Wyszukiwanie zaawansowane »

Książki o karmieniu piersią

Wszystko o jedzeniu- karmienie butelką, piersią i rozszerzanie diety. Przepisy na dania dla dzieci

Książki o karmieniu piersią

Postprzez marakuja » Cz gru 09, 2010 11:11 am

Przeczytałam ostatnio „Drogę mleczna” Claude Didierjean-Jouveau i chciałabym podzielić się moimi wrażeniami z lektury. Myślę, że to bardzo wartościowa rzecz, bo autorka podaje tyle argumentów za karmieniem piersią, że nawet osoby wątpiące odłożą książkę z przekonaniem, że nie ma nic lepszego dla matki i dla dziecka. Daje też do ręki oręż tym z nas, które nie decydujemy się na dopajanie i dokarmianie trzymiesięcznego malucha, wbrew dobrym radom ciotek i sąsiadek.

Obrazek

Po lekturze utwierdziłam się, że karmić można zawsze, w każdych okolicznościach zdrowotnych, z małymi piersiami i płaskimi brodawkami i jedyne co trzeba, to tylko sobie zaufać, uwierzyć, że mogę! Mówię Wam, ta książka ma moc!

Bardzo fajnie pisze o niej doradczyni laktacyjna: http://www.nowamatkapolka.pl/go/_info/?user_id=795&lang=pl

Spotkałyście się z innymi tytułami o kp? Dobrze byłoby stworzyć listę takich pozycji, to pomogłoby wielu dziewczynom na początku ich własnej „drogi mlecznej”.
marakuja

Re: Książki o karmieniu piersią

Postprzez Ircia » Wt gru 21, 2010 3:33 pm

Dzięki za cenne informacje. Nie znam tej ksiazki, ale zachecilas mnie do kupna jej :)
Nadzieja jest jak cukier w herbacie. Jeżeli nawet jest jej mało to i tak wszystko osłodzi
Ircia

Postprzez MuchaAsia » Pn sie 06, 2012 1:23 pm

fajny pomysł, jak taka lista powstanie to chętnie zajrzę!
:)
MuchaAsia

Postprzez majaaa » Cz wrz 27, 2012 3:13 pm

Mi tak naprawde pomogła konsultantka laktacyjna...ksiazke fajnie przeczytac, ale mimo wszystko mysle ze porada na zywo jest najlepsza ;o)
Tutaj znajdziesz najlepsze świeczniki !
majaaa

Postprzez Mamusinska » So gru 01, 2012 10:36 pm

Wiadomo, że najlepiej skorzystać z porady u konsultantki, ale takie cos kosztuje...niestety nawet duzo ja chciałam sie wybrac ale jak usłyszałam kwote 130 zł to juz moj zapał osłabł...
Mamusinska

Postprzez Borys » Pt sie 23, 2013 9:31 am

Kupiłem tą książkę mojej żonie. Polecam wszystkim mamom.
Borys

Postprzez SweetSleep » Śr lip 30, 2014 11:11 am

Witam, z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią wrocławski projekt "Miasto w Formie" zachęca do skorzystania z zajęć "Zdrowa matka i dziecko", w tym z porad doradców laktacyjnych. Więcej pod linkiem: http://www.miastowformie.pl/artykul/478 ... ia-piersia

Jeśli chodzi o książki to polecam „Politykę karmienia piersią” Gabrielle Palmer. Mniej o karmieniu niemowląt, więcej o biznesie, ale bardzo dobitna i inspirująca.

Pozdrawiam!
Kolka niemowlęca? Płacz? Ząbkowanie?
SweetSleep

Postprzez EKOZIEMOWIT2255 » Pn cze 15, 2015 7:01 pm

Nancy Mohrbacher, Kathleen Kendall-Tackett. Karmienie piersią. Siedem naturalnych praw.
Siedem naturalnych praw" to niezbędny przewodnik dla wszystkich kobiet, które właśnie urodziły lub spodziewają się dziecka. Zawarte w nim informacje i wskazówki ułatwią zrozumienie fizjologicznych i psychologicznych uwarunkowań karmienia piersią i sprawią, że karmiąca mama poczuję się pewnie w swojej roli.
EKOZIEMOWIT2255

Postprzez proginette80 » Pn cze 15, 2015 9:25 pm

Hanah Lathrop. Sztuka karmienia piersią
Wiele młodych matek nurtuje pytanie, czy warto karmić piersią. Niniejszy poradnik pomoże im rozwiać wiele wątpliwości. Książka rzetelnie pokazuje zalety naturalnego karmienia, ucząc jednocześnie jak to robić. Gwarancją dla adresatek książki jest fakt, że została ona napisana także przez matki. Autorkami Sztuki karmienia piersią są inicjatorki La Leche League, organizacji skupiającej matki z 48 krajów, które śledzą również osiągnięcia nauk medycznych, by dzielić się swą wiedzą z matkami na całym świecie. Książka ta przekracza ramy zwykłego poradnika, próbuje bowiem przekazać filozofię bycia matką, ufając przede wszystkim matczynej mądrości i miłości.
proginette80

Postprzez EcoAntoine77 » Wt cze 16, 2015 10:33 am

Ja polecam taka pozycję: Karin Muss. Karmienie piersią - poradnictwo, promocja.
Karmienie piersią ? najlepsze dla matki i dziecka Naturalne, praktyczne, oczywiste, każda kobieta może karmić, czyż nie? Doświadczenie pokazuje jednak, że mogą pojawiać się najróżniejsze problemy. Po czasie intensywnej opieki w trakcie ciąży, w okresie karmienia matki często zostają same ze swoimi pytaniami. Równocześnie karmienie piersią jest idealne dla matki i dziecka. A poza tym: dobrze poinformowana matka dłużej karmi swoje dziecko piersią! Książka przeznaczona jest dla fachowców ? lekarzy, położnych, konsultantek laktacyjnych, aptekarzy. Poradnik dotyczy następujących problemów: ? karmienie piersią: wspieranie od samego początku ? problemy z karmieniem: rozpoznawanie i pokonywanie problemów ? środki pomocnicze: poprawnie zastosowane wspomagają matkę i dziecko ? choroby: co robić, kiedy jednak potrzebne jest lekarstwo?
EcoAntoine77

Następna strona

Powrót do Żywieniowe ABC