Strona 1 z 2

Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Cz cze 13, 2019 2:16 am
przez rebeka33
Chcemy się z mężem wybudować w przyszłym roku i powoli zbieramy przydatne informacje. Teraz zastanawiamy się jaki sposób ogrzewania wybrać. Nasi znajomi chwalą sobie pompę ciepła i piec. Ponoć początkowo sporo trzeba włożyć w montaż i zakup, ale w końcowym rozrachunku wychodzi, że warto zainwestować. Polecili nam też zamontowanie do pompy ciepła zbiornik noel http://www.noel.pl/zasobnik-cwu/ zamiast zwykłego zasobnika. Właśnie czytam o zaletach takiego rozwiązania i wypada rzeczywiście korzystniej. Czy ktoś z was ma u siebie takie ogrzewanie? Możecie się podzielić opiniami? A może wybraliście coś innego?

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Pt cze 14, 2019 1:23 pm
przez Camille
Jeżeli pompa ciepła to wiem ze oni mają spore doświadczenie w tym https://airengineering.pl Znajomy załatwiał tam pompę dla siebie i przyznam że bardzo sobie chwali. W dzisiejszych czasach to chyba najbardziej naturalna forma ogrzewania domu.

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Pt cze 21, 2019 2:20 pm
przez mamaleny
Jeśli chodzi o ogrzewanie to polecam kotły olejkowe. Są naprawdę bardzo wytrzymałe i świetnie oddają ciepło. Jeśli zdarzyłaby sie awaria to polecam serwis kotłów olejowych mają bardzo przystępne ceny i współpraca również bez jakichkolwiek problemów.

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Wt lip 02, 2019 11:44 am
przez Beatrycze
Akurat co do ogrzewania to ja nie bardzo się na tym znam gdyż u mnie te kwestie załatwiał mąż. Z tego co się orientuję to przy doprowadzaniu wody do domu była montowana pompa głębinowa od https://www.dostudni.pl/ i wszystko przebiegło jakoś łagodnie.

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Śr lip 03, 2019 8:46 am
przez Arkadiusz33332
Jestem bardzo ciekawy ile osób buduje dom w tym kraju.Jakby ktoś z was znał wyniki to było by super.

_________________________________________________
alpolic

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Cz lip 04, 2019 1:38 pm
przez Katrin123
Hej, rozglądam się za dobrym serwisem piecy. Mój junkers już ledwo dycha i przyda się specjalista. Widziałem, że ludzie polecają serwis junkersów w Krakowie http://naprawypiecygazowych.pl/naprawa- ... w-junkers/
Wiecie coś o nich? Jakieś opinie?

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Cz lip 04, 2019 5:16 pm
przez Trigiszka
Ja chciałabym wybrać jakiś nowoczesny piec na pellet - polecacie coś konkretnego?

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Wt lip 09, 2019 8:35 am
przez Maneczka
Akurat jeśli chodzi o ogrzewanie domu to ja najbardziej polecam powietrzne pompy ciepła. Firma Fonko ma świetną oferte, więc warto się z nimi skontaktować.

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Wt lip 09, 2019 10:38 am
przez milla
Jestem tego samego zdania. Dzisiaj trzeba stawiać na nowe technologie.

Re: Budowa domu i ogrzewanie

PostNapisane: Wt lip 09, 2019 1:29 pm
przez Dzennika5
Ogrzewanie gazowe z ogrzewaniem podłogowym jest jednym z bardziej popularnych sposobów na ogrzewanie. Według mnie warto na takie postawić. Zainteresujcie sie jednak różnymi rozwiazaniami. Tu propozycje od https://el-san.pl powinny was zainteresować. Mają tu różne systemy grzewcze do domu