Wyszukiwanie zaawansowane »

Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

28-40 tydzień
Poród i połóg

Re: Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

Postprzez Muminka0000 » N paź 13, 2013 8:33 pm

Heyka,
dziś wróciłam z wypadu w rodzinne strony a relaks od neta czasem się przydaje. No to moja mała lubi się ruszać jak leżę na lewym boku. Od jutra rana zaczynam liczenie więc dziewczyny trzymajcie kciuki by mała chciała ze mną współpracować :)
Mnie również najczęściej kopie w prawą stronę i mam napięty brzusio. Z tego co lekarz mówił to jeszcze główkę mamy na górze. A i powiem Wam, że kupiłam sobie kurtkę zimową :) Ma ona fajne rozwiązanie bo ma pasek, po ciąży gdy ten brzuszek jeszcze nie będzie mniejszy to kurtka nie pójdzie do szafy bo paskiem się przewiążę w talii i zimę w niej pośmigam :)
Wprowadzam małe zmiany:

Muminka0000 ------Olsztyn------------30------------27/12/2013----------------1------------------Dz------------------------Ewa

Dzięki Acha za zapytanie się o moje niepokoje :)
Obrazek
Muminka0000

Postprzez Acha » Pn paź 14, 2013 9:23 am

Hej dziewczyny! Męczy mnie od kilku dni czerwona wysypka na brzuchu- wygląda jak pokrzywka i swędzi :( Nie wiem, czy to efekt rozciągania skóry czy uczulenie (zmieniłam balsam). Czy którejś z Was też coś coś takiego dolega? Nie wiem, czy iść do lekarza, czy wystarczy smarować Alantanem lub czymś podobnym, żeby to załagodzić.
Acha

Postprzez Muminka0000 » Pn paź 14, 2013 5:49 pm

U mnie takiej sytuacji nie było ale może wpierw posmaruj tym alantalem a jak nie pomoże to skontaktuj się z lekarzem.
Obrazek
Muminka0000

Postprzez ewuska86 » Wt paź 15, 2013 7:26 am

Acha, ja też nic takiego nie miałam. Proponuję kupić w aptece wapno dla ciężarnych bo zwykłego nie wolno ;/
Muminkaaa co z Twoim twardniejącym brzuszkiem? ja mam to samo od paru dni i zaczynam panikować strasznie, że coś złego się dzieje... Na szczęście dzisiaj mam planowaną wizytę u gina - mam nadzieję, że sama dobre info będzie no i że się znowu "zobaczymy" z Niunią ;]
Dziewczyny macie jakiś sposób na skurcze łydek? Można sobie brać dodatkowo magnez? W nocy mam takie kurcze, ze nie wiem jak się nazywam ;P
Pakujecie pomału torbę do szpitala?
Jejkuuu już tak mało czasu zostało ... szok ... ja nie wiem kiedy te 7 m/cy minęło 8-)
Kocham Cię kochanie moje ;)

ewuska86

Obrazek
ewuska86

Postprzez Muminka0000 » Wt paź 15, 2013 10:42 am

Ewuśka,u mnie w sumie od początku brzuszek jest tak lekko napięty, od kiedy zaczął w miarę rosnąć. Lekarz nic nie mówił, że coś z brzuszkiem nie tak więc po prostu tak jest.
Dziewczyny,dopadł mnie wirusek. Mam lekki katar któremu towarzyszy nieodłączny ból głowy i czuje, że w gardle też coś jest :( Macie jakieś sposoby na to?
Obrazek
Muminka0000

Postprzez CzarneOczy » Wt paź 15, 2013 4:40 pm

U mnie takie twardnienie brzucha zdarza się ze trzy razy na dobę.
Ja też się martwię o ruchy dziecka. W weekend były bardzo silne, czułam, jak pod skórą malutka się przesuwa. Od dwóch dni występują sporadycznie i już panikuję, że może te silne to był zły znak.. Czekam jeszcze do jutra i jak się córka nie odezwie to sprawdzę w szpitalu, czy wszystko ok.

Marmoza, my też rozważamy imię Hania. Bardzo mi się podoba. Problem w tym, że mój mąż nie poświęcił jeszcze nawet 3 minut, żeby zaproponować coś od siebie. Jestem na to wyczulona, bo on ma skłonności do opowiadania później, że coś się stało wbrew jego woli (po tym, jak nie kiwnął palcem, żeby coś zrobić) :-)

Nick-----------------Okolice---------Wiek-----------Termin porodu-------Które dziecko---------Płeć--------Imię (wstępnie)
Lili1992--------------Słupsk--------------21------------03/12/2013----------------1------------------Dz--------------Weronika
CzarneOczy--------Warszawa----------30------------05/12/2013----------------1------------------Dz---------------Marianna
marmoza --------szczecin/dublin-----31------------09/12/2013----------------1------------------Dz-------------------Hania
ewuska86-----------Wrocław-----------26------------10/12/2013----------------1------------------Dz-------------------Blanka
Acha-------------------Sanok------------32------------25/12/2013----------------1------------------Ch-----------------Mieszko
Muminka0000 ------Olsztyn------------30------------27/12/2013----------------1------------------Dz?--------------------Ewa
Tusia-----------------Poznań------------20------------28/12/2013----------------1------------------Ch-------------------------?
morganek29----------Łódź--------------28------------31/12/2013----------------1------------------Ch------------------------ ?
mafdziulka84-------Legnica------------29------------04/01/2014----------------1------------------Ch-----------------Tobiasz
20-12-2013 Zostałam Mamą!
Obrazek
CzarneOczy

Postprzez Marmoza » Wt paź 15, 2013 8:55 pm

Hej dziewczyny. Ja też miałam te twardnienie brzucha i dlatego lekarz badał mi długość szyjki. a to są zapewne te skurcze przepowiadajace. U mnie malutka rusza się w miarę regularnie, okazało się wogóle, że mam łożysko przodujace...
CzarneOczy u nas imie to tez byla bardziej moja inicjatywa niz meża, ale powiedział, że to najładniejsze imię. do brzuch już mówi Hanula :D
Pozdrowienia
Obrazek
Marmoza

Postprzez ewuska86 » Śr paź 16, 2013 9:46 am

Uff po wczorajszej wizycie u Gina okazało się że wszystko jest dobrze i te twardnienia brzucha są normalne, także nie ma co się martwić ;)
Hania - ładne imię :) też było na mojej liście imion dla Małej ale została (chyba) Blanka ;) i podobnie jak u was moje kochanie nie poczuwa się jakoś specjalnie do wybierania imienia.
Marmoza, z tego co kojarzę to łożysko przodujące jest wskazaniem do CC... U nas wczoraj na USG okazało się, że Mała ma bardzo długą pępowinę ... ehhh ciągle coś ... ale ponoć lepiej za długa, niż za krótka.
Czarneoczy i jak z tymi ruchami?
U nas się okazało, że Niunia w brzuchu szaleje strasznie, a ja zwyczajnie tych ruchów nie czułam, bo przez to, że ma już ciasno te ruchy są lżejsze, bardziej delikatne ... Nawet wczoraj mój luby trzymał rękę na brzuchu i mówił, że czuje takie przewalanie się w środku, czego ja nie czułam więc nie martw się kochana na zapas!
Muminka ja też niedawno walczyłam z przeziębieniem. Na bolące gardło polecam cukierki Hollsy najlepiej czarne te mocno miętowe albo pastylki z apteki ziołowe takie białe opakowanie jak od dropsów z zielonym napisem coś z herba w nazwie - sa dozwolone dla ciężarówek. Dodatkowo mama mi kupiła syrop z firmy chyba Pharmaton z dodatkiem czosnku - bleeee - ale nie dość że postawił mnie na nogi, to dodatkowo trochę się zahartowałam na jesień - biały kartonik z namalowaną mama chyba w zielonym sweterku ;P
Kocham Cię kochanie moje ;)

ewuska86

Obrazek
ewuska86

Postprzez Tusia » Śr paź 16, 2013 1:52 pm

Hej dziewczyny, własnie jestem po wizycie u gina.
Mały na szczęście się odwrócił, leży już główką w dół więc udało nam się :) I dziękuje za wsparcie.
Ja przytyłam 6kg, mały waży 1400, a co do wyprawki póki co mamy skompletowaną całą "Ubrankową" a dalszej, poszukujemy :)
No i też mamy twardniejący brzuszek, lekarz dziś powiedział że to jak najbardziej normalne :)
Chociaż niestety żelaza mamy troszkę malutko - będziemy nadrabiać! :)
Pozdrawiamy :)

oho, zapomniałam dopisać - imię waży się miedzy Kubą a Fabianem :)

Nasz suwaczek
Obrazek
Tusia

Postprzez GosiolekLublin » Śr paź 16, 2013 7:28 pm

Cześć dziewczynki.
Jestem tutaj pierwszy raz i poczytałam troszkę Wasze posty. Ja coprawda termin mam na 3 stycznia ale juz wiem, że do sylwestra bedę "po ". Spowodowane jest to moją cukrzycą ciążową. Pani doktor diabetolog i ginekolog uprzedziły mnie, że napewno moje maleństwo zobaczę wcześniej niż mam termin ustalony. Nadmienię iż jestem w 29 tyg ciązy a USG mam dopiero za 3 tyg więć nie wiem ile waży moje maleństwo. W domu mam już dzidzie, 7 letnią córcię która z utęsknieniem nie może doczekać sie braciszka.
GosiolekLublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do III trymestr ciąży i poród