Wyszukiwanie zaawansowane »

Wózek dziecięcy

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

Wózek dziecięcy

Postprzez annamaria » So sie 15, 2015 10:27 am

Mam dylemat jaki wybrać wózek dziecięcy dla noworodka. Ma to być typowa spacerówka. Zależy mi na wygodzie, aby łatwo można nim było pokonywać przeszkody. Jakieś sugestie?
Najgorsze, co może spotkać człowieka, to żyć i umrzeć w samotności, nie kochając i nie będąc kochanym.
annamaria

Re: Wózek dziecięcy

Postprzez xena » Pn sie 17, 2015 5:56 am

annamaria napisał(a):Mam dylemat jaki wybrać wózek dziecięcy dla noworodka. Ma to być typowa spacerówka. Zależy mi na wygodzie, aby łatwo można nim było pokonywać przeszkody. Jakieś sugestie?

Nie lepiej jest od razu kupić wielofunkcyjny. Dużą , wygodną gondolę, którą w razie czego możesz sobie przemienić na spacerówkę . Zerknij sobie na ten ranking wózków dziecięcych:
http://www.hotprice.pl/ranking-wozkow-dzieciecych.php

Obecnie na drugim miejscu jest tam wózek, który sama posiadam czyli Riko Nano. Jest nowoczesny. Nie jest taki drogi a oferuje bardzo dobrą jakość. Warto jest przy tym porównać sobie ceny jakie są w sieci bo w różnych sklepach mogą być bardzo różne. Warto jest zamówić przez internet bo jest jednak o wiele taniej.
Obrazek
W miarę jak czytał, zakochiwałam się w nim tak, jakbym zapadała w sen: najpierw powoli, a potem nagle i całkowicie.
xena

Postprzez lilka91 » N wrz 20, 2015 9:35 am

Świetny wózek! Ja wybrałabym tylko inny kolor :) Bardzo podobają mi się takie wózki dziecięce. Od razu widać że są zwrotne i będzie się je wygodnie prowadzić. My dla pierwszego dziecka kupiliśmy wózek z wielkimi kołami taki niski - wizualnie wyglądał strasznie a jeszcze gorzej się prowadził. Wywaliłam go jak tylko młody skończył pół roku. Teraz nie popełnię tego samego błędu.
lilka91

Postprzez vlada » So paź 03, 2015 9:48 pm

Dla porównania zerknij jeszcze do sklepu babyland.pl U nich jak trafisz na promocję to możesz mieć wózek za 50% ceny. Czasami zdarzają się takie egzemplarze. Jakiś czas temu w promocji był ten http://www.babyland.pl/pl/product/32047,kiddy-city-n-move-wozek-spacerowy musisz śledzić takie sklepy i wyłapywać okazję :)
vlada

Postprzez julitka007 » Pn paź 05, 2015 1:50 pm

Sprawdzaliście ofertę wózków dziecięcych w sklepie http://www.smykoland.pl/ ? Myślę, że jest to naprawdę dobry i profesjonalny sklep z artykułami dla dziecka, więc warto przejrzeć sobie dostępną tutaj ofertę.
julitka007

Postprzez kamilawaw » Pn paź 05, 2015 6:27 pm

Tak - polecam wózki ze Smykolandu - sama zaopatruję się tam dla mojej dwójki aniołków. Kupiłam tam wózek i jestem z niego zadowolona... Niestety nie mogą go już tam znaleść.
kamilawaw

Postprzez justynkaa27 » Cz paź 08, 2015 9:06 am

A czy miał ktoś może model x-lander? łatwo się nim poruszać po mieście?
justynkaa27

Postprzez Elwira88 » Pn gru 07, 2015 12:46 pm

My zamawialiśmy z mężem ten model wózka w tym sklepie http://www.sklep-tosia.eu/wozki-dzieciece_d73. Faktycznie jest bardzo lekki także do spacerów w sam raz:)
Elwira88

Postprzez samoludek26 » Pn gru 07, 2015 1:00 pm

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze wózka dla dziecka

Atest - znak bezpieczeństwa (duża litera B w trójkącie) jest przyznawany na podstawie opinii Państwowego Zakładu Higieny

Koła wózka – najlepiej, gdy są duże i pompowane – takie koła najlepiej sprawdzają się na długich spacerach i nierównym podłożu

Amortyzacja wózka - dzięki dobrej amortyzacji maleństwo nie jest narażone na wstrząsy

Stelaż wózka – od niego uzależniona jest waga wózka, stelaż aluminiowy jest lżejszy

Hamulec – najlepiej blokujący oba koła jednocześnie, wózek z zablokowanym hamulcem nie powinien poruszyć się do przodu, jeśli masz taką możliwość sprawdź jego działanie na pochyłym podłożu

Cicho składana i duża budka z możliwością wentylacji w czasie upału i na tyle duża by chroniła od wiatru

Regulowana wysokość rączki – bardzo przydatna, gdy rodzice i inni opiekunowie zajmujący się dzieckiem różnią się wzrostem

Przekładana rączka – pozwala nam na ustawienie wózka tyłem lub przodem do kierunku jazdy, – co pozwala np. odpowiednio ustawić wózek pod wiatr lub deszcz – przy tej opcji hamulec powinien być obustronny

Fabrycznie zamontowany kosz na zakupy – samodzielne zawieszanie na wózku toreb może zagrozić jego stabilności i grozi wywróceniem.

Wózek powinien być stabilny, łatwo się prowadzić, warto w sklepie dokonać testów czy wózek jest stabilny; przechylając go na boki; popchnąć i obserwować, czy nie skręca samoistnie na dystansie kilku metrów, spróbować wjechać na schodek, przejechać się po nierównym podłożu, sprawdzić hamulce na pochyłym podłożu. Jeśli masz taką możliwość warto sprawdzić wózek z obciążeniem, prawie wszystkie wózki bez obciążenia łatwo się prowadzi, kiedy jednak włożymy do niego dziecko okazuje się, że musimy się z wózkiem siłować.

Gondola powinna mieć idealnie płaskie dno, spacerówka powinna mieć usztywnione oparcie a oparcie powinno mieć regulacje od pozycji leżącej przez pośrednie aż do siedzącej i regulowany podnóżek. Spacerówka powinna mieć, co najmniej trzy punktowe pasy bezpieczeństwa z zamknięciem trudnym do otwarcia dla raczek dziecka oraz możliwość zamontowania barierki ochronnej.
Warto sprawdzić

Sposób składania wózka – czy jest on prosty dla jednej osoby
Jeśli jesteście rodziną zmotoryzowaną sprawdź czy do stelaża wózka jest możliwość wpinania fotelika samochodowego i jakie foteliki do niego pasują. Nie zapomnij też sprawdzić jak dużo miejsca zajmuje w bagażniku złożony wózek.

Odpinana tapicerka – ułatwia utrzymanie wózka w czystości
Wielkość wózka zależna od pory narodzin

Warto też zwrócić uwagę, w jakim okresie nasze maleństwo przyjdzie na świat, jeśli w porze jesienno zimowej gondola powinna być dość obszerna, bo musi zmieścić się do niej niemowlę z kombinezonem i kocykiem.
Kiedy spacerówka?

W drugim półroczu możemy wozić dziecko już w spacerówce ze sztywnym oparciem w lekko uniesionej pozycji w czasie, gdy nie śpi. Jednak tu mała uwaga, jeśli w takiej pozycji masz wrażenie, że główka dziecka zapada się pomiędzy barki oznacza to, że maluch nie jest gotowy do tej pozycji.
Rodzaje wózków dziecięcych

wózki głębokie (gondola)
wózki wielofunkcyjne głęboko – spacerowe (gondola + spacerówka)
spacerówki (dla starszych dzieci)
spacerówki typu „parasolka" (dla starszych dzieci na krótkie przejażdżki)
wózki joggingowe (dla rodziców uprawiających sport)
wózki głębokie i spacerowe dla bliźniaków i wieloraczków

Pamiętaj wózki tzw. parasolki są przeznaczone dla dzieci starszych, powyżej pierwszego roku na krótkich dystansach np. do sklepu po bułki i nie nadają się na długie spacery.
Dodatkowe akcesoria do wózków

W sklepach znajdziesz różnego rodzaju dodatkowe akcesoria, warte uwagi są:

parasolka – chroniąca przed słońcem i przed deszczem
śpiworek dla niemowląt do gondoli
okrycie na nóżki do spacerówek
uchwyt na pojemnik z piciem dla dziecka do spacerówek

Osobiście nie polecam moskitier i foli przeciwdeszczowych, utrudniają dostęp świeżego powietrza i znacznie ograniczają widoczność dziecka.
samoludek26

Postprzez Gosienka » N gru 27, 2015 10:45 pm

justynkaa27 napisał(a):A czy miał ktoś może model x-lander? łatwo się nim poruszać po mieście?

Moja przyjaciółka go miała, nie pamiętam, który model, ale był czterokołowy i była raczej zadowolona.
Ja od niecałego miesiąca jestem posiadaczką Mistrala z Teutonii, ale prawdziwe testy na własnym dziecku będę mogła przeprowadzić dopiero za jakiś czas :)
Gosienka

Następna strona

Powrót do Nasze dzieci