Wyszukiwanie zaawansowane »

Co zamiast kanapek?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

Re: Co zamiast kanapek?

Postprzez Anna89 » Pt lip 15, 2016 8:33 am

Wiadomą sprawą jest to że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia dlatego też trzeba dzieciom dostarczać pełno wartościowe śniadanko. Ja polecam jako na miękko do tego świeżę pieczywo. Jeśli macie wątpliwości co do tego czy można jeść jajka to polecam artykuł https://rodzinazdrowia.pl/jajka-czy-warto-je-jesc Na pewno was przekona co do tego że warto jeść jajka.
Anna89

Postprzez Klaudyna100 » Pn wrz 05, 2016 7:48 am

A ktoś z Was może próbował kaszy jaglanej lub płatków jaglanych gotowanych na mleku z dodatkiem dżemu? Najlepiej smakuje ze świeżymi owocami, ale kogo stać na truskawki w okresie jesiennym czy zimowym. Poza tym w tym okresie te owoce napakowane są chemią, konserwantami i szczerze mówiąc ja wolę jeść wtedy dżem niż takie owoce. Kiedyś robiłam go sama, ale już od roku kupuje takie dżemy http://www.herbapol.com.pl/produkty/spo ... -klasyczne , bo są bardzo smaczne i mają ogromną ilość owoców i do tego nie są drogie i wychodzi mnie to taniej niż robienie dżemów w domu :) Spróbujcie jaglanki z tym dżemem, bo jest przepyszna.
Klaudyna100

Postprzez Anna213 » Śr paź 26, 2016 8:09 pm

Zamiast kanapek? lindt czekolada :)
Anna213

Postprzez kowal7 » Cz paź 27, 2016 10:46 pm

może lepiej chwilowo odstawić szykowanie jedzonka, nic na siłę, może szykować to co dzieci lubią
kowal7

Postprzez Steniexy » Pn paź 31, 2016 10:40 am

Ciekawe pomysły na śniadania zamieściłem w jednym z wpisów na swoim blogu. ;) Jeśli kogoś dalej to interesuje to zapraszam na wszystko-tutaj.bloog.pl
Steniexy

Postprzez monikabert90 » Pt mar 09, 2018 8:29 am

Klaudyna100 napisał(a): Takie śniadanie jest bardzo smaczne, a także pożywne i zdrowe, bo kasza jaglana i kasza manna mają dużo cennych składników odżywczych, a jak pewnie wiecie owoce są bogactwem witamin.

Zgadzam się. Za kaszą jaglaną co prawda moje maluchy nie przepadają, ale kaszę mannę mogłyby jeść codziennie. Zawsze jak jade na zakupy kupuję zapas kaszy manny https://kupiec.pl/produkt/kasza-manna/ , aby nie przyszedł dzień, w którym zabraknie jej w domu ;) Podaję ją dzieciom z owocami - bananami, malinami, jagodami, borówkami. Jak nie ma sezonu, korzystam z tych mrożonych ;) Jeśli kaszka jest mało słodka staram się dodać troszkę miodu :) I obowiązkowo doprawiam cynamonem ;)
monikabert90

Postprzez wikidus » N mar 11, 2018 1:49 pm

czesc
wikidus

Postprzez Luna82 » Śr mar 14, 2018 8:00 pm

granola robione własnoręcznie, chipsy bananowe lub jabłkowe, batoniki figowe, chlebek ryżowy, orzechy,
Luna82

Postprzez Luna82 » Śr mar 14, 2018 8:02 pm

jakja i jajecznicę moje dzieci tez bardzo lubią, ale cięzko to zabrać do szkoły, ale może kabanos, kiełbaska by się sprawdziły ??
Luna82

Postprzez molena » Śr mar 28, 2018 2:07 pm

Jak nie jadłam kanapek, to na śniadanie często wcinałam płatki zbożowe z mlekiem, a do szkoły zabierałam serki, batonik czekoladowy (na podwyższenie cukru, bo byłam z tych dzieci, które nie mogły się skupić przy obniżonym cukrze), owoce typu jabłko albo sałatki z warzyw i owoców, które często pomagałam przyrządzać. Wiele dzieci ma problemy z trawieniem glutenu w pieczywie, a dostęp do pieczywa bez glutenu zależy od miejsca, w którym się mieszka. Ja, mieszkając w dzieciństwie w małym mieście, jadłam tylko pieczywo z glutenem, bo nie było szans dostać cokolwiek innego.
molena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze dzieci