Strona 1 z 7

Żylaki po ciąży

PostNapisane: Pn sty 19, 2015 7:54 am
przez Saga
Dziewczyny, powiedzcie mi cz macie po ciąży problemy z żylakami? Jeśli tak, to jak sobie z nimi radzicie. Chce coś poradzić koleżance, która ma taki problem: http://forumdlamam.pl/zylaki-po-ciazy-t369.html

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: Wt sty 20, 2015 11:56 am
przez Kamilax
Moja siostra też ma ten problem :(

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: So sty 24, 2015 12:58 pm
przez Kasandra1
Niestety są takie prawa natury, których nie przeskoczymy, ale z tego co wiem są dostępne maście i leki na żylaki, a po za tym najwazniejsza jest wiedz i świadomość dlatego polecam poczytanie prasy branżowej i konsultacje lekarskie :)

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: N sty 25, 2015 12:42 am
przez cranberry
Najlepiej jest zapobiegać! Natknęłam się ostatnio na artykuł dotyczący pomidorów na stronie http://blog.klubseniora.pl/, przeczytałam tam, że są one bardzo dobre na układ krwionośny, o ile w trakcie karmienia piersią nie powinno się przesadzać z ich ilością, bo mają działanie alergenne, można je jeść w ciąży, to może poprawić kondycję organizmu. No i oczywiście nogi w górze przy leżeniu!

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: So sty 31, 2015 12:13 pm
przez maniki
pomidory rzeczywiście maja wiele pozytywynych właściwości

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: Pt mar 13, 2015 11:13 am
przez annamaria
Ja miałam żylaki po ciaży. Nawet nie sądziłam,że cos takiego może mnie dopaść. A jednak ! Nikt w mojej rodzinie nie miał. Ani mama, ani babcia a tutaj u mnie narobiły się żylaki. W wieku 32 lat...
Poddałam się ostatecznie zabiegowi skleroterapii. Tutaj możecie sobie o nim poczytać: http://skleroterapiagdansk.pl/ . Jestem zadowolona. Dał u mnie dobre efekty. Na początku bałam się trochę,ze będzie bolało ale nie było tak źle ;)
Jedynie szczypanie.

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: Pt mar 13, 2015 12:51 pm
przez sabinaxx
Chyba nie ma innej rady na żylaki jak ich usunięcie!
Znajoma poddała się zabiegowi w Warszawie i sobie chwaliła te placówkę http://www.iatros-warszawa.pl/operacje- ... szawa.html
Była zadowolona z efektu i lepiej się czuje.

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: N kwi 26, 2015 5:51 pm
przez MOIRA96
W ciąży krążenie krwi jest utrudnione, zwłaszcza w dolnych partiach ciała. Zwiększająca się macica uciska naczynia krwionośne w obrębie miednicy, do tego dochodzi wzrost ilości krwi w krwioobiegu (ok. 1 litra), a te dwa czynniki plus grawitacja powodują znaczne utrudnienia w powrocie krwi do serca. W następstwie tego duże ilości krwi znacznie zwalniają i powodują rozszerzenie żył. W ten sposób powstają żylaki. Najczęściej pojawiają się one na nogach, ale zdarzają się również żylaki sromu oraz odbytu (hemoroidy). Na szczęście istnieją sposoby na zapobieganie powstawaniu żylakom.

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: Wt maja 05, 2015 3:33 pm
przez Kasandra1
No właśnie dodatkowo to dosyć drażliwy problem i z tego co czytałam głównie Panie się na nie uskarżają. Jest ibecnie na rynku kilka zabiegów/badań które możecie sobie zrobić np:
- skleroterapia
- laserowe leczenie żylaków
- obstrzykiwanie żylaków
- badanie dopplerowskie

Z tego co wiem w Gdańsku Wrzeszczu niedawno powstała poradnia Chirurgi Naczyniowej - Lifemedica, dla zainteresowanych podaje numer kontaktowy: 58 342 22 71

Musicie umówić się na wizytę z chirurgiem naczyniowym i dopiero on was zbada i powie jakie są dalsze opcje :)

Re: Żylaki po ciąży

PostNapisane: Śr maja 06, 2015 10:21 am
przez lwiica
Żylaki to niekoniecznie po ciąży musisz mieć. Udaj się po prostu do lekarza pierwszego kontaktu i on pokieruje Cię dalej.