Wyszukiwanie zaawansowane »

Martwie sie:(

28-40 tydzień
Poród i połóg

Martwie sie:(

Postprzez monika14031992 » Śr gru 22, 2010 12:15 pm

Witam dziewczyny.Bardzo prosze o odpowiedz poniewaz bardzo sie martwie.Jestem w 31 tc.Dwa tygodnie temu wyszlam ze szpitala,Znalazlam sie tam poniewaz moj lekarz powiedzial ze moja szyjka nie trzyma.W szpitalu zrobili mi usg i moja szyjka ma 3,2 cm,kanal szyjki jest zamkniety jednak w szyjke wchodzi palec a nie powinien.Mialalm miec zalozony szew jednak na drugi dzien powiedzieli ze nie ma takiej potrzeby i ze wychodze do domu.Bylam w srode u mojego lekarza prowadzacego i nawet mnie nie badal.Przepisal mi tylko scopolan i no-spe forte poniewaz brzuch mi twardnieje.Od dwuch dni mam klucia w okolicy pempka,niekiedy bol brzucha oraz boli mnie nie raz po obu stronach jakby jajniki a moze to wiazadla?ostatnio mialam problemy z zalatwieniem sie a dzisiaj mam biegunke ktorej przez chwile towarzyszyl bol brzucha.Niewiem czy to normalne..Bardzo sie boje ze to moze oznaki zaczynajacego sie przedwczesnego porodu.Niewiem jak wygladaja skurcze ani ten ''czop''boje sie ze przeocze oznaki zaczynajacego sie porodu.Prosze o jakas rade:(
monika14031992

Re: Martwie sie:(

Postprzez monika » Cz gru 23, 2010 1:34 pm

Monika- czasem bol brzucha jest normalny, szczegolnie na przyklad w przypadku biegunki.
Szyjka jest nadal dluga w tym tygodniu ciazy, choc masz rozwarcie na 1 palec.
Mam nadzieje, ze siedzisz w domu i duzo wypoczywasz. Moze po prostu koncowke ciazy spedz wiecej lezac, chodzenie ma wplyw na skracanie sie szyjki i rozwarcie.
Bierz leki i w razie potrzeby po prostu dzwon do lekarza.
czop śluzowy to galaretowata, bezwonna kulka, przezroczysta lub lekko różową.
Pessar czyli szew o ktorym mowisz zakladany jest przy skracajacej sie szyjce, co u Ciebie nie nastepuje.
Jakbys miala watpliwosci pisz, po prostu odpoczywaj, dbaj o siebie i w razie potrzeby albo szpital lub lekarz.
Pozdrawiam
Mama prawie 8 letniego Antosia oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniołek Maluszek- 9 tc
monika

Re: Martwie sie:(

Postprzez monika14031992 » Cz gru 23, 2010 1:39 pm

Bardzo dziekuje ci za odpowiedz,Martwie sie poniewaz bardzo czesto napina mi sie brzuch i mam klucia w okolicy pempka i przy przewracaniu sie z boku na wprost boli mnie brzuch.Moj lekarz przepisal mi no-spe ale to nie pomaga.
monika14031992

Powrót do III trymestr ciąży i poród