Wyszukiwanie zaawansowane »

Poród w domu - tak czy nie?

28-40 tydzień
Poród i połóg

Poród w domu - tak czy nie?

Postprzez mariloth » Wt cze 09, 2009 1:17 pm

Co sądzicie o porodach w domu? Może któraś z Was zdecydowała się na taki poród? Jakie są plusy a jakie minusy takiego rozwiązania? Zapraszam do dyskusji.
mariloth

Re: Poród w domu - tak czy nie?

Postprzez domi » Wt wrz 15, 2009 12:36 pm

Dawniej rodzenie w domu bylo normalna sprawa. Przychodzila akuszerka i bylo po sprawie.Gorzej jak porod przebiegal z komplikacjami. Ja mimo wszystko jestem za rodzeniem w szpitalu.Nigdy nie wiadomo co moze sie wydarzyc podczas porodu i czy np.nie bedzie potrzebny inkubator.A zreszta jak slysze wsrod znajomych to co pokolenie kobiet to wiecej zagrozonych ciaz i rodzenie w domu i tak odpada.
domi

Postprzez Fiona » Wt wrz 15, 2009 2:25 pm

Ja bym się strasznie bała... Jakkolwiek te nasze polski szpitale wyglądają, to w razie czego zawsze sprzęt i lekarz są pod ręką.
Obrazek
Fiona

Postprzez Ziii » Śr wrz 16, 2009 7:16 am

Mnie duzo do myslenia dal artykul, ktory przeczytalam w jakims babskim pismie.
Polozna, taka 'do wynajecia' na porody w domu wlasciwie przedstawiala same zalety takiego rozwiazania (Bo I atmosfera przyjazna, mama sie mniej stresuje, podobno sam porod przebiega szybciej...) - ale no wlasnie, czasem zdarzaja sie komplikacje. Wiec chyba bym sie nie zdecydowala. Zwlaszcza, ze sasiedzi zza sciany pewnie tez nie byliby szczesliwi ;)
Ziii

Postprzez suszi » Śr wrz 16, 2009 1:04 pm

Moja koleżanka urodziła niedawno w domu córeczkę :)
Nie był to jej świadomy wybór, tylko nie miała wyjścia, bo jak zaczęła rodzić to wszystko potoczyło się tak szybko, że zwyczajnie nie zdążyłaby dojechać do szpitala. Córusię "odebrał" dzielny tatuś, z słuchawką w ręce, gdyż słuchał się wskazówek lekarza pogotowia, a kiedy przyjechała karetka mała była już na świecie. W pokoju obok spał ich 3-letni synek, którego nie obudziły krzyki mamy, ani młodszej siostrzyczki ;) .
suszi

Postprzez mija » Śr wrz 16, 2009 6:25 pm

brrr! żeby mi się to nie przydarzyło, chyba bym ze strachu umarła, jakbym w domu miała rodzić. :o
mija

Postprzez renia » Śr wrz 16, 2009 9:17 pm

Brawa dla tatusia ,ktory sam odebral porod. Wielu przyszlych tatusiow pewnie wolaloby zawolac np.sasiadke a nie samemu podjac sie takiego wyzwania.Cale szczescie,ze w tym przypadku nie pojawily sie komplikacje bo co wtedy? Ja w takiej sytuacji calkiem bym spanikowala i zamiast radosnych narodzin miala bym widmo horroru.
renia

Postprzez suszi » Śr wrz 30, 2009 11:46 am

no, całe szczęście ;) Natalka rośnie zdrowa, a tatusiowi osobiście bym medal przyznała :)
suszi

Postprzez renia » Pn lis 23, 2009 12:26 pm

Ja jestem za porodem w szpitalu.Moze mniej kameralnie i swojsko ale wydaje mi sie,ze dla dziecka bezpieczniej.
renia

Postprzez Basia25 » Pn lis 23, 2009 12:50 pm

Balabym sie rodzic w domu .. Wiadomo sa rozne nieprzewidziane sytuacje kiedy np. nie zdarzymy dojechac do szpitala, ale w szpitalu zawsze mozemy liczyc na pomoc w razie komplikacji a w domu kto nam pomoze?
Basia25

Następna strona

Powrót do III trymestr ciąży i poród