Wyszukiwanie zaawansowane »

Co lepsze dom czy mieszkanie?

Tematy różne- wydarzenia kulturalne, gotowanie, urządzanie domów i mieszkań czy zakupy. Wszystko co interesujące

Co lepsze dom czy mieszkanie?

Postprzez Bartniczka » Wt wrz 17, 2013 2:11 pm

Zastanawiam się z mężem co będzie lepszym rozwiązaniem: dom czy mieszkanie? Jak myślicie?
Bartniczka

Re: Co lepsze dom czy mieszkanie?

Postprzez xena » Wt wrz 17, 2013 3:46 pm

Chyba dom :) Perspektywa własnego kawałka ziemi, z możliwością zrobienia grilla, uprawy roślin i kwiatków jest ciekawą perspektywą. W Bydgoszczy w której mieszkam na co dzień jest sporo ofert domów na sprzedaż. Jest więc duża możliwość negocjacji cen :) Warto spróbować.
xena

Postprzez ilonkak » Śr wrz 18, 2013 10:34 am

A wg mnie lepszą opcją są mieszkania. Nie trzeba tracić czasu na remonty i dbanie o ogród czy ogrodzenie. Z energetycznego punktu widzenia również wychodzi to taniej, bo gdyby podsumować koszta ogrzania domu i mieszkania to na dom idzie więcej energii. Poza tym takie mieszkania w Krakowie jak te od Immobi oferują taki standard jak w przypadku domów.
ilonkak

Postprzez ReTadeusz99 » Śr wrz 18, 2013 8:46 pm

Według mnie mieszkanie. Zawsze ciepła woda, w mieszkaniu zawsze ciepło, nie martwisz się o centralne..
ReTadeusz99

Postprzez Onecandice1134 » Cz wrz 19, 2013 8:27 pm

mieszkanie moim zdaniem, praca w ogrodzie jest bardzo męcząca. wiem bo mamy ogród i każdy weekend jest coś do roboty
Onecandice1134

Postprzez Krzemii » So wrz 21, 2013 10:23 pm

dom - więcej przestrzeni i ogród :D
Krzemii

Postprzez cisowianka07 » Wt paź 08, 2013 9:46 pm

Krzemii napisał(a):dom - więcej przestrzeni i ogród :D

Dokładnie i do tego jeszcze kominek:) co prawda trzeba się trochę pomartwić o ogrzewanie, ale my z mężem po przeprowadzce z bloku szybko się przystosowaliśmy, oszczędzamy kupujemy Węgiel Jędrzejów, mamy zapas już na cała zimę:)
cisowianka07

Postprzez Malpiks » Śr paź 09, 2013 12:30 pm

Dom lepszy byle by był w miarę blisko centrum miasta ;)
Malpiks

Postprzez monaliza » Śr paź 23, 2013 12:16 pm

Zależy kto ma jakie potrzeby. Ja póki co mieszkam w mieszkaniu, ale w przyszłości marzy mi się jakiś niewielki domek w ciekawej lokalizacji.
monaliza

Postprzez irysek » Wt paź 29, 2013 9:31 am

Pierwszych 26 lat mojego życia przemieszkałam w domu i rzeczywiście ma to swoje plusy i minusy. Plusem jest chociażby więcej przestrzeni, własny ogródek jak ktoś lubi, więcej prywatności bo nie słychać sąsiadów zza ściany :P ale minusem jest to, że na utrzymanie domu rzeczywiście potrzebne są pieniądze np. wymiana okien, dachu, ocieplenie ścian, kupno węgla/ogrzewanie gazowe. Latem koszta nie są wysokie, ale zima potrafi dać po kieszeni.
Od pół roku żyję w mieszkaniu i wielkim minusem są sąsiedzi nade mną, którzy o każdej porze dnia i nocy hałasują do czego nie jestem przyzwyczajona :) Ograniczona przestrzeń też mi trochę przeszkadza, ogródka nie ma więc nie pójdę relaksować się w cieniu jabłoni itp.
Reasumując w przyszłości i tak zdecydujemy się na dom, postaram się, żeby to był dom ekonomiczny, który nie stanie się pożeraczem kasy :) Ale po wypowiedziach widać, że każdy ma swoje preferencje, więc najlepiej wybierać co komu pasuje.
irysek

Następna strona

Powrót do Rozmaitości