Wyszukiwanie zaawansowane »

Problemy trawienne u malucha

Wszystko o jedzeniu- karmienie butelką, piersią i rozszerzanie diety. Przepisy na dania dla dzieci

Re: Problemy trawienne u malucha

Postprzez kamilcia » Pt sty 30, 2015 6:20 pm

natknęłam się dzisiaj na portal zapytajsiefarmaceuty.pl. Jest to strona z poradami magistrów farmacji. Ktoś się tam może już udzielał aktywnie? Moim zdaniem dość ciekawa inicjatywa, pytanie tylko czy ja dopiero amerykę odkryłam, czy już istnieją takie rzeczy a ja jedynie jestem przywiązana do przeglądania for internetowych
kamilcia

Postprzez AgaFil » Pt cze 26, 2015 5:01 am

Nie dawaj dziecku dużo słodyczy. Przepajaj wodą częściej. Jak maluch ma zaparcia to rozpuścić w wodzie dicopeg junior i podaj do wypicia.
AgaFil

Postprzez Yolandaxyz90 » Pt cze 26, 2015 6:14 am

MOże poszukaj rady jeszcze innego lekarza. Jesli stan o którym piszesz utrzymuje sie długo to nie jest to normalane. MOże ma alergie na coś co je i stąd te problemy z wypróżnianie, albo może ma źle skompo0nowaną dietę. Warto zbadać temat.
Yolandaxyz90

Postprzez Ambroseuk1014 » Pn cze 29, 2015 7:32 pm

Też myślę, że to kwestia zbyt dużej dawki owoców. Ogranicz je troszkę, ale się ich nie pozbywaj. Obserwuj bacznie jak rozwija się sytuacja. W razie dalszych problemów wybierz się ponownie do lekarki. Pytanie jak dotychczas karmiłaś swoje maleństwo i na czym bazowałaś.
Ambroseuk1014

Postprzez Wieska » Cz sie 20, 2015 3:35 pm

Mój maluszek ma zaś zaparcia,jakie macie sposoby na zaparcia?Czasem pomaga herbatka z rumianku i masowanie brzuszka a czasem podaję Dicopeg Junior.
Wieska

Postprzez elwirka35 » N sie 23, 2015 8:53 pm

Wiem,że trochę późno, ale podbijam temat, bo przy takich objawach, warto zapytać zawsze pod kątem alergii. Sama zobacz, że wymienione objawy są też typowymi dla tego stanu: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/ml ... a#block216. Może po prostu spróbuj sama zmienić troszkę dietę swoją, a nie tylko dietę dziecka? U mnie to poskutkowało i gdy odstawiłam niektóre produkty - jogurt i ryby - to małej żołądek szybko dochodził do siebie.
elwirka35

Postprzez sabinaxx » Śr sie 26, 2015 2:09 pm

Ja uważam, że Polacy za mało jedzą naszych polskich ryb- http://www.wedkuje.pl/ryby,jesiotr,9500
Zwłaszcza małe dzieci.
Gdyby jadły je systematycznie to nie miały by tyle problemów z niedoborem witamin i trawieniem.
sabinaxx

Postprzez bashka » Pt sie 28, 2015 3:44 pm

Moje dziecko jest niestety na Nutramigenie, ale staram się mu urozmaicać dietę. Stosuję np. przepisy z ich strony http://www.nutramigen.info.pl/przepisy.html, może któraś z Was ma podobną sytuację i ma jakieś inne pomysły na dobre posiłki?
bashka

Postprzez Marlenka » Pt sty 22, 2016 12:56 pm

Miałam podobny problem ale każda matka chyba go ma jak stara się dziecku urozmaicić np obiadek. U Nas zatwardzenie było już np po 2 kostkach czekolady , soki z śliwek nie działały ani nawet jabłka ... wiec wtedy podawałam dicopeg junior. Teraz się nauczyłam jak prawidłowo dziecko karmić.
Marlenka

Postprzez Ghost » So lut 20, 2016 3:26 pm

Czasem najlepsza jest zwykła herbatka z kopru włoskiego, u moich maluszków to zawsze pomagało.
Ghost

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywieniowe ABC