Wyszukiwanie zaawansowane »

jak radzić sobie po poronieniu?

Tutaj piszemy o naszych stratach. Miejsce dla Aniołów i ich Anielskich rodziców

Re: jak radzić sobie po poronieniu?

Postprzez Paulinka89 » Wt lip 11, 2017 7:48 am

Ja poroniłam swoje pierwsze dziecko. Myślę, że razem z nim coś we mnie też umarło. Zastanawiałam się co ze mną jest nie tak, że nie byłam w stanie utrzymać mojego dziecka przy życiu. Wpadłam w depresję. Mój mąż też tego najlepiej nie przechodził. Zaczęły się małe sprzeczki między nami. Nie potrafiliśmy już ze sobą rozmawiać i ze sobą przebywać. A pocieszenie, żebyśmy się nie martwili, że to minie nic nie dawało. Do tego nie chciałam uprawiać z moim mężem seksu, bo bałam się, że znowu mogę zajść w ciążę. A tego nie chciałam. Zresztą myślę, że wtedy nie czułam się już pełnoprawna kobietą, bo przecież nie mogę mieć dziecka. W każdym razie z mężem byliśmy blisko do tego aby złożyć pozew rozwodowy aby każdy ułożył sobie życie na nowo, bez tego ciężaru jakim jest strata dziecka. W końcu poszliśmy razem na terapię do http://www.osrodekintra.pl/portfolio-vi ... malzenska/ jestem im bardzo wdzięczna. Dzięki tej terapi razem z mężem podnieśliśmy się po tej stracie oraz odbudowaliśmy nasze małżeństwo. Myślę, że jest ono teraz o wiele mocniejsze niż kiedyś. Po tych paru latach od tej tragedii mamy już dwójkę uroczych dzieci. I wiemy, że nasz aniołek opiekuje się naszą rodziną.
Paulinka89

Postprzez anetaws » Pn lip 24, 2017 12:43 pm

Jak? Najlepiej poprosić o psychologa. Świetnych specjalistów można znaleźć w warszawskiej klinice psychiatrycznej, https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa.
anetaws

Postprzez deminia » Pt gru 22, 2017 11:53 am

No tak to nasze dziecko ale trzeba patrzeć do przodu ludzie przychodzą na ten świat i odchodzą tylko dlaczego tak szybko.Powiedzmy sobie tak może tak było zapisane gdzieś w gwiazdach i teraz jest mu lepiej kto to wie??
deminia

Postprzez magda906 » Wt kwi 24, 2018 7:57 pm

W cięższych sytuacjach można pokusić się o wizytę u psychiatry, dzisiaj to żaden wstyd. We wspomnianych klinikach Psychomedic sa świetni specjaliści https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ - moim zdaniem to bardzo dobre wyjście z sytuacji, łatwiej będzie wrócić do "normalnego" życia i rozpocząć kolejne starania o dzidziusia. W wielu przypadkach samemu nie wróci się do stanu sprzed straty.
magda906

Postprzez marek232as » So kwi 28, 2018 8:12 am

Bez psychologa na pewno nie da się po poronieniu i kobieta musi o tym wiedzieć

Postprzez wicia28 » N sie 05, 2018 1:13 am

Pomoc psychologiczna w takiej sytuacji to podstawa. Trzeba uczęszczać na terapię nawet gdy nam się wydaje, że pogodziliśmy się ze wszystkim (albo tak sobie wmawiamy). Tutaj https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa macie naprawdę dobrych specjalistów.
wicia28

Postprzez kajka83 » Pn lut 25, 2019 11:19 am

Masz racje. To trudna sytuacja i ciężko sobie z nią samodzielnie poradzić. Wiem, że w takiej sytuacji wiele kobiet woli zostać w domu, ale nie oznacza to, że muszą rezygnować z terapii. Jest opcja terapii online - i akurat w tej klinice też jest dostępna.
kajka83

Postprzez Beatriczkati8 » Wt cze 04, 2019 9:10 am

ja nie poroniłam ale pamiętam jak miałam krwawienie w 7 tygodniu ciąży i już byłam przekonana ze nic z tego nie będzie, że już pewnie poroniłam czułam się strasznie....i powiedziała, że będę się starała o następne. Dzięki bogu na usg zobaczyłam swoje bijące serduszko, które dziś ma 5 lat :)
Beatriczkati8

Postprzez Beatriczkati8 » Wt cze 04, 2019 9:14 am

A tak przy okazji dzieci ..jak to mówią poronienie to nie koniec swiat...dzieci po prostu zmieniają datę swojego przyjścia na świat :) U mojego brata była taka sytuacja, że bratowa miała ciąże pozamaciczną i rok później zaszła w ciąże i urodziła zdrową i piękną córeczkę.
Beatriczkati8

Poprzednia strona

Powrót do Poronienia