Wyszukiwanie zaawansowane »

Opieka medyczna w Polsce - standardy

Jeśli jest Ci smutno, masz ciężki dzień lub spotkała Cię prawdziwa tragedia- wypłacz się. Tutaj z pewnością otrzymasz wsparcie

Opieka medyczna w Polsce - standardy

Postprzez Kaarolinaa » Pt lut 24, 2017 12:41 pm

Co według Was powinno być standardem w polskich placówkach medycznych, a czego Wam osobiście brakuje?
Pomijam oczywiście kwestie dostępności do specjalistów, bo to jest sprawa zbyt oczywista, żeby po raz kolejny ją roztrząsać. Co jeszcze Wam doskwiera?
Kaarolinaa

Re: Opieka medyczna w Polsce - standardy

Postprzez michala566 » Wt lut 28, 2017 4:26 pm

Poruszyłaś chyba temat rzekę, bo głosów niezadowolonych pojawi się tutaj pewnie cała masa.
Opieka medyczna w Polsce faktycznie wymaga cierpliwości i zdrowia od pacjentów. dlatego
Pytasz o standardy, których brakuje, zatem odpowiem w ten sposób: jeśli ktoś dysponuje środkami to warto przeznaczyć je na prywatne ubezpieczenie i poszukać tych najlepszych klinik, do jakich możemy mieć dostęp w swojej okolicy.
Standardem powinna być bowiem opieka na europejskim poziomie, jaką zapewnia na przykład American Clinic w Wilanowie. Nowoczesna, doskonale wyposażona klinika, która w zasadzie dedykowana jest obcokrajowcom. I może stąd te wysokie standardy: opieka dedykowanej pielęgniarki od początku do końca wizyty, badania niemal od ręki, dostęp do specjalistów, których wiedza i kompetencje zostały już potwierdzone poprzez współpracę z lekarzami na całym świecie, a opcja, tzw. second opinion (konsultacje wyników badań ze specjalistami z innych placówek na świecie) to naprawdę droga do najlepszej, możliwej diagnozy i leczenia.
Jeśli pytasz o standardy, na które czekam – to właśnie takie powinny obowiązywać we wszystkim klinikach.
michala566

Postprzez foremka22 » Pt kwi 07, 2017 1:33 pm

Mi najbardziej doskwierają długie terminy na nfz i brak możliwości dostania się do specjalistów, nie widziałam u siebie w przychodni nigdzie dietetyka, do kardiologa trzeba czekać ponad rok. Jak chciałam się zapisać na rehabilitacje też czekałam 3 miesiące, na zabiegi kolejne 3 i w dodatku nic to nie pomogło bo jak sam lekarz stwierdził to o wiele za mało i trzeba dokupić prywatnie, więc olałam to i poszłam do Natural Medical na magnetoterapię jak mi poleciła jedna babka z kolejki, faktycznie czuję poprawę już po 2 zabiegu, wić chyba ten viofor działa. :)
foremka22

Postprzez zuzanka30 » Śr kwi 12, 2017 10:59 am

Nie mam zaufania do NFZ. Kolejki są bardzo długie, lekarze nie mają za dużo czasu na pacjenta, a i sprzęt często jest przestarzały. Jeśli kogoś stać, to może pozwolić sobie na leczenie prywatne. Dla przykładu, jest w Polsce bardzo dobra sieć przychodni i szpitali EMC. Są w różnych miastach Polski np. na terenie Wrocławia: http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/wro ... rzychodnia . To zupełnie inny standard usług!
zuzanka30

Postprzez Konczita » So cze 17, 2017 3:57 pm

Dokładnie jak piszą poprzedniczki najbardziej irytują kolejki i czas oczekiwania na lekarzy a w szczególności specjalistów. Nie wspomnę już o potrzebie wykonania rezonansu czy też innych badań. Na szczęście zaczynają powstawać placówki medyczne, które oferują pomoc natychmiastową. Jakiś czas temu trafiłam do Rex Medica Sport po tym jak spadłam z drabiny podczas malowania. Lekarz przyjął mnie od razu rezonans miałam zrobiony po dwóch dniach od momentu zapisu. Szybka pomoc i wspaniała opieka ortopedyczna tego brakuje w innych placówkach.
Konczita

Postprzez berekatka » Cz cze 29, 2017 4:29 pm

Ja swego czasu miałam problem z zębami. Testowałam wielu dentystów i tylko kilku mogę polecić. Najlepszy jaki mi się trafił to http://www.aldent.lublin.pl. Nawet pousuwali to, co złego pozostawili po sobie poprzednicy. Swoją drogą - czy jak dentysta zepsuje kanałówkę, to czy można od niego żądać odszkodowania? Z trzech kanałów wypełniony ( i to źle) był tylko jeden.
berekatka

Postprzez Gwenn » Cz cze 29, 2017 9:45 pm

Sama tak naprawdę na państwową służbę zdrowia liczę coraz mniej, co dotyczy zarówno lekarzy specjalistów, jak i dentystów. Przy czym jeżeli chodzi o opiekę stomatologiczną, moim zdaniem warto wybierać przede wszystkim takie miejsca jak Stomatologia Steczko w Krakowie http://www.steczkodentysta.pl/ . W tym przypadku bowiem nie musimy się obawiać, że z bólem zęba będziemy musieli czekać kilka dni na swoją kolejkę, a jednocześnie zakres usług w tym przypadku jest bardzo szeroki.
Gwenn

Postprzez Albercik » Śr lip 05, 2017 8:31 am

Powiem wam, że mojej żonie był potrzebny tuż po ciąży chirurg dentysta (Bielsko akurat reprezentujemy) i o dziwo, mimo narzekania na opiekę stomatologiczną w Polsce nie jest źle, a wręcz przeciwnie. Ona była zadowolona, nie bolało jej nic, a panikowała strasznie przede zabiegiem wprawiania implantu. Klinika nazywa się http://rodentica.pl/ i zajmuje się ogólnie chirurgią dentystyczną. Polecam bardzo. Wszystko fachowo i co najważniejsze chwaliła atmosferę bardzo.
Albercik

Postprzez bubaa » Pn lip 24, 2017 10:39 am

Generalnie uważam, że poziom opieki zdrowotnej w Polsce jest zadowalający ale być może dzieje się tak dlatego, że od dłuższego już czasu leczę się jedynie prywatnie i tylko w sprawdzonych wcześniej przez rodzinę lub znajomych miejscach. Teraz na przykład planuję wysłać mamę na rehabilitację, ponieważ zmaga się z poważną chorobą stawów i kręgosłupa a w podeszłym wieku daje się to bardzo mocne we znaki. Co myślicie o ofercie szpitala EMC-SA w Katowicach http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/katowice-szpital-geriatryczny-im-jana-pawla-ii/wybrane-uslugi/rehabilitacja-geriatryczna-osob-starszych ? Myślę o takim 12 dniowym pobycie.
bubaa

Postprzez beabeka » Pn lip 31, 2017 7:57 am

Też czasem zdarza mi się korzystać z prywatnej opieki medycznej jeśli długo trzeba czekać na zabiegi na NFZ. Chodziłam na rehabilitację do Natural Medical kiedy czekałam na swoją kolej na NFZ w przychodni i uważam że magnetoterapia i masaż leczniczy są najbardziej skuteczne jeśli chodzi o leczenie schorzeń kręgosłupa.
beabeka

Następna strona

Powrót do Nasze troski