Wyszukiwanie zaawansowane »

Czy pościel satynowa jest dobra dla alergików?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

Czy pościel satynowa jest dobra dla alergików?

Postprzez marianna84 » Wt mar 24, 2015 10:39 pm

Witam wszystkie mamusie :) Nikt mi nie pomoże lepiej niż Wy :) Moja córka jest straszną alergiczką, ma alergię dosłownie na wszystko i dostaje wysypki na ciele, która bardzo swędzi i najgorzej jest w nocy, kiedy krostki zahaczają o pościel. Dlatego szukam dla niej jak najlepszej pościeli. Ponoć satynowa jest dobrym rozwiązaniem. Zgadzacie się z tym? Znalazłam niby polecanego producenta - Greno, ale nie wiem czy to dobry wybór, bo nigdy nie słyszałam o takim. A zależy mi, żeby pościel była po prostu gładka i przyjemna dla skóry.
marianna84

Re: Czy pościel satynowa jest dobra dla alergików?

Postprzez Ekotiffiny89 » Wt mar 24, 2015 11:57 pm

Pościel pościelą, przy alergiach bardziej chodzi o to co jest w tej pościeli, to znaczy z czego masz poduszkę i kołdrę. Musisz kupować specjalne zestawy dla alergików, które nie mają żadnych piór w sobie i tak dalej. A pościel dla maluszka to chyba najlepiej bawełniana. Satynowa jest piękna, ale zimna w dotyku, małej może to nie odpowiadać tak do końca.
Ekotiffiny89

Postprzez taren81 » Cz mar 26, 2015 11:37 pm

Dokładnie. Satyna sama w sobie jest antyalergiczna, ale wkład jest o wiele ważniejszy bo to w nim jest najwięcej alergenów i to kołdrę czy poduszkę należy wymienić bo zmiana pościeli nie przyniesie alergikowi oczekiwanego efektu. DLatego jeśli kupujesz pościel obszytą satyną to najpierw upewnij się co jest w jej środku, jeśli jednak sama ubierasz to też musisz wiedzieć co jest wewnątrz
taren81

Postprzez EKesja85 » Pt mar 27, 2015 12:20 pm

Najlepiej po prostu jest zakupić oddzielnie wkład - antyalergiczny i do tego poszewkę z satyny, która nawet w przypadku alergii na coś innego, przyniesie ulgę, bo jest gładka i chłodna i nie będzie podrażniała wysypki. Faktycznie, może być trochę chłodna, ale w pewnością da więcej plusów, które to zrekompensują.
EKesja85

Postprzez shawndaxxx98 » Pn mar 30, 2015 8:43 pm

EKesja85 ma rację, zrobiłabym dokładnie tak samo :) a pościele satynowe są idealne na nadchodzące lato, ponieważ dziecku nie będzie aż tak gorąco i nie będą mu wyskakiwać potówki, do tego antyalergiczny wkład i myślę, że masz idealną pościel dla swojego dziecka :) pozostaje jedynie zakupić odpowiednią pościel, polecam zamówić CI ją przez internet, wyjdzie taniej ;)
shawndaxxx98

Postprzez 62miko » Cz maja 21, 2015 11:58 am

Myślę, że tak ale warto sprawdzić czy jest typowo dla alergików czy nie. Różnego rodzaje kołdry znajdziesz na lech-pol.eu/pl/c/Koldry/90 Zobacz je sobie jak chcesz. Ja też właśnie szukam kołdry do mieszkania. Jakiś czas temu kupiłam syntetyczną w markecie i wygląda jak psu z gardła wyjęta:/ Nowa to konieczność i tym razem nie mam zamiaru oszczędzać.
62miko

Postprzez hogan » Śr lip 08, 2015 11:31 am

Pościel satynowa taka jak ta : http://slodkiesny.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana nie przyciąga kurzu i dlatego jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi cierpiących na alergie. Taka pościel jest bardzo przyjemna w dotyku, pościel z satyny nadaje się do tego, aby używać ją przez cały rok. Jest dobra zarówno jako pościel letnia jak i zimowa. Uroku tego typu pościeli dodaje delikatny połysk.
hogan

Postprzez lilka91 » Śr wrz 16, 2015 6:42 pm

Trzeba uważać by nie wybrać za grubej pościeli bo bardzo łatwo mogą wystąpić potówki u niemowlaka. Moja córka kiedyś miała potówki bo ją za ciepło ubrałam do spania i przykryłam pieżynką. Myślałam, że ma alergię... na szczęście były to tylko potówki ale od tamtej pory staram się jej nie przegrzewać.
lilka91

Postprzez Klaudyna100 » Pt paź 02, 2015 9:01 am

I tak i nie. Jeśli jest to mała alergia, to być może, że alergik pod satynową pościelą nie będzie miał żadnych dolegliwości, ale jeśli jest to duża alergia, to proponuje zakup całej antyalergicznej pościeli, żeby uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości. Mój mąż jest alergikiem i u niego alergia jest tak bardzo rozwinięta, że niedawno kupiliśmy nawet pralkę przeznaczoną dla alergików. Nie ma mowy o zwykłej pościeli i pościel antyalergiczną kupujemy w http://www.josilq.pl/koldry.html, bo tu mają najniższe ceny i jest to najbardziej opłacalne.
Klaudyna100

Postprzez magda906 » Pn sty 18, 2016 2:59 pm

Pościel jak pościel ale najważniejsze żeby zarówno kołdra jak i poduszka przeznaczona była dla alergików. Myślę, że pościel satynowa dobrze się sprawdzi bo tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, ważne, co jest w środku. Wiem, bo sama jestem alergiczką :) Co do pościeli, zerknij sobie tutaj http://www.posciel.biz . Wybór jest spory. Przy okazji możesz też rzucić okiem na kołdry i poduszki antyalergiczne.
magda906

Następna strona

Powrót do Nasze dzieci