Wyszukiwanie zaawansowane »

dieta

Wszystko o jedzeniu- karmienie butelką, piersią i rozszerzanie diety. Przepisy na dania dla dzieci

Re: dieta

Postprzez Constancetv96 » So maja 23, 2015 4:31 pm

Dieta kobiety karmiącej piersią to dieta bardzo urozmaicona. Podczas karmienia piersią nie można pochopnie eliminować z jadłospisu wielu produktów. Restrykcyjna, eliminacyjna dieta karmiącej to częsty błąd. Szkodzi to przede wszystkim matce, utrudniając regenerację organizmu po ciąży i porodzie. Mniej szkodliwa jest dla dziecka, ponieważ skład mleka matki jest stały i dieta nie ma na niego wpływu. Innym błędem jest spożywanie produktów niezdrowych, wysoko przetworzonych, zawierających wiele tłuszczu i cukru, za to żadnych wartości odżywczych. Takie jedzenie rzeczywiście trzeba wyeliminować z diety podczas karmienia piersią (ale i z każdej diety). Takie puste kalorie to: słodycze, paluszki, czipsy, fast food, potrawy smażone, gotowe dania, dania w proszku, słodkie napoje gazowane, soki z kartonu, białe pieczywo, ciastka, tłuste sery, wędliny. Czytaj składy produktów i unikaj glutaminianu sodu, benzoesanu sodu, kwasu fosforanowego. Nie pij alkoholu, ogranicz napoje z zawartością kofeiny (kawa, herbata), nie jedz surowego mięsa i sushi.
Constancetv96

Postprzez milla » Cz cze 11, 2015 12:24 pm

Wokół diety matek karmiących krąży mnóstwo mitów. Myślę, że warto polubić dietetykę, wybrać się na kurs, albo chociaż zapoznać się z poradami specjalistów. Nie ma co wierzyć wszystkiemu, co mówią znajome doświadczone mamy, czy panie w telewizji.
milla

Postprzez Anna89 » Pn cze 15, 2015 1:00 pm

A od którego roku dzieci mogą jeść słodycze np tort ? Zastanawia mnie to bo na dzień dziecka chciałam zrobić coś takiego http://e-torty.pl/blog/2015/05/28/dzien ... 1-czerwca/ Jednak nic z tego nie wyszło. Widać jestem marną kucharą a szkoda bo pomysł bardzo mi się spodobał :)
Anna89

Postprzez EKOZIEMOWIT2255 » Pn cze 15, 2015 6:58 pm

Nie stosowałam żadnej diety, wszystko jadłam normalnie, oprócz oczywistości, takich jak cytrusy, truskawki, cola, i innego rodzaju toksyny:-) ale nie miałam fazy na dietę i mój syn nie cierpiał z powodu niedobrego mleka:-) ale myślę, że indywidualna sprawa każdego organizmu.
EKOZIEMOWIT2255

Postprzez EcoAntoine77 » Wt cze 16, 2015 10:40 am

Dietetyczne pulpety rybne.

Składniki

na pulpety<
1 filet z miruny średniej wielkości
2 łyżki roztrzepanego jajka
2 płaskie łyżki kaszy manny
1 mała szczypta soli
1 czubata łyżka posiekanego koperku świeżego lub mrożonego
na sos<
1 średniej wielkości marchew
1 mała pietruszka
ok.10cm listka pora
1 suszony liść selera (niekoniecznie)
1\2 łyżeczki soli
2 kulki ziela angielskiego
połowa malutkiego listka laurowego
1 łyżeczka posiekanego koperku
1 czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej
0,5 litra wody
Wstawić wodę, aby się zagotowała. W międzyczasie obrać i umyć marchew i pietruszkę , pokroić w kosteczkę i wrzucić do wody. Dołożyć ziele angielskie i kawałek listka laurowego, wypłukany listek pora i seler. Gotować a w międzyczasie przygotować pulpety. Mirunę bez skóry i ości zblendować lub zemleć. Wlać 2 łyżki roztrzepanego jajka i wsypać kaszę mannę, sól i posiekany koperek. Wyrobić masę ręką. Jeśli ryba ma zbyt dużo wody można dosypać kaszy manny. Formować pulpety wielkości dużego orzecha włoskiego. Gdy nasz wywar gotuje się ok. 20 minut wrzucać po jednym pulpecie nie przerywając wrzenia.Lekko zamieszać drewnianą łyżką, by nie uszkodzić pulpetów.gdy wypłyną na wierzch gotować jeszcze 15 minut. Wyjąć je łyżką cedzakową i przykryć,by nie stygły. Z wywaru wyjąć liść laurowy,por i seler. W małej ilości zimnej wody rozmieszać mąkę ziemniaczaną i wlać do wywaru. Mieszając gotować ok. 2 minut od czasu zagotowania, na małym ogniu. Wsypać koperek i wymieszać. Pulpety wystarczą na jedną porcję (8 sztuk), wraz z połową torebki ugotowanego ryżu, polane sosem koperkowym i warzywami z gotowania. Tak delikatnie przyprawione pulpety i sos mogą jeść osoby na diecie wątrobowej,osoby starsze i dzieci.
EcoAntoine77

Postprzez Idalia84 » Cz cze 18, 2015 9:32 am

Przy karmieniu piersią należy pamiętać o podstawowej zasadzie- odżywiać się zrowo. I to nie tylko chodzi o jogurt z płatkami! Zupki i zupy z proszku , napoje gazowane czy nawet sałata z rejonów skażonych ołowiem. Na takie rzeczy musisz patrzyć przede wszystkim.
Idalia84

Postprzez Idalia84 » Cz cze 18, 2015 9:35 am

Anna89 napisał(a):A od którego roku dzieci mogą jeść słodycze np tort ? Zastanawia mnie to bo na dzień dziecka chciałam zrobić coś takiego http://e-torty.pl/blog/2015/05/28/dzien ... 1-czerwca/ Jednak nic z tego nie wyszło. Widać jestem marną kucharą a szkoda bo pomysł bardzo mi się spodobał :)

Dzieci to dzieci- jak najpoźniej. Jesli zaś chodzi o karmienie piersią dobrze jest czasami zjeść np kawałek dobrej jakościowo czekolady czy takie samo ciastko. Sporadycznie , ale nie należy sobie odmawiać wszystkich przyjemności ,takich , ktore nie są szkodliwe.
Idalia84

Postprzez bestmarivel2699 » Pn cze 22, 2015 6:39 am

Dietę w sensie odchudzającą NIE!!!A wiem, że niektórym matką przychodzą takie pomysły do głowy. W związku z alergią dziecka na mleko krowie całkowicie wyeliminowałam ze swojej diety mleko i jego przetwory, aż mała skończyła rok, potem delikatnie wprowadziłam sobie mleko i nadal karmiłam piersią.
bestmarivel2699

Postprzez adamina » Wt cze 23, 2015 11:31 am

Najlepsza będzie klasyczna zdrowa dieta zbilansowana! Bez jakichś wielkich udziwnień. Trzeba zachować umiar. Oczywiście wiem jak to jest z hormonami w trakcie i po ciąży, więc oczywiście nic wielkiego nie stanie się jak czasami pozwolimy sobie na jakieś ekstrawaganckie odchyły od normy ;)
adamina

Postprzez maniki » Cz cze 25, 2015 1:23 pm

Mnie pomogła silna wola i profesjonalny dietetyk z Naturhouse. Czuję się dobrze, a wyglądam jeszcze lepiej.
maniki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywieniowe ABC