Strona 1 z 3

Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Śr maja 15, 2019 8:36 pm
przez 0szolomiona
Macie jakieś sprawdzone sposoby na powrót do sylwetki sprzed ciąży? Od porodu minęło już pół roku, młoda rośnie a ja chciałabym wrócić do swojej starej sylwetki. Niestety w dalszym ciągu nie mieszczę się w swoje ulubione spodnie. Jakieś pomysły?

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Cz maja 16, 2019 9:23 am
przez Adzik
Radziłabym Ci przede wszystkim wizytę u dietetyka - dieta to więcej niż połowa odpowiedzialna za chudnięcie, więc odpowiedni plan żywieniowy bardzo Ci pomoże. A dodatkowo ćwiczenia, może trochę w domu, skoro młoda jest jeszcze takim szkrabem. Chociaż niektóre kluby fitness organizują zajęcia dla mam, kiedy dzieciaczki baraszkują sobie na macie, a mamy się pocą :D. I wiesz, najważniejsze to wytrwałość. Czasem po prostu trudno jest zgubić. Ja jeszcze nie jestem w ciąży, ale byłam pulchniutka i jakoś się udało zgubić brzuszek dla zdrowia ;).

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Cz maja 16, 2019 11:11 am
przez Tarantula
Niestety jest to niesamowite wyzwanie.. ciężko po prostu się zmotywować.

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Cz maja 16, 2019 7:58 pm
przez blawatka
Przede wszystkim dieta dostosowana do Twojego stylu życia oraz ćwiczenia. Wiem, że przy małym dziecku trzymanie się diety jest dość trudne, ale jak się będziesz restrykcyjnie pilnować to z całą pewnością Ci się uda.

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Pt maja 17, 2019 8:11 am
przez olinek01
Zmiana nawyków żywieniowych i trochę sportu. Z tym drugim wiem, że nie jest łatwo przy małym dziecku, sama to przerabiałam, ale zawsze można kupić sobie wózek do biegania i trochę się poruszać zamiast spaceru, jeśli nie, to wystarczy nawet szybki spacer lub biegać wieczorem kiedy maluszek już śpi i ktoś może z nim na chwilkę zostać. Natomiast zmiana nawyków nie musi być jakaś drastyczna, wystarczy ograniczyć słodycze i sól, zamienić wysokokaloryczne produkty na ich naturalne odpowiedniki, np. http://melvit.pl/trendy-lunch-single-z-quinoa-trio-cukinia-i-pomidorami-100-g/ jako dodatek do obiadu zamiast ziemniaków czy frytek, itd. Jeśli będziesz się tego trzymać to z pewnością zobaczysz rezultaty. :)

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Pt maja 17, 2019 11:55 am
przez ciki
Zrobienie sylwetki sprzed ciąży zazwyczaj jest strasznie trudne i wymaga wielu wyrzeczeń. Fitnes jest dobrą opcją na zrzucenie zbędnych kilogramów i wymodelowanie ciała. Ja sama chodziłam do http://rkf.com.pl/ w Szczecinie, tam na zajęciach dają porządny wycisk, dzięki którym będzie to możliwe.

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: N maja 19, 2019 11:26 am
przez ludviga
Przede wszystkim ruch. To podstawa. Nie ma nic bez aktywności fizycznej. Jakiś fitness, czy siłownia to chyba najlepsze wyjście.

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Śr maja 22, 2019 8:40 pm
przez nin85a
Oj znam to z własnych doświadczeń jak już zacznie chodzić to już powinno być lepiej. Jeżeli już nie karmisz piersią to możesz rozważyć jakiś zabieg z pogranicza medycyny estetycznej jak na przykład btl emscuplt, który buduje i rzeźbi mięśnie i jeszcze do tego spala tkankę tłuszczową.

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Cz maja 23, 2019 8:27 pm
przez 0szolomiona
A gdzie ten zabieg robiłaś? Już nie karmię piersią więc taki zabieg na modelowanie sylwetki nie jest złym pomysłem.

Re: Sylwetka sprzed ciąży jak wrócić?

PostNapisane: Pt maja 24, 2019 8:05 pm
przez nin85a
Zabieg przeprowadzałam w krakowskiej klinice vesuna z resztą na ich blogu możesz poczytać tekst na temat tego zabiegu: https://vesuna.pl/blog/powrocic-sylwetki-sprzed-ciazy/ . Jak jesteś z okolic Krakowa to polecam śledzić ich fejsa ponieważ można fajne promocje na zabiegi znaleźć. Ten btl emsculpt w kwietniu miał fajny rabat.