Wyszukiwanie zaawansowane »

Rezerwacja mieszkań?

Tematy różne- wydarzenia kulturalne, gotowanie, urządzanie domów i mieszkań czy zakupy. Wszystko co interesujące

Rezerwacja mieszkań?

Postprzez Anamariat28 » Pn cze 04, 2018 10:45 pm

Jakie warunki trzeba spełniać, aby zarezerwować sobie zakup mieszkania w Siechnicach od tego dewelopera http://arbetdeweloper.pl/ ? Jesteśmy zdecydowani, aby kupić coś swojego i w tych okolicach właśnie, ale czy są jakieś specjalne wymogi, aby mieć pierwszeństwo zakupu ?
Anamariat28

Re: Rezerwacja mieszkań?

Postprzez evita » Wt cze 05, 2018 9:24 am

Nie wiedziałam, że jest aż tylu chętnych, żeby tam mieszkać.
evita

Postprzez opef » Wt cze 05, 2018 7:44 pm

na czym taka rezerwacja polega? bo szczerze mówiąc to sam nie wiem
opef

Postprzez primodial » Śr cze 06, 2018 7:00 am

Bierzesz telefon i dzwonisz albo piszesz maila i czekasz na odpowiedź. To takie trudne?
primodial

Postprzez Klaudyna100 » Cz cze 21, 2018 12:32 pm

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak naprawdę jest umowa rezerwacyjna. Jest to najprościej mówiąc, dokument świadczący o dokonaniu twojej rezerwacji wybranego mieszkania u dewelopera. Taka umowa z reguły zobowiązuje ciebie do wpłacenia kwoty na poczet rezerwacji, a dewelopera, jak sama nazwa wskazuje, zobowiązuje do zarezerwowania mieszkania dla Ciebie. Wysokość kosztu rezerwacji bardzo często określana jest jako umowny procent od wartości całego mieszkania. Oczywiście nie jest to w żaden sposób regulowane prawnie, lecz zależy wyłącznie od oferty dewelopera. Taka umowa, jeżeli są w niej odpowiednie zapisy, zastrzega iż deweloper nie może zaoferować danego mieszkania innemu zainteresowanemu. Jeżeli planujesz zakup mieszkania, to warto nabyć podstawową wiedzę na temat rynku nieruchomości oraz najlepiej gdybyś wybrała się na targi mieszkaniowe. Dzięki takim eventom, masz możliwość poznania aktualnych trendów na rynku, poznać mnóstwo ciekawych ofert, a przede wszystkim poznać aktualne przepisy obowiązujące w zakresie nieruchomości. W październiku we Wrocławiu odbędą się bardzo ciekawe targi - https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/wroclaw/
Myślę, że bardzo dobrym ruchem z twojej strony byłoby wzięcie w nich udziału.
Klaudyna100

Postprzez monikabert90 » Pn lip 23, 2018 8:28 am

Też się własnie ostatnio nad tym zastanawiałam... Widziałam na przykład na stronie osiedla http://ekopark-niepolomice.pl/, że kilka mieszkań jest tam jeszcze wolnych, a kilka zarezerwowanych. No i zastanawiają mnie dwie kwestie:
1. Czy jest możliwe, żeby te zarezerwowane się zwolniły?
2. Co muszę zrobić, aby takie mieszkanie sobie zarezerwować?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
monikabert90

Postprzez DorisAxline » Wt lip 24, 2018 4:15 pm

Warto poszukać info na ten temat w Internecie. Moim zdaniem to może być bardzo dobre rozwiązanie ;)
Strach może być dobry.
DorisAxline

Postprzez Paulinka89 » Wt sie 07, 2018 5:57 am

Można zarezerwować mieszkanie, ale nie każde. Wszystko zalezy od dewelopera lub od własciela nieruchomości. Ja sama nie tak dawno szukałam mieszkania, znalazłam je tutaj http://www.russjan.com/ i nie miałam najmniejszego problemu z jego rezerwacją, ale w moim przypadku mogło wynikać to z ceny mieszkania, która nie była najniższa i właściciel nie mógł go sprzedać o kilku miesięcy.
Paulinka89

Postprzez miroslawa » Cz sie 16, 2018 3:06 pm

W sprawie rezerwacji najlepiej skontaktować się bezpośrednio z biurem sprzedaży danego dewelopera.
Inwestycje w bardzo dobrych lokalizacjach realizuje Euro Styl, jest to miedzy innymi Osiedle Mezzo nowe mieszkania gdańsk przymorze w sąsiedztwie rozwiniętej infrastruktury. Osiedle będzie miało proekologiczny charakter.
miroslawa

Postprzez bogdan22 » Śr sie 22, 2018 7:51 am

Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby było takie coś jak rezerwacja mieszkań.

Następna strona

Powrót do Rozmaitości