Wyszukiwanie zaawansowane »

Jak dbacie o włosy?

Typowo kobiece sprawy- o których lubimy rozmawiać i plotkować

Jak dbacie o włosy?

Postprzez Eleonora2782 » Śr lip 15, 2015 4:02 pm

Kobiety w ciąży pewnie mnie doskonale zrozumieją! Jestem w 5 miesiącu ciąży i ostatnimi czasy dość spore problemy mam z włosami - nie wiem z czego to wynika ale są straszne przesuszone, łamliwe i takie jakieś sianowate. Stosowałam już wiele kosmetyków do włosów ale niestety żaden z nich nie pomaga - chyba będzie musiała zainwestować w profesjonalne kosmetyki. Tak naprawdę nawet nie wiem gdzie szukać - wiem, ze nie wszystkie substancje mogę stosować. Może któraś z Was może mi coś ciekawego polecić?
Eleonora2782

Re: Jak dbacie o włosy?

Postprzez mreverett78 » Śr lip 15, 2015 7:10 pm

Ja bym proponowała zacząć od wizyty u fryzjera. Warto odpowiednio przyciąć włosy, dzięki temu będą znacznie mocniejsze. To proste rozwiązanie naprawdę pomaga. A poza tym może warto zakupić inną szczotkę? Również zmiana szczotki może sporo pomóc. Najlepiej będzie, jak znajdziesz jakiś sklep fryzjerski online i tam sobie zamówisz. Dodatkowo fryzjer może polecić Tobie jakieś kosmetyki, które zamówisz w sieci.
mreverett78

Postprzez TheErnest96 » Śr lip 15, 2015 10:28 pm

Ja kupuję czasami maskę i szampon w sklepie fryzjerskim ponieważ w drogeriach ani innych sklepach nie ma takich kosmetyków, ale na twoim miejscu jeszcze bym się wstrzymała.... zacznij dbać o swoje włosy domowymi sposobami, zacznij je olejować choć dwa razy w tygodniu i rób sobie maski domowej roboty w internecie znajdziesz dużo przepisów a one najbardziej pomagają
TheErnest96

Postprzez najkaran1971 » Cz lip 16, 2015 12:38 pm

Ja polecam kupować maski i odzywki do włosów w profesjonalnych sklepach fryzjerskich i koniecznie czytać składy. Te kosmetyki z drogerii są gorszej jakości i sprzedawane masowo, naszpikowane chemią i składnikami obciążającymi włosy, dlatego warto pomyśleć o kosmetykach bardziej naturalnych i z fajnymi składami:) Ja od siebie mogę polecić bardzo dobrą odzywkę JMO, jest dość droga, ale według mnie naprawdę godna uwagi:)
najkaran1971

Postprzez vicky0019 » Pt lip 17, 2015 3:28 pm

Myślę, że stosowanie dobrych dermokosmetyków to podstawa. Zajrzyjcie na http://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/ , gdzie znajdziecie porady dotyczące wyboru dobrych dermokosmetyków.
vicky0019

Postprzez EkoEura84 » Pt lip 17, 2015 5:19 pm

ja mam włosy takie że mają tendencje do przetłuszczania się więc muszę je praktycznie codziennie myć inaczej będę miała sam tłuszcz na głowie z czego się zawsze śmieje że frytki będę mogła sobie usmażyć. A może wy macie coś żeby włosy się nie przetłuszczały?
EkoEura84

Postprzez Sulpicjusz1203 » So lip 18, 2015 10:16 am

Włosy są matowe dlatego, że są zniszczone albo przesuszone – ich łuski są rozchylone, przez co nierówno odbijają światło. Najszybciej doda im blasku maseczka wzmacniająca i wygładzająca, najlepiej z silnie działającej linii profesjonalnej (takie kosmetyki można kupić w salonach fryzjerskich). Warto nakładać ją 2–3 razy w tygodniu na świeżo umyte, wilgotne włosy. Dobrze jest owinąć wtedy głowę nagrzanym na kaloryferze ręcznikiem – ciepło przyspiesza bowiem wnikanie składników odżywczych w głąb włosa.
Sulpicjusz1203

Postprzez Gloria2835 » Wt lip 21, 2015 4:21 pm

Myślę, że warto zacząć od zmiany szamponu. Przyda Ci się jakiś odżywczy szampon. Do tego jakaś odżywka i powinno pomóc. Można też zadbać o włosy od wewnątrz i stosować jakieś suplementy diety np. z żeń-szeniem (oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym). Spróbuj też poszukać pomocy u fryzjera... może jakaś profesjonalna maska na włosy pomoże? Tutaj maja bardzo dobry wybór http://lapuella.pl/, sprawdź sobie:-)
Ostatnio edytowano Śr lip 29, 2015 8:34 pm przez Gloria2835, łącznie edytowano 1 raz
Gloria2835

Postprzez Eleonora2782 » Śr lip 22, 2015 5:55 pm

Byłam u lokalnej fryzjerki i poleciła mi kilka ciekawych kosmetyków plus oczywiście lekkie podcięcie włosów (nie iwem jak to na nie działa skoro włosy rosną od góry ale niech będzie że pomaga;)). Teraz jeszcze zamówiła mi kosmetyki w swojej hurtowni jednak następnym razem bedę musiała kupić sama - gdzie kupować takie profesjonalne produkty? Wiecie coś?
Eleonora2782

Postprzez mixturka » Cz lip 23, 2015 10:15 am

Ja ze względu na to, że farbuję włosy to używam fajnego szamponu z Joanny do włosów farbowanych. Jest naprawdę super, jest wydajny, pięknie pachnie i zawiera filtr UV. W połączeniu z maską do włosów na bazie naturalnych składników i olejek arganowy dają świetny efekt. Mam zdrowe i lśniące włosy.
mixturka

Następna strona

Powrót do Damskie pogaduszki