Wyszukiwanie zaawansowane »

Depresja

Jeśli jest Ci smutno, masz ciężki dzień lub spotkała Cię prawdziwa tragedia- wypłacz się. Tutaj z pewnością otrzymasz wsparcie

Depresja

Postprzez Bartniczka » Wt kwi 08, 2014 4:29 pm

Witam dziewczyny. Miesiąc temu zostałam mamą :( Niestety nie potrafię cieszyć się maleństwem. Czuję się zmęczona, wszystko mnie drażni.
Nie mam siły na zajmowanie się dwójką swoich dzieci.
Myślicie, że to depresja?
[url]http://www.ciazowy.pl/forum/[/url]
Bartniczka

Re: Depresja

Postprzez ReWm76 » So kwi 12, 2014 7:50 am

Wcale się nie dziwię, że czujesz się zmęczona i rozdrażniona. To normalne, naprawdę. Nie musisz czuć się winna, że nie skaczesz z radości, że zostałaś mamą. Kiedy emocje opadną, wrócisz do dawnego optymizmu. Na wszelki wypadek jednak wybierz się do lekarza i z nim porozmawiaj o problemie. Nie martw się, to nie musi byc zaraz depresja :)
ReWm76

Postprzez annamaria » Pt kwi 18, 2014 4:14 pm

Myślę ,że może być to tak zwany baby blues, który często dotyka kobiety po urodzeniu dziecka. Warto jest wtedy skorzystać z pomocy specjalisty ponieważ cierpisz na tym nie tylko Ty ale również Twoje dzieci, którymi nie masz siły się zajmować. Jeśli nie jest to depresja ale zwykły stres również nie powinnaś tego oczywiście bagatelizować. W Warszawie są prowadzone ciekawe warsztaty: http://www.sensity.pl/zrelaksowana-mama/ - tutaj możesz sobie o nich poczytać. Są one dedykowane młodym mamom, które wiedzą jak sobie poradzić z nową sytuacją. Sama uczęszczałam na nie swego czasu i bardzo dużo mi dały. Nauczyłam się jak cieszyć się chwilami spędzonymi z maleństwem, jak nie przejmować się głupotami a także jak łagodzić napięcia.
annamaria

Postprzez Ewelinka07 » Wt kwi 22, 2014 8:16 pm

Może to jeszcze nie depresja, ale po prostu baby blues ? Też to przechodziłam, nie jest łatwe, a jeśli nie poradzisz sobie, może się przerodzić w depresję.
Nie masz łatwo przy dwójce. Ja przy jednym na początku nie dawałam rady. Grunt to nie wstydzić się i mówić o tym.
Jeśli będzie trzeba pomyśl może o pomocy psychoterapeuty, poszukaj http://www.psychoterapia.org/
Ewelinka07

Postprzez coma1983 » So sie 30, 2014 10:02 am

myślę, że to może być depresja, niektóre kobiety przechodzą ją gorzej, moim zdaniem powinnaś się udać do specjalisty, dobry psycholog powinien Ci pomóc, na Twoim miejscu bym nie czekała
coma1983

Postprzez care » N sty 18, 2015 12:27 am

Wiele młodych mam ma takie objawy. Jak najszybciej porozmawiaj z psychologiem. Ważne, zebyś wiedziała, że nie jesteś sama!
care

Postprzez gaska » Cz sty 22, 2015 10:15 am

Również uważam, że powinnaś jak najszybciej zgłosić się do psychoterapeuty. Ciągłe zmęczenie jest niby normalne po porodzie, ale jeśli towarzyszą mu też inne objawy i znaczne obniżenie samopoczucia, to może to świadczyć o depresji poporodowej, a ona bywa niebezpieczna. Sama cierpiałam na nią po urodzeniu synka, ale na całe szczęście mąż w porę zauważył, że dzieje się coś niedobrego i wysłał mnie do psychologa, do poradni http://naszastrefa.pl/ w Warszawie na Mokotowie.
Pomogła mi psychoterapia i warsztaty relaksacyjne. Gdy szłam do psychologa, dzieckiem zajmowała się moja mama, która akurat przeszła na emeryturę. Bardzo nam wtedy pomagała i również dzięki niej udało mi się wyjść z depresji.
gaska

Postprzez maniki » So sty 31, 2015 12:12 pm

Wszystkie możliwości trzeba sprawdzić
maniki

Postprzez Zanetka1988 » Pn lut 02, 2015 10:19 pm

Polecam psychoterapeutę oraz powrót do dawnego hobby lub tzw. "wychodne" od czasu do czasu.
Zanetka1988

Postprzez Ajlar » N kwi 19, 2015 11:13 am

hmm a meliske popijasz? A odpowiedni poziom magnezu w organizmie masz?:) Nie smieje sie - serio magnez ma wielki wplyw na nasz organizm. Sama sie ratowalam i nadal ratuje zazywajac Forstres - od razu zle humory mijaja. A dodam, ze ma tylko naturalne skladniki oraz nie otumania ani nie uzaleznia, ot melisa+magnez:)
3maj sie!
Ajlar

Następna strona

Powrót do Nasze troski