Wyszukiwanie zaawansowane »

założenie własnego biznesu

Typowo kobiece sprawy- o których lubimy rozmawiać i plotkować

założenie własnego biznesu

Postprzez ciki » Śr maja 23, 2018 8:52 pm

Czy w przypadku lokalnego biznesu (salonu fryzjerskiego) potrzebna jest własna strona internetowa? Czy obędzie się bez tego wydatku?
ciki

Re: założenie własnego biznesu

Postprzez pumkaz » Cz maja 24, 2018 10:42 pm

Niektórzy posiadają jedynie stronę na fb, na początku też tak zrobiłam, jednak po pewnym czasie postanowiłam założyć również stronę www, okazało się to być dobrym rozwiązaniem, bo wiele osób trafia do mnie poprzez nią.
pumkaz

Postprzez alaola » Pt maja 25, 2018 11:57 am

tez mi się wydaje,że wystarczy założyć kilka portali w social mediach, szczególnie,że jeśli to małe miasto to raczej poczta pantoflowa lepiej zadziała ;)
alaola

Postprzez ciki » Pt maja 25, 2018 8:09 pm

Niestety miasto w którym mieszkam wcale nie jest jakieś małe, więc bez jakichś dobrych dojść trudno jest trafić do szerokiego grona. Stronę na facebooku posiadam, jednak tam też bez wielkiego szału, a co do strony internetowej, to czy ta reklama jest pewna i pozwoli na szybkie wypromowanie firmy?
ciki

Postprzez pumkaz » Cz maja 31, 2018 1:22 pm

Dużo zależy od prowadzenia strony, jeżeli nie będziesz później jej w żaden sposób reklamował, to też zbyt dużo z jej pomocą nie osiągniesz, trzeba cały czas wchodzić w interakcje z klientami.
pumkaz

Postprzez Sudetka » Wt cze 05, 2018 7:59 pm

Piszecie, że konieczne jest wchodzenie w interakcje z klientami, a co myślicie o targach branżowych? Sprawdza się taka forma kontaktu, zaprezentowanie swoich usług? Chyba klienci to lubią. W takim przypadku przydałoby się jakieś dobrze wyglądające stanowisko, by zaprezentować się nie tylko pod względem dobrej usługi, no ale też żeby cała otoczka była gustowna i by więcej osób nas zauważyło. Co myślicie o takich stoiskach wystawienniczych https://www.retio.pl/? W przykładzie są akurat zaprezentowane kosmetyki, ale myślę, że przy fryzjerstwie też się super sprawdzi. Wygląda to mega profesjonalnie.
Sudetka

Postprzez Lenka4 » Śr cze 06, 2018 11:18 am

Przede wszystkim liczy się pomysł i dobra reklama.
Lenka4

Postprzez Katrin123 » Pn cze 11, 2018 10:44 am

O tak, reklama jest bardzo ważna! I to nie tylko ta internetowa. Przypuszczam, że usługi tego producenta reklam z Krakowa też mogą okazać się dla Ciebie przydatne.
Katrin123

Postprzez dzikiwombat » Pt cze 15, 2018 1:57 pm

ciki napisał(a):Czy w przypadku lokalnego biznesu (salonu fryzjerskiego) potrzebna jest własna strona internetowa? Czy obędzie się bez tego wydatku?

Tak i nie. Przydaje się - tak w skrócie. Ale masz jeszcze kilka opcji.
1. Strona firmy w Google - jak ją zrobisz, to klienci łatwiej Cię znajdą, podobnie jak numer telefonu i adres. Za dużo z nią nie zrobisz, ale będzie. Plus - zazwyczaj umieszcza Cię na mapach Google'a, więc gdy ktoś wpisze w Google "fryzjer xyx", a to Twoja okolica, to będzie to jeden z wyników (duży plus).
2. Panorama Firm i tak dalej - fajnie jest mieć tam wizytówkę, po prostu. Podwyższa wiarygodność w sieci, a jeśli masz stronę - daje dobry link do SEO, podobnie jak strona firmy w Google.
3. Własna strona jest dobra, ale fajnie mieć ją zrobioną tak, żeby dało się ją obsłużyć. Popularne (proste) serwisy albo nie dają możliwości zrobienia czegokolwiek, poza dodaniem treści, albo wymagają kodowania, albo wymagają kodowania, oganięcia serwerów i trzeba je regularnie aktualizować, żeby jakiś domorosły hakjer się nie włamał, bo luka w systemie. Te opcje rzadko oferują wsparcie, a w praktyce - nigdy po polsku. Z kolei jest WebWave, gdzie zrobisz stronę (z szablonu lub od zera), bez kodowania, przeciągając elementy, a do tego masz support po polsku i zrobisz stronę na telefony w ciągu... kurczę, mi to zajmuje dodatkowe dwie minuty dla każdej strony. Nawet mniej. No i jest rozsądnie cenowo, chociaż samo narzędzie jest za darmo. Z pakietem premium dostajesz pocztę, SSL-a i domenę za darmo, więc legitność firmy rośnie bardzo. Poleciłem to narzędzie kilku osobom i chwalą sobie. Jeśli chcesz przy okazji złapać rabat, to wejdź na ich stronę przez ten link: https://webwavecms.com/?ref=23830940 - dostaniesz 30% rabatu. Niby niedużo, ale to zmniejsza Twoje wydatki.
dzikiwombat

Postprzez malpka » Pt cze 15, 2018 9:22 pm

Moim zdanie lokalny fryzjer nie potrzebuje strony internetowej. Opierasz się bardziej na klientach, którzy i tak przechodzą koło Twojego salonu.
malpka

Następna strona

Powrót do Damskie pogaduszki