ktore maja na celu tylko pomoc a nie zaszkodzic.Pisalas ,ze malutka rozwija sie prawidlowo a to bardzo wazne.
Pozdrawiam.
renia

Powrót do III trymestr ciąży i poród