Wyszukiwanie zaawansowane »

Jaki fotelik dla 6-latka?

Nasze pociechy, niemowlęta, tuptusie i przedszkolaki. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem związanym z macierzyństwem

Jaki fotelik dla 6-latka?

Postprzez Subcia » Cz wrz 21, 2017 10:47 pm

Stoję przed wyborem fotelika dla 6-letniego dziecka czy w tym wieku jeszcze fotelik czy może być już poddupnik?
Subcia

Re: Jaki fotelik dla 6-latka?

Postprzez Smoczkidwa » So wrz 23, 2017 2:14 pm

Waga dziecka? Cena fotelika? Z isofixem czy bez? Wybór duży i ciężko nawet dać konkretne przykłady:)
Smoczkidwa

Postprzez Subcia » N wrz 24, 2017 11:32 am

Hmm nie wiem nie znam się za bardzo. Zależy mi przedewszystkim na tym żeby był szeroki i wysoki ponieważ dziecko jest sporych wymiarów. W samochodzie chyba nie mam isofixa. A tak to żeby dzieckiu było wygodniej. Szczerze mówiąc myśleliśmy z mężem nad poddupnikiem bo tak dziecku powinno być najwygodniej co myślicie?
Subcia

Postprzez alouttee » Pt wrz 29, 2017 3:17 pm

Nie kupuj podstawki samochodowej! A na pewno nie tak małemu dziecku! To przed niczym nie chroni, już nie wspominając o tym, że one są kierowane do ~12 latków i starszych dzieci które nie osiągnęły wymaganego wzrostu 150 cm.
Warto sprawdzić czy macie isofix bo to bardzo dobra sprawa. Tak naprawdę tylko naprawdę stare samochody go nie mają. Co do fotelika to mogę polecić na przykład taki Caretero Diablo XL. Ma regulację oparcia, regulowany zagłówek i wkładkę redukcyjną, więc łatwo dopasować go do dziecka. Jest bardzo łatwy w montażu i bezpieczny dzięki 5-ciu pasom bezpieczeństwa.
Obrazek
alouttee

Postprzez Smoczkidwa » So wrz 30, 2017 8:40 pm

Subcia napisał(a):Hmm nie wiem nie znam się za bardzo. Zależy mi przedewszystkim na tym żeby był szeroki i wysoki ponieważ dziecko jest sporych wymiarów. W samochodzie chyba nie mam isofixa. A tak to żeby dzieckiu było wygodniej. Szczerze mówiąc myśleliśmy z mężem nad poddupnikiem bo tak dziecku powinno być najwygodniej co myślicie?

BabySafe Chart mocno się rozkłada na boki i ma wysuwany zagłówek, do tego regulowany kąt nachylenia oparcia. A z ciekawostek fotelik można złożyć w kostkę.
Smoczkidwa

Postprzez lucyinthesky » N paź 01, 2017 5:19 pm

Jak kupowałam dla siostrzeńca jakiś czas temu, to sprzedawca polecał mi bardzo foteliki coletto :)
lucyinthesky

Postprzez knall » Pn paź 02, 2017 12:18 pm

wszystko zalezy od wagi i wzrostu, mój syn jeżdzi na poddupniku ale jest dośc duży

Przejdź tutaj
knall

Postprzez alouttee » Pn paź 02, 2017 3:22 pm

knall napisał(a):wszystko zalezy od wagi i wzrostu, mój syn jeżdzi na poddupniku ale jest dośc duży

Wszystko zależy od wzrostu. Ile ma wzrostu? Bo jeżeli mnie mniej niż 1,3m to jest to dla niego niebezpieczne. A określenie dość duży to pojęcie względne.
Obrazek
alouttee

Powrót do Nasze dzieci