Wyszukiwanie zaawansowane »

Tłumaczenie dokumentów

Tematy różne- wydarzenia kulturalne, gotowanie, urządzanie domów i mieszkań czy zakupy. Wszystko co interesujące

Tłumaczenie dokumentów

Postprzez SebastianWroc97 » Wt sty 27, 2015 10:37 am

Witam wszystkich :) Sam jestem ojcem dwójki maluchów i moja zona często korzysta z porad zamieszczonych na tym forum. Postanowiłem więc za jej radą zapytać Was o pilną dla mnie sprawę. Od marca zaczynam pracę w Rosji i potrzebuję tłumaczeń kilku ważnych dokumentów na język rosyjski. U mnie w mieście nie ma nikogo kto by się tym zajmował, a słyszałem że można znaleźć takie biuro online. Byłoby to dla mnie spore uproszczenie. Orientujecie się w tej sprawie czy faktycznie można załatwić to w ten sposób?
SebastianWroc97

Re: Tłumaczenie dokumentów

Postprzez EBeau87 » Śr sty 28, 2015 10:40 pm

To bardzo dobrze, że zaglądają tu też mezczyzni :) co do tłumaczenia dokumentów online to trochę bym się bała wysyłać jakieś ważne dokumenty nie znając tego kogoś, więc może podjedź do jakiegoś większego miasta? Chyba, że ktoś z forumowiczów zna jakieś sprawdzone biuro i poleci, bo tak w ciemno to trochę strach. No i mam nadzieję, że nie jedziesz na długo, bo maluchy będą tęsknić!
EBeau87

Postprzez Szefrenae84 » Pt sty 30, 2015 10:40 am

Z tego co się orientuję to można załatwić takie rzeczy na odległość musi wysłać skan bądź kserokopie i odeślą ci przetłumaczone, nie wiem tylko jak jest z tłumaczeniem przysięgłym , musisz się dowiedzieć czy nie będzie ci takie potrzebne, wtedy obawiam się że trzeb a będzie jechać osobiście ale nie jestem do końca pewna, a biur tłumaczeń jest dużo i nie powinieneś mieć problemu
Szefrenae84

Postprzez Djmiks » Pt sty 30, 2015 11:11 pm

Szefrenae84 napisał(a):Z tego co się orientuję to można załatwić takie rzeczy na odległość musi wysłać skan bądź kserokopie i odeślą ci przetłumaczone, nie wiem tylko jak jest z tłumaczeniem przysięgłym , musisz się dowiedzieć czy nie będzie ci takie potrzebne, wtedy obawiam się że trzeb a będzie jechać osobiście ale nie jestem do końca pewna, a biur tłumaczeń jest dużo i nie powinieneś mieć problemu

w pytaniu nie ma mowy o tłumaczenia przysięgłe więc skąd pomysł ?? co do samych biur online to dobry pomysł na oszczędność czasu a podejrzewam że 90% z biur które działają stacjonarnie też świadczy usługi online. a jak nie ma info na ich stronie to można zadzwonić i się dogadać. na telefon praktycznie wszystko można zdziałać
Djmiks

Postprzez Mcgretchen98 » N lut 01, 2015 2:51 pm

Z tego co wiem to teraz coraz więcej ludzi woli dla własnej wygody skorzystać z tłumaczenia przez internet bo nie wymaga to jeżdżenia w kółko do biura i idzie dużo szybciej. W internecie jest dużo takich ofert jak np te http://www.centrumtlumaczen.pl/tlumacz-przysiegly/rosyjski/, które głównie różnią się ceną. Poszukaj kilku biur i poczytaj opinii o każdym i wtedy się na jakieś zdecyduj.
Ostatnio edytowano N lut 08, 2015 12:11 pm przez Mcgretchen98, łącznie edytowano 1 raz
Mcgretchen98

Postprzez UltraRaina2209 » Pn lut 02, 2015 12:45 am

Djmiks napisał(a):w pytaniu nie ma mowy o tłumaczenia przysięgłe więc skąd pomysł ??

Przecież w tamtym poście jest wyraźnie rozważanie co to będzie jeśli są potrzebne tłumaczenia przysięgłe, a nie z góry założenie że potrzeba tej magicznej pieczątki. Polecam przyjrzeć się uważniej postom nastepnym razem :) Jakoś nigdy nie korzystałam z uslug tłumaczy online, bo wolę pogadać z tłumaczem osobiście, ale jeśli cena jest wyraźnie niższa...
UltraRaina2209

Postprzez Zanetka1988 » Pn lut 02, 2015 9:54 pm

Większość biur tłumaczeń umożliwia wysłanie dokumentów pocztą lub skanów elektronicznie. Z reguły najpierw otrzymasz wycenę tłumaczenia wraz z terminem i po akceptacji biuro rozpocznie tłumaczenie dokumentów.
Zanetka1988

Postprzez Martazosiedla » Cz lut 14, 2019 11:08 am

Poszukuję dobrego tłumacza jezyka duńskiego. Kogo polecacie? Bardzo zależy mi na czasie i profesjonalnej usłudze. Co sądzicie o tym tłumaczu http://tlumacz.dansk-polsk.pl/ ? Chętnie poznam Wasze opinie. Mam do przetłumaczenia dość sporo dokumentów po duńsku.
Martazosiedla

Postprzez Beatrycze » N lip 28, 2019 1:12 pm

Oczywiście, aby tłumaczyć dokumenty to na pewno należy mieć odpowiednie certyfikaty tłumacza przysięgłego. Ja na tą chwilę uczę się języka rosyjskiego z https://www.jezykiobce.pl/s/136/repetytorium-do-rosyjskiego i myślę, że z pewnością z czasem będę chciała przystąpić do egzaminu. Mam nadzieję, że mi się uda.
Beatrycze

Postprzez majjax99 » Pt sie 09, 2019 7:46 am

niedawno szukałam tłumacza przysięgłego do przetłumaczenia aktu urodzenia córki. zleciłam to do biura tłumaczeń online dogadamycie.pl . Byłam zaskoczona szybkością tłumaczenia i niską ceną. Lingwiści zadbali o każdy szczegół
majjax99

Następna strona

Powrót do Rozmaitości