Wyszukiwanie zaawansowane »

co na alergię u dzieci?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

Re: co na alergię u dzieci?

Postprzez MartaSwitezianka » Pt maja 26, 2017 9:09 pm

warto kupić jakieś leki w aptece, wystarczą takie podstawowe, nawet te bez recepty. poza tym unikać miejsc gdzie unoszą się alergeny
MartaSwitezianka

Postprzez Alisja » Pn maja 29, 2017 11:59 am

Na alergię, a zwłaszcza związaną z nią astmę oskrzelową, dobre są leki w postaci dysku typu Serevent albo Flixotide (ewentualnym zamiennikiem jest Salmex). Poza tym należy nie odkryję Ameryki - należy unikać kontaktu z alergenami, więc jeśli jesteśmy na przykład uczuleni na sierść psa i mamy w domu szczeniaka, trzeba go jak najszybciej komuś oddać. Niestety, na choroby alergiczne i astmę oskrzelową może zachorować każdy, niezależnie od płci, wieku, rasy itd. Najśmieszniejsze jest to, że żyją jeszcze moi dziadkowie, a za czasów ich młodości nikt nie miał pojęcia o alergii. Niestety, teraz w większości żyjemy w miastach w szybkim tempie, odżywiamy się byle jak i nie przywiązujemy specjalnej wagi do dbania o swoje zdrowie. Ktoś może napisać, że marudzę, ale taka jest prawda. Sama wiem po sobie, że zmuszam się do gotowania, na co dzień wolę coś zjeść na mieście. Ja wprawdzie nie jestem alergiczką, ale niestety mój synek już tak. Michałek jest uczulony na sierść kota, a także pyłki różnych roślin, więc kalendarz pyleń to w naszym domu element obowiązkowy. No ale dość tego mądrzenia się, wszystko co tu piszę, możecie znaleźć w tym artykule - http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/kto-choruje-na-astme,2.html. Przyjemnej lektury.
Alisja

Postprzez Smoczkidwa » Pn maja 29, 2017 3:11 pm

Przy alergii koniecznie trzeba zadbać o sen dziecka. Ja chciałam kupić materac z pianki oraz dodatkowo ochraniacz żeby dziecko będące alergikiem nie miało styczności z alergenami tylko z czystym prześcieradłem oraz ochraniaczem. Kupiłam materac i ochraniacz firmy aerosleep mający certyfikat TUV. Aerosleep ma bardzo restrykcyjne normy w celu zmaksymalizowania komfortu dziecka w trakcie snu.
Smoczkidwa

Postprzez alb.kla » Cz cze 01, 2017 8:46 am

moje dzieci piją sok z brzozy
alb.kla

Postprzez bella » Pt cze 02, 2017 11:38 am

Przy skazie białkowej można dziecku kupować ser bez laktozy, są takie w sprzedaży. Nie wszystkie jednak spełniły oczekiwania, trzeba karmić dziecko metodą prób i błędów.
bella

Postprzez Julita00 » Śr wrz 20, 2017 11:42 pm

Moja córka miała przez długi czas alergię więc kupiłam jej taki lateksowy materac ale niezbyt dobrze się na nim jej spało. Ostatnio szybko rośnie więc z troski o jej kręgosłup zakupiłam taki materac ze sklepu materacyk.pl model sensitive który dopasowuje się do kształtu ciała. Sen ma teraz spokojny i zdrowy tak samo jak ja bo nie martwię się już o jej kręgosłup czy alergię
Julita00

Poprzednia strona

Powrót do Nasze dzieci