Wyszukiwanie zaawansowane »

Korekcja wzroku

Typowo kobiece sprawy- o których lubimy rozmawiać i plotkować

Re: Korekcja wzroku

Postprzez mallva » N paź 08, 2017 3:24 pm

w ogóle zauważyłam, że wokół tego typu zabiegów krąży wiele mitów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością...obiło mi się o uszy np , że oczy przed zabiegiem są znieczulane za pomocą igły i ze zastrzyk jest bardzo nieprzyjemny. Bzdura! Oczy są znieczulane tylko za pomocą kropel :) Ale sporo osób niestety wierzy w takie rzeczy. Macie jeszcze jakieś kwiatki związane z tym tematem ?
mallva

Postprzez bubaa » Pn paź 09, 2017 6:38 am

ja słyszałam, że taki zabieg korekcji wzroku nie jest na stałe i trzeba go powtarzać. Oczywiście pytałam lekarza i okazało się, że to nieprawda. efekty zabiegu są stałe i bardzo rzadko zdarza się, że trzeba go powtarzać. no i niektorzy narzekają na cenę zabiegu ale wystarczy podliczyć ile srednio wydaje się na soczewki... dramat po prostu.
bubaa

Postprzez Mela » Pn paź 09, 2017 9:26 am

A jaki to koszt?
Mela

Postprzez kalinka1 » Wt paź 10, 2017 11:06 am

Mela ta metoda lentivu w krakowskiej optegrze to teraz koszt około 7000 zł ( jest promocja i można oszczędzić około 2600 zł ). Jak ja podliczyłam ile wydałam na soczewki przez 10 lat ( około 16 tys zł !!! ) to się nie zastanawiałam nawet bo bardzo się opłaca.
kalinka1

Postprzez Julita00 » Śr paź 11, 2017 8:03 pm

Sporo czytałam o laserowej korekcji wzorku i nie jest to zbyt dobry pomysł. Zastanówcie się dlaczego okuliści noszą okulary ,skoro mogliby poddać się takiemu zabiegowi :) Od siebie polecam iść na badanie wzroku, a optiland może Wam w tym pomóc https://optiland.pl/ , mają również sklep z okularami i soczewkami.
Julita00

Postprzez kasienka84 » Cz paź 19, 2017 6:23 pm

Też się szokuję do operacji. Od dziecka mam lekkiego zeza, znajomi pocieszają mnie, że prawie nie widać ;) ale ja go wszędzie widzę! Rodzice w dzieciństwie nie przejmowali się tym zbytnio. Jak dorosłam zaczęłam szukać na czym leczenie zeza polega i jakie mam opcje. To się okazało, że w moim wieku nie ma zbyt wiele, została mi tylko operacja. Także trzymajcie kciuki. Jak będę po, podzielę się moimi wynikami.
kasienka84

Postprzez Luna82 » Pt paź 20, 2017 5:16 pm

A co myślicie o operacyjnej wymianie soczewek ? To jest bardzo podobny zabieg do laseru (chodzi mi o efekt końcowy) ale polega na zdjęciu soczewki i założeniu nowej. Ze względu na chorobę oczu nie mogę mieć laserowej korekcji :(
Luna82

Postprzez ann78 » So paź 21, 2017 11:02 pm

Słyszałam sporo o możliwościach dokonania korekty wzroku w Czechach. Wszystko odbywa się na nasz fundusz zdrowia. Plusem jest oczywiście również to, że nie czeka się tak strasznie długo w kolejce, jak u nas.
ann78

Postprzez Asdre » N paź 22, 2017 7:01 pm

Ja bym się bała mimo korzyści.
Asdre

Postprzez kuleczka21 » So paź 28, 2017 8:54 am

A nie macie żadnych obaw przed efektami ubocznymi operacji?
Ja to mimo wszystko jestem tchórz. Nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie.
Od kiedy noszę soczewki ( te konkretnie: https://www.acuvue.pl/ ), zupełnie nie odczuwam, że mam wadę wzroku. Dlatego w moim przypadku taka operacja to zbędne ryzyko?
kuleczka21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Damskie pogaduszki