Wyszukiwanie zaawansowane »

Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

28-40 tydzień
Poród i połóg

Re: Grudniowe Mamusie 2013 łączmy się ;)

Postprzez Muminka0000 » Śr paź 16, 2013 8:23 pm

Witamy nową mamę :) Im nas więcej tym raźniej :)
Obrazek
Muminka0000

Postprzez Marmoza » Śr paź 16, 2013 10:58 pm

Witam kolejną grudniową mamuśkę :) Ewcia to ja nawet nie wiedziałam, że przodujące łożysko daje podstawy do cc... w przyszły piątek mam wizytę w szpitalu to może coś więcej się dowiem... Moja malutka dzisiaj jakaś spokojna, mało sie rusza, albo już ma tak mało miejsca ten klocek :D pogoda u mnie beznadziejna, cały dzień lało, aż się nosa wystawić za okno nie chciało. A jak tam u Was mamuśki, jak zdrówko, mam nadzieje, że żadne jesienne choróbska sie do Was nie przyplątały. Pozdrawiamy was serdecznie :D
Obrazek
Marmoza

Postprzez morganek29 » Cz paź 17, 2013 6:49 am

Witam wszystkie mamusie,
ja już po wizycie u lekarza. Nasz maluszek waży 1330g, wszystko prawidłowo się rozwija, główka już na dole:)
Marmoza, też przez pewien okres miałam łożysko przodujące, ale już jest ok. Powędrowało ku górze :) Musicie teraz na siebie uważać- szczególnie nie dźwigać! I rzeczywiście rozwiązanie tylko przez CC ;/
Jesień daje się we znaki - kichanie i katarek się właśnie pojawiły, mam nadzieję że nie rozwinie się to dalej... Miód, cytrynka i malinki są już w akcji.
Pozdrawiam cieplutko!
Obrazek
morganek29

Postprzez ewuska86 » Cz paź 17, 2013 7:58 am

Witaj Gosiolek wśród grudniowych ciężarówek ;]

ja w poniedzialek mam wizyte u gina i mam nadzieje ze sie dowiem ile wazy mój Bobas ;) ale wnioskujac po postach to mamy juz co nosic ;)
u mnie pogoda piekna, jest chlodno ale sloineczko robi swoje ;) odpukac poza infekcjami pecherza nic mnie zlego nie lapie poki co ;)
Tusia, gratulujemy ułożenia Maluszka ;)
Kocham Cię kochanie moje ;)

ewuska86

Obrazek
ewuska86

Postprzez GosiolekLublin » Cz paź 17, 2013 8:18 am

Witajcie witajcie dziewczynki :)
U mnie pogoda w kratkę, tzn nad ranem była straszna mgła prawie jak mleko natomiast teraz jest lekka mzaweczka. Ja na szczęście nie złapałam żadnego kataru i oby zostało tak dalej. Kobitki jak myslicie czy jeśli jestem w drugiej ciąży ( rodziłam 7 lat temu) to jest sens zapisania się do szkoły rodzenia? Wsumie od mojego pierwszego porodu dosc dużo czasu upłynęło a procedura w szpitalach sie zmieniła. Mam co do tego mieszane uczucia.
GosiolekLublin

Postprzez CzarneOczy » N paź 20, 2013 9:03 pm

Malutka na nowo dobija się do mnie przez skórę. Chyba jej ruchy są związane z moim humorem. Jeśli przeżywam bardziej stresujące dni to nie mam od niej sygnału, ale jak tylko mi się poprawi, to zaczyna się trening karate.

Nie wiem, jakie zajęcia miałaś w szkole rodzenia siedem lat temu, ale mogę opisać, co robimy na naszej. Jutro mam trzecie spotkanie. Przerabialiśmy już różne rodzaje oddychania, ćwiczenia ułatwiające wejście dziecka w kanał rodny (na piłkach, przy drabinkach, kucając itp.) - z dużym naciskiem na aktywność naszych mężów i partnerów. Mieliśmy spotkanie z psychologiem na temat problemów psychicznych, z jakimi wiąże się poród siłami natury i cc (podobno wzrasta ryzyko depresji poporodowej, bo kobieta częściej ma trudności ze zbudowaniem więzi z noworodkiem), omawialiśmy znieczulenia, dokumenty potrzebne w szpitalu (np. nie wiedziałam, że muszę wziąć akt ślubu ze względu na to, że zostałam przy swoim nazwisku! albo że pary w związkach nieformalnych muszą wcześniej pofatygować się do urzędu stanu cywilnego po zaświadczenie o uznaniu ojcostwa i ustaleniu nazwiska dziecka), dostaliśmy też wytyczne jaka jest ważność zrobionych przez nas badań (niektóre z nich mają 3 miesiące, inne miesiąc, a inne dobę, jak morfologia). Ogólnie sporo ciekawych rzeczy, chociaż na pewno część z nich masz już w małym palcu :)
20-12-2013 Zostałam Mamą!
Obrazek
CzarneOczy

Postprzez ewuska86 » Pn paź 21, 2013 6:34 am

Gosiolek co do szkoły rodzenia to my poszliśmy. Na 1 zajęciach pokazywali nam cały blok porodowy - fajna sprawa widzieć co, gdzie i jak ;) na 2 było kompanie Maluszka. Teraz na 3 zajęciach mają być jakieś ćwiczenia - niestety mnie nie będzie na nich bo wyjeżdżam :( więc każda szkoła ma swoje plany zajęć.

Czarneoczy, a ja swojej Małej nie mogę rozgryźć kiedy jest najbardziej aktywna ;) na pewno po jedzeniu :)

Jestem trochę zmartwiona bo diabetolog mi przepisała insulinę ... na szczęście tylko 2 jednostki i tylko do obiadu ale naczytałam się, że od tego się zaczyna i będzie tego więcej. Idę dziś na konsultacje do innego gina bo już głupia jestem z tym wszystkim ...
Jak tam wasze brzuszki? Podrosły?
Powodzenia Mamuśki ;)
Kocham Cię kochanie moje ;)

ewuska86

Obrazek
ewuska86

Postprzez nikusia » Pn paź 21, 2013 8:17 am

No Witam , Grudniowe Mamusie.

Jest to moja pierwsza Ciąża więc myślę że przy Porodzie se poradzę , Niby na luzie jestem ale trochę się Boję .

Ja mam małe problemy z załatwianiem się . Niby biorę syrop ale to dopiero na nast. Dzień coś działa.

Tak to zdrowa jak ryba , narazie żadnych infekcji , Tylko maluszek siedzi pod żebrami i Ciężko się oddycha.

Powiedzcie jak to jest z nacinaniem Krocza? Jeżeli nie będzie na tyle rozwarcia , to rozcinają krocz nie pytając mnie od zgodę? Czy muszę się na to zgadzać?
nikusia

Postprzez GosiolekLublin » Pn paź 21, 2013 10:22 am

Ewuska86, CzarneOczy
Dziewczynki prawda jest taka, że przy pierwszej ciąży nie chodziłam do szkoły rodzenia bo nie miał mi kto towarzyszyć. Wtedy jeszcze mój chłopak a od prawie 7 lat mąz nie mógł ze mną chodzić bo sam kończył szkołe średnią ( jest młodszy ode mnie). Obecnie myślę ze pódę na te zajęcia bo przez okres 7 lat bardzooo duzzzzooo zmieniło sie na porodówce podobno i tak myslę, ze takie wskazówki dobrze mi zrobią.
Co do insuliny Ewuska86 ja podejżewam, że i mnie się dostanie insulinke bo cukier mi skacze tez dośc wysoko, raz mam tylko 123mg a przy kolacji ju nawet 180 mg. Moja Pani doktor diabetolog mnie ostrzegała, że jesli cukier poszybuje ostro w góre będę musiała brać insulinę. Ale nie martw sie będzie dobrze. Napewno:)
GosiolekLublin

Postprzez GosiolekLublin » Pn paź 21, 2013 10:26 am

Nikusia
Witaj Wydaje mi się, że jesli rozwarcie nie tworzy się samoistnie to nacięcie jest naprawde potrzebne, ja ze swojego doswiadczenia moge Ci powiedzieć iz przy pierwszym porodzie rozwarcie wogóle nie chciało mi się zrobić i położna próbowała mi pomóc ręcznie co tez nie dało żadnego efektu. Ostatnim wyjściem było nacięcie ale niestety zostało zrobione " za delikatnie" co spowodowało pęknięcia u mnie i długie szycie oraz dochodzenie do siebie. Moim zdaniem czasem dobrze jest sie dać naciąć jesli sa ku temu przesłanki.
GosiolekLublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do III trymestr ciąży i poród