Wyszukiwanie zaawansowane »

Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

28-40 tydzień
Poród i połóg

Re: Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

Postprzez Acha » Cz paź 10, 2013 11:35 am

Dzięki Ewuska za radę- potrzebowałam właśnie takiej konkretnej wskazówki :)

Nie martw się o wagę, bo najważniejsze, żeby dziecku przybywało, a z tego co napisałaś wynika, że mała waży prawidłowo. Ja przytyłam jeszcze mniej, bo niecałe 6 kg, a jestem w 30-tym tyg. Też się trochę martwiłam, że może to się jakoś odbić na dziecku, ale pani doktor mówi, że wszystko w porządku. Pozostaje nam się cieszyć z tego, że po porodzie będzie mniej do zrzucania ;) Jestem z natury mała i drobna (przed ciążą ważyłam 49 kg przy 159 cm wzrostu), więc u mnie widoczny jest głównie wystający brzuch- mąż mówi, że wyglądam jak opity krwią kleszcz :D
Acha

Postprzez Muminka0000 » Cz paź 10, 2013 6:44 pm

A moja córcia w zeszłym tygodniu ważyła 1,244 :) a dziś już jest 29 tydzień c. Ostatnio była aktywna,nawet bardzo ale od wczoraj znów ma ciche dni. Jak tak będzie dalej to nie wiem na jakiej podstawie mam zacząć liczyć ruchy od poniedziałku :( Wszędzie pisze,że w tych tygodniach często i intensywnie czuć ruchy dziecka a moja robi sobie przerwy :(
Obrazek
Muminka0000

Postprzez Acha » Cz paź 10, 2013 8:44 pm

Ja tez nie wiem, jak liczyć ruchy dziecka.Byłam przedwczoraj u lekarza, ale ona nic o tym nie wspominała, a ja zapomniałam zapytać z natłoku wrażeń :) Na razie jestem spokojna, bo mały dosyć często przypomina o swojej obecności, ale zdarzają się też spokojniejsze dni.
Acha

Postprzez Muminka0000 » Cz paź 10, 2013 8:49 pm

Ja wiem jak liczyć bo wytłumaczył mi. Z tego co widzę na forum to każda ma od lekarza inny sposób liczenia. Bardziej się martwię czy będę miała co liczyć. No ale może do poniedziałku kruszynka się namyśli i znów zacznie fikać koziołki :)
Obrazek
Muminka0000

Postprzez ewuska86 » Pt paź 11, 2013 7:07 am

Muminka, nie martw się na zapas, bo to najgorsze co może być.
Przecież nasze Kruszynki w III trymestrze mają coraz ciaśniej i ciężej im się ruszać.
Np moja Mała już nie kopie tak jak kiedyś - bardziej pływa i się przewala jak przy pierwszych ruchach :P
Każdy Maluszek jest inny więc spokojnie.
Ja ruchów póki co też nie liczę - może za tydzień ginek będzie już kazał, póki co mam lajcik ;)
Zauważyłam, że mocniej się Mała wierci jak coś zjem i się położę na trochę, wtedy jest najmocniej 8-)
Kocham Cię kochanie moje ;)

ewuska86

Obrazek
ewuska86

Postprzez magda1210 » Pt paź 11, 2013 9:01 am

u mnie cały czas się rusza też, na razie nic nie kazał liczyć.. dzidzia jest głową do dołu a kopie cały czas na prawą stronę, nie wiem jak to robi:)
ja przytyłam 12 kg nie wiem gdzie i jak i kiedy:) wszystko na brzuch i cycki poszło :) na razie rozstępów nie mam , oby tak zostało. udało mi się pokonać przeziębienie, lekki katar został ale najważniejsze że już jestem na chodzie:)
magda1210

Postprzez CzarneOczy » Pt paź 11, 2013 8:06 pm

Hej Dziewczyny,
Jestem i ja. Pisałam na tamtym wątku, że wróciłam właśnie z urlopu i przeszłam już na zwolnienie. Myślałam, że będę się na nim nudzić, ale tak naprawdę cały czas mam coś do roboty i coraz więcej pomysłów... tylko czasu coraz mniej! Uświadomiłam sobie, że zostało mi już tylko 9 tygodni ciąży, a nie mam jeszcze wielu rzeczy dla malucha, dla siebie, nie kupiliśmy jeszcze samochodu i nie skończyliśmy remontu. Zaczynam panikować!
Moja mała jest ostatnio bardzo ruchliwa. Najbardziej, gdy kładę się spać na boku - zaraz czuję jej rozpychające się nóżki. Odwróciła się już główką do dołu, z czego bardzo się cieszę. Nie wiem, czy Wam pisałam, ale niecałe dwa tygodnie temu jeszcze nie była, więc zastosowałam eksperymentalne ćwiczenia, których skuteczność niby nie jest potwierdzona medycznie, ale na pewno nie zaszkodzi. I tak leżałam z pupą w górze codziennie po 10 minut, świeciłam latarką w dole brzucha i puszczałam tam melodię z pozytywki. Po tygodniu na wizycie u lekarza byłam zaskoczona, gdy powiedział, że mała się obróciła i czeka na poród siłami natury :)

Przerzucam naszą tabelkę!

Nick-----------------Okolice---------Wiek-----------Termin porodu-------Które dziecko---------Płeć--------Imię (wstępnie)
Lili1992--------------Słupsk--------------21------------03/12/2013----------------1------------------Dz--------------Weronika
CzarneOczy--------Warszawa----------30------------05/12/2013----------------1------------------Dz---------------Marianna
marmoza --------szczecin/dublin-----31------------09/12/2013----------------1------------------Dz-------------------------?
ewuska86-----------Wrocław-----------26------------10/12/2013----------------1------------------Dz-------------------Blanka
Acha-------------------Sanok------------32------------25/12/2013----------------1------------------Ch-----------------Mieszko
Muminka0000 ------Olsztyn------------30------------27/12/2013----------------1------------------Dz?------------------------?
Tusia-----------------Poznań------------20------------28/12/2013----------------1------------------Ch-------------------------?
morganek29----------Łódź--------------28------------31/12/2013----------------1------------------Ch------------------------ ?
mafdziulka84-------Legnica------------29------------04/01/2014----------------1------------------Ch-----------------Tobiasz
20-12-2013 Zostałam Mamą!
Obrazek
CzarneOczy

Postprzez Marmoza » So paź 12, 2013 9:09 pm

Witam wszystkie Mamuśki :D Byliśmy dzisiaj na usg i już na 100% lekarz nam powiedział, że dziewczynka i jak na razie jest Hania :) Jest już główką w dół i waży 2 kg i widzieliśmy jak pije sobie wody :) Śmiesznie ruszała tymi ustkami.... Zresztą nie możemy się doczekać kiedy weźmiemy ją na rączki i przytulimy.
Dzisiaj też już odebraliśmy wózek i łóżeczko :) Jeszcze tylko czekam na paczkę z Polski z pościelą i praktycznie kilka drobiazgów nam zostało do dokupienia i jestešmy gotowi. Tylko "mała" sterta prasowania na mnie czeka, ale to w przyszłym tygodniu się za to wezmę, a bynajmniej mam taki plan.
Lekarz zdabał mi jeszcze szyjkę macicy i ma długość 3,6 cm, więc wszystko jest w normie :) No i malutka jest już ułożona główką w dół :)
A jak tam u Was?
Pozdrowionka wielkie przesyłamy :)
Obrazek
Marmoza

Postprzez magda1210 » N paź 13, 2013 11:05 am

mam do Was pytanko, często twardnieje Wam brzuch? mi czasem wogóle a czasem kilka razy dziennie.nie jest to bolesne, ale czuje jakby mój chłopiec rozpierał się na całej wielkości brzucha.może to te skurcze przepowiadające?
i czy któraś z Was zaczęła już masaż krocza-ja chciałabym się do tego zabrać ale jeśli ma być to robione dwoma kciukami to nie ma opcji że dosięgnę. pozatym probówałam wskazującym i nie jest to przyjemne a wręcz bolesne:( jakieś porady?:)
magda1210

Postprzez Acha » N paź 13, 2013 2:55 pm

Muminka0000, jak Twoja mała? Mam nadzieję, że wszystko w porządku i nie martwisz się już o jej ruchy...

Magda1210, mi też twardnieje brzuch, ale już wyczaiłam, że mały się rozpiera, bo ma ciasno. Poza tym często obraca się kręgosłupem do góry, stąd wrażenie twardnienia brzucha. Rozluźnia się, kiedy przez chwilę potrzymam ręce na brzuchu, to go chyba uspokaja. Pytałam też o to panią doktor, uspokoiła mnie mówiąc, że szyjka się nie skraca.
Acha

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do III trymestr ciąży i poród