Wyszukiwanie zaawansowane »

Alergia dziecka na kurz a dywan?

Jeśli jest Ci smutno, masz ciężki dzień lub spotkała Cię prawdziwa tragedia- wypłacz się. Tutaj z pewnością otrzymasz wsparcie

Re: Alergia dziecka na kurz a dywan?

Postprzez ZbyszekK » Śr kwi 13, 2016 12:53 am

jedyny sposob to sie pozbyc tego dywanu bo niestety to bedzie obciazenie dla zdrowia dziecka :)
ZbyszekK

Postprzez olkak » Śr kwi 13, 2016 8:59 am

Dziecko ktore jest uczulone na kurz i roztocza powinno sie izolowac od takich wlasnie alergenow czyli w domu nie powinno byc dywanow, firan,zaslon a odkrzac sie powinno mieszkanie odkrzaczem najlepiej na wode aby w powietrzu nie unosil sie kurz. Kolejna rzecz powinno sie zmieniac dziecku posciel co tydzien i prac posciel w 60 stopniach aby dobrze zdezynfekowac posciel. Najwiecej roztoczu siedzi w materacu w lozku wiec powienien byc on tez regularnie odkurzany. Kiedys czystalam o tym ze sa tez specjalne urzadzenia ktore zabijaj roztocza w pomnieszczeniu ale sa dosyc drogie i wlasciwie nie wiem czy skuteczne bo nie probowalam. Domowe proste sposoby powinny pomocy,przede wszystkim czysto w domu:)
olkak

Postprzez Anna89 » Cz kwi 14, 2016 7:06 am

No to przecież wystarczy na bieżąco to sprzątać a problem z głowy. U mnie nie ma problemu kurzu dzięki http://www.robojet.pl/produkty/robot-odkurzacz.html Jest to idealny sprzęt gdy w domu dziecko i musimy się zająć zupełnie czymś innym niż sprzątanie. Polecam wszystkim bardzo serdecznie jak dla mnie prawdziwa bomba.
Anna89

Postprzez kos0karola » Pn kwi 25, 2016 11:42 am

Moim zdaniem nie trzeba od razu rezygnować z dywanów i wszystkich materiałów, które ten kurz przyciągają. Najlepiej wybrać te, które maja krótkie włókna i które można prac. Wtedy sprzątanie wcale nie będzie zajmować wiele więcej czasu, a i dom nie będzie wyglądał jak szpitalne sale. Chyba, że alergia już jest tak silna, że dziecko dusi się i przez dłuższą chwilę nie może załapać oddechu - wtedy lepiej iść do lekarza, bo może się okazać, że alergia dotyczy nie tylko kurzu , ale i innych czynników (alergenów jest przecież znacznie, znacznie więcej).
kos0karola

Postprzez polecamspeca » Wt kwi 26, 2016 9:41 am

Tylko, że kurz nie osadza się tylko w dywanie. Jest również na meblach, pościeli i zabawkach. Takie działanie nic nie da na dłuższą metę.
polecamspeca

Postprzez Carmenn » N maja 22, 2016 8:12 pm

Ja bym się pozbyła dywanu i kupiła sobie robota sprzątającego który na bieżąco będzie sprżtał w Twoim domu.
Wiem ,że u nich http://www.hoover.pl/maly_sprzet/produk ... k_sc_72dwg oprócz odkurzaczy ręcznych znajdziesz właśnie takiego robota
Carmenn

Postprzez WiolkaKlaman » Pn maja 23, 2016 6:40 am

Nasz alergolog z Gdańska zalecił wyrzucenie zbędnych dywanów w domu alergika, tak też zrobiłam. Lepiej dmuchać na zimne :)
WiolkaKlaman

Postprzez demeter » Pt cze 10, 2016 8:29 am

Ja mam panele podłogowe, więc jeden problem z głowy.
demeter

Postprzez czesia » Pt cze 10, 2016 12:52 pm

Każdy rodzaj alergii jest okropny ale czy to odrazu musi oznaczać pozbywania się wszystkiego z domu ?? Może wystarczy dobrze zapoznać się z problemem i wybrać odpowiednie metody leczenia. Ja cierpię niemal na wszystko co pyli w lipcu , chociaż pozostałe miesiące też nie są kolorowe, ale lipiec to jakaś masakra. Jak na razie jedyne co mi pomaga to allegra a stosowałam już wiele środków . Tak że trzeba szukać złotego środka a naperno wszystko da się pogodzić .
czesia

Postprzez veronikaa » Pn cze 20, 2016 4:19 pm

A powiedzcie mi, czy u dorosłej osoby może się nagle pojawić alergia? Nigdy nie miałam z tym problemu, a teraz mnie od dłuższego czasu męczy katar. Stosowałam jakiś lek na przeziębienie, ale teraz zastanawiam się, czy to właśnie raczej nie jest alergia.
veronikaa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze troski