Wyszukiwanie zaawansowane »

problemy ze skórą

Tematy różne- wydarzenia kulturalne, gotowanie, urządzanie domów i mieszkań czy zakupy. Wszystko co interesujące

Re: problemy ze skórą

Postprzez mamutka » Śr paź 14, 2020 10:09 am

Jako dziecko zmagałam się z ogromnym trądzikiem, ale na szczęście jak byłam dorosła to mogłam się pozbyć tego całego mojego problemu. Nie mam na myśli tutaj jakieś ogromnej ilości drogich kremów, ale antykoncepcję hormonalną. Ginekolog zapisał mi tabletki vines, wiadomo w jakim celu oczywiście, ale oprócz zabezpieczenia zadziałały także na wygląd no i poprawę mojej cery.
mamutka

Postprzez bertorella » Cz paź 29, 2020 6:37 pm

Stosuję od kilku lat krem Dermaveel bo mam wielki problem ze skórą. Mam skórę atopową, suchą i pękającą. Krem znakomicie się sprawdza no i nie zawiera sterydów co dla mnie ma kluczowe znaczenie.
bertorella

Postprzez kimberly02 » Pt paź 30, 2020 9:45 am

Najlepiej wybrać się do doświadczonego dermatologa, który dokładnie sprawdzi problem z naszą skórą.
kimberly02

Postprzez jjusti18 » N lis 01, 2020 8:12 pm

A jaki polecacie kupić krem na odparzenia ? Pytam, ponieważ szukam czegoś odpowiedniego dla mojego dziecka, ponieważ często ma odparzoną pupcie, także wiecie... Nie jest to nic przyjemnego dla niego.
jjusti18

Postprzez mMag » Pn lis 02, 2020 12:10 am

Swego czasu, czyli dawno, męczyły mnie bardzo silne podrażnienia skórne. Byłam u dermatologa, dostałam maść i pomogło. Ale wtedy nie wiedziałam, że to był steryd. Teraz gdy słyszę słowo steryd, mam ciary na skórze. Kiedy lekarze zaczną wreszcie leczyć, a nie eliminować tylko objawy. Alergia nie jest niczym dobrym i ma poważne konsekwencje, jeżeli nic się z nią nie robi. Wracając do mnie, po każdym zastosowaniu sterydu - zmiany skórne znikały. Na tydzień, maksymalnie dwa... Później znów to samo. Aż w końcu, zmieniłam pościel. I to był strzał w dziesiątkę. Problemy szybko sie skończyły, gdy zaczęłam czytać metki na ubraniach, ręcznikach i pościeli. Okazało się, że moja poprzednia pościel miała sztuczny skład - 100% poliester, nawet nie przypomnę sobie gdzie była kupowana. Od tamtego czasu śpię wyłącznie w pościeli bawełnianej, czyli o naturalnym składzie i piorę ją co tydzień w temperaturze 90 stopni.
mMag

Postprzez kaktus79 » Pn lis 23, 2020 9:33 am

Warto porozmawiać z lekarzem o lekach recepturowych. Recepty na takie leki zrealizujecie w aptekach DOZ. Uważam, że to mogłoby pomóc w takiej sytuacji.
kaktus79

Postprzez Martazosiedla » Wt gru 01, 2020 2:11 pm

Często ignorujemy zmiany pojawiające się na naszej skórze. Znamiona, pieprzyki, z jednymi się rodzimy, inne pojawiają się pod wpływem słońca. Warto raz na jakiś czas wykonać badanie https://febumed.pl/oferta_/870-Wideodermatoskopia by mieć pewność, że nie są niczym złym.
Martazosiedla

Postprzez wicia28 » Pn sty 04, 2021 10:43 pm

Warto przekonać się czy to nie jest łuszczyca. Wiadomo, że taka choroba może pojawić się w każdym wieku. Właśnie dlatego warto być czujnym. W razie czego tutaj https://www.centrumluszczycy.pl/ można się rozejrzeć za preparatami, które niwelują objawy tej choroby. Jest tam sporo różnych rozwiązań.
wicia28

Postprzez plasma » Cz sty 14, 2021 12:45 pm

U mnie za problemy ze skórą jest odpowiedzialna wyłącznie alergia dlatego unikam jak tylko mogę kontaktu z alergenami ale używam też odpowiednich kosmetyków i środków czystości, takich https://www.ekodrogeria.pl/89-alergia odpowiednich dla alergików
plasma

Postprzez Harmela » Cz sty 14, 2021 4:21 pm

Przy problemach skórnych najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Polecam wizytę u dermatologa ;)
Harmela

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmaitości