Wyszukiwanie zaawansowane »

Czy można pić kawę podczas ciąży?

Wszystko o jedzeniu- karmienie butelką, piersią i rozszerzanie diety. Przepisy na dania dla dzieci

Czy można pić kawę podczas ciąży?

Postprzez KarolaA » Pn lis 23, 2015 3:01 pm

Witam wszystkich, od kilku dni nurtuje mnie jedno pytanie. Czy można pić kawę podczas ciąży lub w jakich ilościach? Jestem wielką miłośniczką kawy tym bardziej że kilka miesięcy temu zaczęłam pić tę: http://www.sklepkawa.pl/pl/p/Segafredo- ... ielona/131 jest bardzo dobra. Polecam każdej mamie która może oczywiście pić kawy. Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam :)
KarolaA

Re: Czy można pić kawę podczas ciąży?

Postprzez BlueRhapsody » So sty 16, 2016 2:42 am

Z kawą w ciąży, kofeiną generalnie, powinno się bardzo uważać. W ciąży można pić około 200 mg kofeiny co równa się 2-3 filiżankom niezbyt mocnej kawy. Ale wiadomo kawa kawie nierówna, inna zawartość kofeiny będzie w kawie rozpuszczalnej, a inna w parzonej. Do tego trzeba też uwzględnić zawartość kofeiny w herbacie, kakao, słodyczach, napojach typu cola itd. Nie warto przesadzać z kawą w ciąży, gdyż grozi to zdrowiu dziecka. Na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą przedawkowanie kawy w ciąży możesz poczytać chociażby tu: https://www.biomedical.pl/ciaza/kawa-w- ... 12031.html
BlueRhapsody

Postprzez Memento » So sty 16, 2016 1:16 pm

Ja przerzuciłam się na zbożową i nawet bardzo ją polubiłam :) nie brakuje mi kawy
Memento

Postprzez kasiakowal » Wt sty 26, 2016 9:48 pm

Jest dopuszczalna w pewnych ilościach, czyli gdzieś 200-300mg w ciągu doby. Mniej więcej to 2-3 filiżanki dziennie. Ale zwrócmy tez uwagę, jaką kawę pijemy. Podobno te rozpuszczalne nie zawierają tak naprawdę kofeiny, tylko głównie cukier, który nas pobudza...
kasiakowal

Postprzez micu » N sty 31, 2016 10:10 pm

Zamiast kawy może warto spróbować dobrej czekolady do picia, która poprawi samopoczucie dzięki zawartemu magnezowi?
micu

Postprzez Mirkaa » Śr lut 03, 2016 1:15 pm

W sumie naukowcy udowodnili, że to nawet herbata jest bardziej szkodliwa niż kawa. :D ja jednak jakoś nie jestem do tego przekonana, zresztą kawy nie lubię. ;)
Mirkaa

Postprzez Rycyna » Wt lut 09, 2016 11:21 am

Mirkaa napisał(a):W sumie naukowcy udowodnili, że to nawet herbata jest bardziej szkodliwa niż kawa. :D ja jednak jakoś nie jestem do tego przekonana, zresztą kawy nie lubię. ;)

Też słyszałam o tej herbacie, a znów mnie lekarz powiedział, że kawa to mit, jak podnosi ciśnienie to tylko na chwile.
Rycyna

Postprzez OlaW » Wt lut 23, 2016 10:04 pm

A nie lepiej pić inkę? :) Ja wiem, że to nie to samo, ale ogólnie kawa w zbyt dużych ilościach nie jest polecana. W końcu to używka.
OlaW

Postprzez Dudiix » Śr lut 24, 2016 11:59 am

Można. :)
Dudiix

Postprzez Esme21 » Śr lut 24, 2016 12:43 pm

Ja na pewno nie przetrwałabym ciąży bez kawy, choć nieco ją wówczas ograniczyłam. Teraz natomiast testuję różne smaki kaw, dostępnych w Auchan i absolutnie zauroczyła mnie kawa Morning Coffee z COFFEE REBELS. Zamiast tradycyjnego opakowania, piękna puszka, tak sobie myślę, że idealna propozycja na prezent. Poza tym jestem bardzo ciekawa jak smakuje rozpuszczalna kawa pomarańczowa:), a że cena jest fajna, na pewno kupię ją przy najbliższej okazji.
Jak Wam się podoba wizualnie:)?
Obrazek
Esme21

Następna strona

Powrót do Żywieniowe ABC