Wyszukiwanie zaawansowane »

Jakie słodycze dajecie Waszym dzieciom?

Wszystko o jedzeniu- karmienie butelką, piersią i rozszerzanie diety. Przepisy na dania dla dzieci

Jakie słodycze dajecie Waszym dzieciom?

Postprzez Bartniczka » Wt wrz 29, 2015 5:39 am

Sama staram się z tym nie przesadzać bo za dużo to niezdrowo ale jestem zdania,ze całkowite ograniczenie słodyczy dla dziecka równiez nie jest takie dobre bo malucha jeszcze bardziej do tego ciągnie.

Daję swoim dzieciom często ptasie mleczko . Jak byłam mała to dostawałam od rodziców ptasie mleczko na różne okazje, obecnie moje dzieci dostają :) Wedel wypuścił fajne ptasie mleczko podzielone na kilka opakowań tak więc jedno opakowanie zawierające 5 kosteczek można dziecku włożyć do plecaka.
Obrazek

Co Wcinają Wasze maluchy?
[url]http://www.ciazowy.pl/forum/[/url]
Bartniczka

Re: Jakie słodycze dajecie Waszym dzieciom?

Postprzez itomka » Pn paź 05, 2015 9:09 am

To prawda, że całkowite ograniczenie słodyczy nie jest dobre, ponieważ zakazany owoc smakuje najlepiej ;) Po za tym mogą się pojawić jakieś nieporozumienia wśród dzieci w przedszkolu. Jednak ja jestem za tym, aby zamiast słodyczy sklepowych stosować zamienniki w postaci owoców czy jogurtów z domowym musli z miodem. Na pewno będzie to korzystniejsze dla zdrowia a słodki smak tego typu to kwestia przyzwyczajenia. Mojej Hani na przekąskę smakują też marcheweczki pokrojone w słupki, które również są słodkawe. Zdecydowanie popieram kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od pierwszych lat życia! :)
itomka

Postprzez marzenka.o » Pn lis 16, 2015 9:34 am

Ja jestem zwolenniczka domowych słodyczy. Niestety te sklepowe są zbyt mocno przetworzone i bardzo dużo w nich syropu glukozowo-fruktozowego.
marzenka.o

Postprzez Memento » So sty 16, 2016 1:27 pm

Ja też jestem fanką Wedlowskiego Ptasiego Mleczka, ale najbardziej lubię to w czerwonym opakowaniu, klasyczne waniliowe. Chociaż wersja świąteczna waniliowo-czekoladowa też jest rewelacyjna:) I oboje z moich dzieci lubią:P
Memento

Postprzez sylwia4012 » Śr sty 27, 2016 2:34 pm

Wszystko jest dla ludzi (jak i dla dzieci) ale z umiarem. Oczywiście, najlepsze są te przygotowane w domu. Kupne zazwyczaj nie są już tak zdrowe, ale nie zawsze mamy czas, żeby przygotować coś maluchowi gdy zachce mu się czegoś słodkiego :) W wolnej chwili warto jednak przygotować swoim pociechom takie żelki http://www.rokofun.pl/strefa-rodzica/po ... i-rokofun/ . Wystarczy tylko napój roko fun, żelatyna, miód i woda. Roko fun przede wszystkim świetnie sprawdza się u dzieci jako normalny napój do picia. Nie zawiera białego cukru a mnóstwo witamin, które są niezbędne w organizmie do prawidłowego przebiegu procesów przemiany materii :)
sylwia4012

Postprzez vicky0019 » Śr lut 03, 2016 3:45 pm

Staram się je zbywać np. rodzynkami czy innymi suszonymi owocami :-)
Mówię im, że to takie żelki.
Do picia bardzo fajny jest ten napój http://www.rokofun.pl/
Co ciekawsze to można go dostać tez w szkołach- pomimo restrykcyjnych ograniczeń sprzedaży słodyczy w szkołach :)
vicky0019

Postprzez JowitaSokolowska » Śr lut 03, 2016 6:04 pm

Ja swoim dzieciom nie podaję słodyczy. Ale jeżeli chodzi o rzeczy ,,naturalnie słodkie'' podaję swoim dzieciom miód. Zawsze zamawiam go z tego sklepu http://www.prawdziwemiody.pl jest rewelacyjny w smaku, pochodzi z rodzinnej pasieki, dla dziecka idealnie :)
JowitaSokolowska

Postprzez Portrans » Pn lut 08, 2016 1:12 pm

Staram się jak najmniej im dawać, a raczej nadrabiać owocami. Najczęściej jakieś czekoladowe batoniki, albo cukierki.
Portrans

Postprzez kamillaa » Pn mar 21, 2016 7:37 pm

zamiast słodyczy możesz podawać pieczywo oraz ciastka z piekarni różnego rodzaju. Mogą to być np. różnego rodzaju ciasta maślane lub drożdżowe jakie możesz kupić na http://sklep.consonni.pl/
kamillaa

Postprzez Ajack » Wt mar 22, 2016 2:13 pm

Ja staram się im dawać dużo pożywnej czekolady, a najczęściej to jedzą po prostu płatki czekoladowe z mlekiem w formie właśnie czegoś słodkiego.
Ajack

Następna strona

Powrót do Żywieniowe ABC